Mgr.

Petr Nešpor

Psychoterapeut, Psycholog přijímá nové pacienty

10 názorů +přidat

Objednat se Zeptejte se specialisty 138 návštěv profilu během posledních 30 dní

Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně. 711petr@gmail.com www.petrnespor.cz Absolvoval jsem: Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Malinovského nám. 4, Brno-střed
    602 00 Brno, jihomoravský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost, Bankovní převod

Služby

Individuální psychoterapie (50 min.) od 500 kč
    Párové poradenství (90 min.) od 900 kč
    Výše uvedené ceny se týkají pracovní doby od 8 do 17 hodin. je možné se domluvit i na jiné časy - mimo pracovní dobu - s vyšší cenou za konzultaci (zvýšení o jednu polovinu běžné ceny).
    Párové poradenství (60 min.) od 600 kč
    Ve změně termínu rád vyjdu vstříc; pokud se provede změna až po méně než 48 hodin před plánovaným termínem, za propadlou konzultaci se potom účtuje polovina domluvené ceny; stejné podmínky samozřejmě platí pro obě strany, tedy i pro mne.
    V ojedinělých případech je možné se domlouvat i na víkend. o víkendu je cena za 50 min. konzultaci 1500 kč, za 90 min. konzultaci 2700 kč.

Hodnocení pacientů

• A
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Individuální psychoterapie (50 min.)

K návštěvě jsem musela sama sebe doslova přinutit. Bála jsem se, jak bude terapie probíhat, že se nebudu cítit dobře atd... Ale obavy byly zbytečné. Pan Nešpor má velmi příjemný přístup a moc mi pomohl! Návštěvy u něj byly příjemné a po každém sezení jsem se cítila lépe a lépe. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec k tomuto kroku odhodlala a chci tímto panu Nešporovi velmi poděkovat.
    Všem, kteří zvažují návštěvu terapeuta, ale mají obavy, doporučuji!

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Poradentsví

Absolvovali jsme s manželem několik sezení s Petrem. Nejdříve společně a pak každý zvlášť, kvůli krizi v manželství. Nejprve se nám zdálo, že málo zasahuje, jen poslouchá a rekapituluje. Ale dovedl nás nenásilně k lepšímu pochopení situace a náš vztah se pomalu začal ubírat správným směrem. Zpětně hodnoceno, z odstupem tří let, vidím jeho vedení, jako zlomové. Děkujeme. Marie

Petr Nešpor2018-03-16

Děkuji a všechno dobré celé dodině, Petr

• U
    Umístění: jiné místo

Setkání s Petrem povzbudí od prvního okamžiku - patří mezi nejempatičtější lidi jaké znám. On jako člověk inspiruje k tomu nezůstat lhostejný k mnoha věcem v mém životě i mimo něj. Dokáže vyslechnout a nabídnout svůj pohled na věc evidentně postavený na hlubokém základu zkušeností z vlastního života, studia i praxe. Vyslechne, povzbudí, ale má-li pochybnosti, netají se s nimi a vysloví je i když to může být někdy těžké. Jeho impulsy byly často chybějícími kousky skládanky, které jsem dlouho hledal.

Petr Nešpor2018-03-16

Moc děkuji a ať se daří, Petr

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: psychologické poradenství

Petra znám velmi dlouho a mnohokrát jsem stála na rozcestí ve svém životě a i když jsem sama vnitřně cítila, jak zní to " správné rozhodnutí" přesto jsem potřebovala podpořit sama sebe. Nikdy jsem nelitovala, že jsem Petra vyhledala byť se mi nakonec můj problém nezdál až tak důležitý v tom, abych někoho hledala. Ale vždy když hledáme a potřebujeme pomoc neváhejme si o ni požádat. Leona S.

Leonko, děkuji! Petr

• Z
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Složité životní období - rozvod

Pan Nešpor pozorně naslouchá, jde do hloubky, chce opravdu pomoci a cítíte, že mu na Vás záleží. Nevtíravým způsobem Vás posouvá dále. Po osobním setkání se cítíte podstatně lépe a dokážete nahlížet na problematiku s jasnější myslí. Zdeněk

Díky, Zdeňku, ať se daří, Petr

• J
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Díky panu Petrovi jsem se dokázala zorientovat v rozbouřených vodách svého osobního a rodinného života a nalézt své místo v něm. A za to mu mohu jen děkovat a vřele doporučit dále!

Jitko, děkuji, jsem rád, že jsem mohl pomoci. Zdraví Petr

• P

Petr Nešpor mi pomohl rozklíčovat a lépe pochopit některé důležité situace a zážitky v mém životě. Díky jeho lidskému a empatickému přístupu jsem se nebála se mu svěřit. Vždy byl příjemný, pozorně mě vyslechl a našel slova, která zasáhla na správném místě. Určitě mohu Petra vřele doporučit.

Petr Nešpor2017-07-13

Hezký den, Petro, moc díky za referenci. Přeji, ať se Vám daří!

• J
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Jitka H.

Na Petrovi je znát, že je jeho život pevně zakotven. Snad proto dokáže vytvořit bezpečný prostor, ve kterém je možné mnohé otevřít a být v něm jako jedinečný člověk se svou jedinečnou cestou – což pro Petra rozhodně není fráze a při veškeré vzájemné komunikaci mě o tom vždy znova přesvědčuje – že mu jde tady a v tomto čase o mne jako konkrétního člověka. Dokáže pomoci nahlédnout na problém z mnoha perspektiv, ponechává maximální míru svobody, avšak dokáže zároveň vyslovit jasně svůj postřeh či názor. Setkání s ním mě nejen povzbudí a motivuje v práci na sobě sama, ale odcházím také s radostí, že jsem se mohla setkat s člověkem, který žije pravdivě a poctivě výzvy svého života. Velmi doporučuji.

Petr Nešpor2017-07-13

Děkuji, Jitko, za slova od Vás. Ať se daří dobře, zdraví Petr.

• T

Docházel jsem nějaký čas k Petrovi Nešporovi na psychoterapeutická sezení. Velice citlivý a individuálně nastavený přístup...mohu jenom doporučit.

Petr Nešpor2017-06-16

Moc díky a přeji, ať se daří!

• Petr Nešpor je vnímavý, citlivý a profesionální psychoterapeut. Dokáže nenásilně odkrývat "mechanismy" Vašeho vnímání, cítění a jednání. Už po prvním sezení víte, že jste se ve svém "problému" posunuli. Chápete stránky a úhly pohledu, o kterých jste do té doby neměli tušení. Po setkání s Petrem Nešporem, jako jeho klientka, jsem dokázala uskutečnit přesně ty věci, které jsem chtěla. Předtím mně v jejich naplnění bránily mé vnitřní nezpracované překážky. Právě s tím mně Petr Nešpor svým vedením pomohl. Jeho psychoterapeutický přístup vřele doporučuji a přeji všem odvahu k hlubšímu poznání sebe sama. Je to osvobozující, díky za to :-)

Petr Nešpor2017-06-12

Děkuji, Karolíno, za Váš komentář. Jsem moc rád, že se nám podařilo projít skrze ty nezpracované překážky ke spokojenějšímu prožívání, k větší vnitřní svobodě. Mám radost. Přeji, ať se Vám stále daří.

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Zkušenosti a dovednosti

• Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně.

711petr@gmail.com

www.petrnespor.cz

Absolvoval jsem:

Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském institutu psychoterapie (BIP) - tři roky - pod vedením MUDr. Olgy Kulískové PhD. a MUDr. Ivana Pešky

Intenzivní rogersovský výcvik – na osobu zaměřený přístup (PCA) – 140 výcvikových hodin; facilitátoři výcviku: PhDr. Oldřich Tegze (www.spsbrno.cz) a Mgr. Ferdinand Podoba (www.ips-sk.eu)

Aktuálně probíhající pokračující dlouhodobý psychoterapeutický výcvik u ČSKIP – www.cskip.cz

Frekventant vzdělávání v teorii psychodynamické psychoterapie při BIP – www.i-bip.com

Vlastní individuální psychoterapeutická sebezkušenost

Účast na skupinových i individuálních supervizích poradenské praxe

Intenzivní semináře a workshopy v oblasti osobního rozvoje a managementu

Třiadvacetiletá poradenská, terapeutická i rozvojová praxe

Jsem členem akreditované České společnosti pro katatymně imaginativní psychoterapii.

Vzdělání:
    - FF Masarykovy univerzity v Brně, Psychologický ústav, postgraduální vzdělávání, obor psychologie - postgraduální studium psychologie pod garancí prof. PhDr. Vladimíra Smékala, CSc.
    - CMTF Univerzity Palackého v Olomouci, obor teologie, titul Mgr.

Nabízím služby v oblastech:
    Poradenství
    Terapie
    Osobní rozvoj
    Spiritualita

Ve všech těchto a podobných rolích stojím mnoho let. Psychologie, psychoterapie a spiritualita jsou obory, které jsou mi od mládí velmi blízké. Poradce – psycholog – psychoterapeut – kouč – spiritulální průvodce: toto jsou role, v jejichž propojeních mě lidé vyhledávali a vyhledávají.

Psycholog nebo psychoterapeut díky svým profesním znalostem a dovednostem nabízí přicházejícímu člověku především bezpečný a klidný prostor, ve kterém je možné pracovat na lepším osobním prožívání. Jdeme v takovém prostoru společně směrem ke změně k lepšímu. Je zde možné otevřít různé úzkosti nebo traumatické zkušenosti, které nám brání v životě – to vše v rytmu a otevřenosti, kterou si volí sám klient.
    Jsem rád, když skrze taková setkání může klient víc a více být sám sebou, prožívá rostoucí vnitřní svobodu, rozumí víc sobě i druhým, může se mnohem pevněji opřít o své nové dobré zkušenosti a má tak mnohem více ze života.

Jde o postupný a zajímavý osobní proces.

Budete-li chtít, rád půjdu kus cesty s vámi.

Sám miluji svobodu a v takové svobodě bude i naše setkávání – jako rovný s rovným. Každý máme svoji cestu a svou jedinečnou hodnotu.

Je mi ctí, pokud vám budu nějaký čas nablízku při novém objevování vaší jedinečnosti.

• psychoterapie

Nemoci

• úzkosti
  • strachy
  • depresivní stavy a déletrvající smutek
  • frustrace, pocity nenaplnění, ztráty smyslu
  • vnitřní nestabilita
  • nezvládnuté nebo neprožívané emoce, nezpracovaný hněv
  • narušené sebe-vědomí
  • složitosti párové nebo rodinné komunikace
  • závislosti
  • traumatické stavy
  • krizové situace
  • vtíravé myšlenky a nutkavá jednání
  • otázky v sexuální oblasti
  • dlouhodobé vystavení se zatěžujícímu stresu
  • od potíží směrem k osobním rozvoji
  • ...další témata