Mgr.

Petr Nešpor

Psychoterapeut, Psycholog přijímá nové pacienty

9 názorů +přidat

Objednat se 395 návštěv profilu během posledních 30 dní

Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně. 711petr@gmail.com www.petrnespor.cz Absolvoval jsem: Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Malinovského nám. 4, Brno-střed
    602 00 Brno, jihomoravský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost, Bankovní převod

Služby

Individuální psychoterapie (50 min.) od 500 kč
    Párové poradenství (90 min.) od 800 kč
    Párové poradenství (60 min.) od 600 kč
    Ve změně termínu rád vyjdu vstříc; pokud se provede změna až po méně než 48 hodin před plánovaným termínem, za propadlou konzultaci se potom účtuje polovina domluvené ceny; stejné podmínky samozřejmě platí pro obě strany, tedy i pro mne.

Zkušenosti a dovednosti

• Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně.

711petr@gmail.com

www.petrnespor.cz

Absolvoval jsem:

Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském institutu psychoterapie (BIP) - tři roky - pod vedením MUDr. Olgy Kulískové PhD. a MUDr. Ivana Pešky

Intenzivní rogersovský výcvik – na osobu zaměřený přístup (PCA) – 140 výcvikových hodin; facilitátoři výcviku: PhDr. Oldřich Tegze (www.spsbrno.cz) a Mgr. Ferdinand Podoba (www.ips-sk.eu)

Aktuálně probíhající pokračující dlouhodobý psychoterapeutický výcvik u ČSKIP – www.cskip.cz

Frekventant vzdělávání v teorii psychodynamické psychoterapie při BIP – www.i-bip.com

Vlastní individuální psychoterapeutická sebezkušenost

Účast na skupinových i individuálních supervizích poradenské praxe

Intenzivní semináře a workshopy v oblasti osobního rozvoje a managementu

Třiadvacetiletá poradenská, terapeutická i rozvojová praxe

Jsem členem akreditované České společnosti pro katatymně imaginativní psychoterapii.

Vzdělání:
    - FF Masarykovy univerzity v Brně, Psychologický ústav, postgraduální vzdělávání, obor psychologie - postgraduální studium psychologie pod garancí prof. PhDr. Vladimíra Smékala, CSc.
    - CMTF Univerzity Palackého v Olomouci, obor teologie, titul Mgr.

Nabízím služby v oblastech:
    Poradenství
    Terapie
    Osobní rozvoj
    Spiritualita

Ve všech těchto a podobných rolích stojím mnoho let. Psychologie, psychoterapie a spiritualita jsou obory, které jsou mi od mládí velmi blízké. Poradce – psycholog – psychoterapeut – kouč – spiritulální průvodce: toto jsou role, v jejichž propojeních mě lidé vyhledávali a vyhledávají.

Psycholog nebo psychoterapeut díky svým profesním znalostem a dovednostem nabízí přicházejícímu člověku především bezpečný a klidný prostor, ve kterém je možné pracovat na lepším osobním prožívání. Jdeme v takovém prostoru společně směrem ke změně k lepšímu. Je zde možné otevřít různé úzkosti nebo traumatické zkušenosti, které nám brání v životě – to vše v rytmu a otevřenosti, kterou si volí sám klient.
    Jsem rád, když skrze taková setkání může klient víc a více být sám sebou, prožívá rostoucí vnitřní svobodu, rozumí víc sobě i druhým, může se mnohem pevněji opřít o své nové dobré zkušenosti a má tak mnohem více ze života.

Jde o postupný a zajímavý osobní proces.

Budete-li chtít, rád půjdu kus cesty s vámi.

Sám miluji svobodu a v takové svobodě bude i naše setkávání – jako rovný s rovným. Každý máme svoji cestu a svou jedinečnou hodnotu.

Je mi ctí, pokud vám budu nějaký čas nablízku při novém objevování vaší jedinečnosti.

• psychoterapie

Nemoci

• úzkosti
  • strachy
  • depresivní stavy a déletrvající smutek
  • frustrace, pocity nenaplnění, ztráty smyslu
  • vnitřní nestabilita
  • nezvládnuté nebo neprožívané emoce, nezpracovaný hněv
  • narušené sebe-vědomí
  • složitosti párové nebo rodinné komunikace
  • závislosti
  • traumatické stavy
  • krizové situace
  • vtíravé myšlenky a nutkavá jednání
  • otázky v sexuální oblasti
  • dlouhodobé vystavení se zatěžujícímu stresu
  • od potíží směrem k osobním rozvoji
  • ...další témata

Hodnocení pacientů

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Poradentsví

Absolvovali jsme s manželem několik sezení s Petrem. Nejdříve společně a pak každý zvlášť, kvůli krizi v manželství. Nejprve se nám zdálo, že málo zasahuje, jen poslouchá a rekapituluje. Ale dovedl nás nenásilně k lepšímu pochopení situace a náš vztah se pomalu začal ubírat správným směrem. Zpětně hodnoceno, z odstupem tří let, vidím jeho vedení, jako zlomové. Děkujeme. Marie

• U
    Umístění: jiné místo

Setkání s Petrem povzbudí od prvního okamžiku - patří mezi nejempatičtější lidi jaké znám. On jako člověk inspiruje k tomu nezůstat lhostejný k mnoha věcem v mém životě i mimo něj. Dokáže vyslechnout a nabídnout svůj pohled na věc evidentně postavený na hlubokém základu zkušeností z vlastního života, studia i praxe. Vyslechne, povzbudí, ale má-li pochybnosti, netají se s nimi a vysloví je i když to může být někdy těžké. Jeho impulsy byly často chybějícími kousky skládanky, které jsem dlouho hledal.

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: psychologické poradenství

Petra znám velmi dlouho a mnohokrát jsem stála na rozcestí ve svém životě a i když jsem sama vnitřně cítila, jak zní to " správné rozhodnutí" přesto jsem potřebovala podpořit sama sebe. Nikdy jsem nelitovala, že jsem Petra vyhledala byť se mi nakonec můj problém nezdál až tak důležitý v tom, abych někoho hledala. Ale vždy když hledáme a potřebujeme pomoc neváhejme si o ni požádat. Leona S.

• Z
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Složité životní období - rozvod

Pan Nešpor pozorně naslouchá, jde do hloubky, chce opravdu pomoci a cítíte, že mu na Vás záleží. Nevtíravým způsobem Vás posouvá dále. Po osobním setkání se cítíte podstatně lépe a dokážete nahlížet na problematiku s jasnější myslí. Zdeněk

• J
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Díky panu Petrovi jsem se dokázala zorientovat v rozbouřených vodách svého osobního a rodinného života a nalézt své místo v něm. A za to mu mohu jen děkovat a vřele doporučit dále!

• P

Petr Nešpor mi pomohl rozklíčovat a lépe pochopit některé důležité situace a zážitky v mém životě. Díky jeho lidskému a empatickému přístupu jsem se nebála se mu svěřit. Vždy byl příjemný, pozorně mě vyslechl a našel slova, která zasáhla na správném místě. Určitě mohu Petra vřele doporučit.

Mgr. Petr Nešpor2017-07-13

Hezký den, Petro, moc díky za referenci. Přeji, ať se Vám daří!

• J
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Jitka H.

Na Petrovi je znát, že je jeho život pevně zakotven. Snad proto dokáže vytvořit bezpečný prostor, ve kterém je možné mnohé otevřít a být v něm jako jedinečný člověk se svou jedinečnou cestou – což pro Petra rozhodně není fráze a při veškeré vzájemné komunikaci mě o tom vždy znova přesvědčuje – že mu jde tady a v tomto čase o mne jako konkrétního člověka. Dokáže pomoci nahlédnout na problém z mnoha perspektiv, ponechává maximální míru svobody, avšak dokáže zároveň vyslovit jasně svůj postřeh či názor. Setkání s ním mě nejen povzbudí a motivuje v práci na sobě sama, ale odcházím také s radostí, že jsem se mohla setkat s člověkem, který žije pravdivě a poctivě výzvy svého života. Velmi doporučuji.

Mgr. Petr Nešpor2017-07-13

Děkuji, Jitko, za slova od Vás. Ať se daří dobře, zdraví Petr.

• T

Docházel jsem nějaký čas k Petrovi Nešporovi na psychoterapeutická sezení. Velice citlivý a individuálně nastavený přístup...mohu jenom doporučit.

Mgr. Petr Nešpor2017-06-16

Moc díky a přeji, ať se daří!

• Petr Nešpor je vnímavý, citlivý a profesionální psychoterapeut. Dokáže nenásilně odkrývat "mechanismy" Vašeho vnímání, cítění a jednání. Už po prvním sezení víte, že jste se ve svém "problému" posunuli. Chápete stránky a úhly pohledu, o kterých jste do té doby neměli tušení. Po setkání s Petrem Nešporem, jako jeho klientka, jsem dokázala uskutečnit přesně ty věci, které jsem chtěla. Předtím mně v jejich naplnění bránily mé vnitřní nezpracované překážky. Právě s tím mně Petr Nešpor svým vedením pomohl. Jeho psychoterapeutický přístup vřele doporučuji a přeji všem odvahu k hlubšímu poznání sebe sama. Je to osvobozující, díky za to :-)

Mgr. Petr Nešpor2017-06-12

Děkuji, Karolíno, za Váš komentář. Jsem moc rád, že se nám podařilo projít skrze ty nezpracované překážky ke spokojenějšímu prožívání, k větší vnitřní svobodě. Mám radost. Přeji, ať se Vám stále daří.