Mgr.

Petr Nešpor

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeut, Psycholog přijímá nové pacienty

12 názorů +přidat

Objednat se Přidejte názor Zeptejte se specialisty 214 návštěv profilu během posledních 30 dní

Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně. 711petr@gmail.com www.petrnespor.cz Absolvoval jsem: Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Malinovského nám. 4, Brno-střed
    602 00 Brno, jihomoravský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost, Bankovní převod

Služby

Individuální psychoterapie (50 min.) od 500 kč
    Párové poradenství (90 min.) od 900 kč
    Výše uvedené ceny se týkají pracovní doby od 8 do 17 hodin. je možné se domluvit i na jiné časy - mimo pracovní dobu - s vyšší cenou za konzultaci (zvýšení o jednu polovinu běžné ceny).
    Párové poradenství (60 min.) od 600 kč
    Ve změně termínu rád vyjdu vstříc; pokud se provede změna až po méně než 48 hodin před plánovaným termínem, za propadlou konzultaci se potom účtuje polovina domluvené ceny; stejné podmínky samozřejmě platí pro obě strany, tedy i pro mne.
    V ojedinělých případech je možné se domlouvat i na víkend. o víkendu je cena za 50 min. konzultaci 1500 kč, za 90 min. konzultaci 2700 kč.

Hodnocení pacientů

• T
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Mgr. Petr Nešpor ma dokázal pri konzultáciách vhodne naviesť a pochopiť na moju aktuálnu problematiku. Jeho konzultácie pre mňa prebiehali úplne svojvoľne, kde nebol žiaden nátlak od terapeuta na to niečo dosiahnuť. Bola to práve obojstranná komunikácia a hlavne správne kladené otázky, ktoré mi pomohli si samému uvedomiť problém a potom následne pokračovať podľa svojich rozhodnutí.
    Hlavne až po konzultácii som so uvedomil jednotlivé aspekty zmien, ktoré mi ďalej pomohli v sebarealizácii, a ďalšom rozvoji a práci na sebe. Teda v tom zmysle že nie hneď pri konzultácii som zaznamenal zmenu, ale skôr par dni po nej až keď som mal možnosť trochu sám zvážiť témy, ktoré sme preberali na konzultácii.

Petr Nešpor2018-07-10

Tomáši, díky! Ať se Vám daří v nové situaci, kdekoli.

• G
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Musím uznat, že než jsem vyhledala nějakou pomoc, jsem byla všeobecně k těmto věcem, jako je terapie, apod. velice skeptická. A díky p. Nešporovi jsem změnila absolutně názor a dá se říct i pohled na svět. Je neuvěřitelný, co je člověk schopný si uvědomit a jak může změnit svoje vnímání s něčí pomocí. A s panem Nešporem je to navíc ještě moc příjemné, je to něco, na co se nakonec ještě těšíte. Moc mi pomohl, dostat se z nejhoršího, uvědomit si spousty věcí a za to mu jsem nesmírně vděčná. V dobrém slova smyslu doufám, že už ho nebudu potřebovat, ale uvidím ho vždy ráda, je to takový můj anděl a je to fajn pocit vědět, že se na něj můžu s čímkoliv obrátit! DĚKUJU!

Petr Nešpor2018-07-06

Gábino, moc děkuji za Vaše věty. Velmi rád jsem s Vámi spolupracoval. Ať se Vám a Vašim blízkým daří.

• A
    Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Individuální psychoterapie (50 min.)

K návštěvě jsem musela sama sebe doslova přinutit. Bála jsem se, jak bude terapie probíhat, že se nebudu cítit dobře atd... Ale obavy byly zbytečné. Pan Nešpor má velmi příjemný přístup a moc mi pomohl! Návštěvy u něj byly příjemné a po každém sezení jsem se cítila lépe a lépe. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec k tomuto kroku odhodlala a chci tímto panu Nešporovi velmi poděkovat.
    Všem, kteří zvažují návštěvu terapeuta, ale mají obavy, doporučuji!

Petr Nešpor2018-07-06

Moc děkuji za Vaše hodnocení. Ze srdce přeji, ať se Vám stále daří.

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Poradentsví

Absolvovali jsme s manželem několik sezení s Petrem. Nejdříve společně a pak každý zvlášť, kvůli krizi v manželství. Nejprve se nám zdálo, že málo zasahuje, jen poslouchá a rekapituluje. Ale dovedl nás nenásilně k lepšímu pochopení situace a náš vztah se pomalu začal ubírat správným směrem. Zpětně hodnoceno, z odstupem tří let, vidím jeho vedení, jako zlomové. Děkujeme. Marie

Petr Nešpor2018-03-16

Děkuji a všechno dobré celé dodině, Petr

• U
    Umístění: jiné místo

Setkání s Petrem povzbudí od prvního okamžiku - patří mezi nejempatičtější lidi jaké znám. On jako člověk inspiruje k tomu nezůstat lhostejný k mnoha věcem v mém životě i mimo něj. Dokáže vyslechnout a nabídnout svůj pohled na věc evidentně postavený na hlubokém základu zkušeností z vlastního života, studia i praxe. Vyslechne, povzbudí, ale má-li pochybnosti, netají se s nimi a vysloví je i když to může být někdy těžké. Jeho impulsy byly často chybějícími kousky skládanky, které jsem dlouho hledal.

Petr Nešpor2018-03-16

Moc děkuji a ať se daří, Petr

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: psychologické poradenství

Petra znám velmi dlouho a mnohokrát jsem stála na rozcestí ve svém životě a i když jsem sama vnitřně cítila, jak zní to " správné rozhodnutí" přesto jsem potřebovala podpořit sama sebe. Nikdy jsem nelitovala, že jsem Petra vyhledala byť se mi nakonec můj problém nezdál až tak důležitý v tom, abych někoho hledala. Ale vždy když hledáme a potřebujeme pomoc neváhejme si o ni požádat. Leona S.

Leonko, děkuji! Petr

• Z
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Složité životní období - rozvod

Pan Nešpor pozorně naslouchá, jde do hloubky, chce opravdu pomoci a cítíte, že mu na Vás záleží. Nevtíravým způsobem Vás posouvá dále. Po osobním setkání se cítíte podstatně lépe a dokážete nahlížet na problematiku s jasnější myslí. Zdeněk

Díky, Zdeňku, ať se daří, Petr

• J
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Díky panu Petrovi jsem se dokázala zorientovat v rozbouřených vodách svého osobního a rodinného života a nalézt své místo v něm. A za to mu mohu jen děkovat a vřele doporučit dále!

Jitko, děkuji, jsem rád, že jsem mohl pomoci. Zdraví Petr

• P

Petr Nešpor mi pomohl rozklíčovat a lépe pochopit některé důležité situace a zážitky v mém životě. Díky jeho lidskému a empatickému přístupu jsem se nebála se mu svěřit. Vždy byl příjemný, pozorně mě vyslechl a našel slova, která zasáhla na správném místě. Určitě mohu Petra vřele doporučit.

Petr Nešpor2017-07-13

Hezký den, Petro, moc díky za referenci. Přeji, ať se Vám daří!

• J

Jitka H.

Na Petrovi je znát, že je jeho život pevně zakotven. Snad proto dokáže vytvořit bezpečný prostor, ve kterém je možné mnohé otevřít a být v něm jako jedinečný člověk se svou jedinečnou cestou – což pro Petra rozhodně není fráze a při veškeré vzájemné komunikaci mě o tom vždy znova přesvědčuje – že mu jde tady a v tomto čase o mne jako konkrétního člověka. Dokáže pomoci nahlédnout na problém z mnoha perspektiv, ponechává maximální míru svobody, avšak dokáže zároveň vyslovit jasně svůj postřeh či názor. Setkání s ním mě nejen povzbudí a motivuje v práci na sobě sama, ale odcházím také s radostí, že jsem se mohla setkat s člověkem, který žije pravdivě a poctivě výzvy svého života. Velmi doporučuji.

Petr Nešpor2017-07-13

Děkuji, Jitko, za slova od Vás. Ať se daří dobře, zdraví Petr.

Otázky a odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Zkušenosti a dovednosti

• Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně.

711petr@gmail.com

www.petrnespor.cz

Absolvoval jsem:

Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském institutu psychoterapie (BIP) - tři roky - pod vedením MUDr. Olgy Kulískové PhD. a MUDr. Ivana Pešky

Intenzivní rogersovský výcvik – na osobu zaměřený přístup (PCA) – 140 výcvikových hodin; facilitátoři výcviku: PhDr. Oldřich Tegze (www.spsbrno.cz) a Mgr. Ferdinand Podoba (www.ips-sk.eu)

Aktuálně probíhající pokračující dlouhodobý psychoterapeutický výcvik u ČSKIP – www.cskip.cz

Frekventant vzdělávání v teorii psychodynamické psychoterapie při BIP – www.i-bip.com

Vlastní individuální psychoterapeutická sebezkušenost

Účast na skupinových i individuálních supervizích poradenské praxe

Intenzivní semináře a workshopy v oblasti osobního rozvoje a managementu

Třiadvacetiletá poradenská, terapeutická i rozvojová praxe

Jsem členem akreditované České společnosti pro katatymně imaginativní psychoterapii.

Vzdělání:
    - FF Masarykovy univerzity v Brně, Psychologický ústav, postgraduální vzdělávání, obor psychologie - postgraduální studium psychologie pod garancí prof. PhDr. Vladimíra Smékala, CSc.
    - CMTF Univerzity Palackého v Olomouci, obor teologie, titul Mgr.

Nabízím služby v oblastech:
    Poradenství
    Terapie
    Osobní rozvoj
    Spiritualita

Ve všech těchto a podobných rolích stojím mnoho let. Psychologie, psychoterapie a spiritualita jsou obory, které jsou mi od mládí velmi blízké. Poradce – psycholog – psychoterapeut – kouč – spiritulální průvodce: toto jsou role, v jejichž propojeních mě lidé vyhledávali a vyhledávají.

Psycholog nebo psychoterapeut díky svým profesním znalostem a dovednostem nabízí přicházejícímu člověku především bezpečný a klidný prostor, ve kterém je možné pracovat na lepším osobním prožívání. Jdeme v takovém prostoru společně směrem ke změně k lepšímu. Je zde možné otevřít různé úzkosti nebo traumatické zkušenosti, které nám brání v životě – to vše v rytmu a otevřenosti, kterou si volí sám klient.
    Jsem rád, když skrze taková setkání může klient víc a více být sám sebou, prožívá rostoucí vnitřní svobodu, rozumí víc sobě i druhým, může se mnohem pevněji opřít o své nové dobré zkušenosti a má tak mnohem více ze života.

Jde o postupný a zajímavý osobní proces.

Budete-li chtít, rád půjdu kus cesty s vámi.

Sám miluji svobodu a v takové svobodě bude i naše setkávání – jako rovný s rovným. Každý máme svoji cestu a svou jedinečnou hodnotu.

Je mi ctí, pokud vám budu nějaký čas nablízku při novém objevování vaší jedinečnosti.

• psychoterapie

Nemoci

• úzkosti
  • strachy
  • depresivní stavy a déletrvající smutek
  • frustrace, pocity nenaplnění, ztráty smyslu
  • vnitřní nestabilita
  • nezvládnuté nebo neprožívané emoce, nezpracovaný hněv
  • narušené sebe-vědomí
  • složitosti párové nebo rodinné komunikace
  • závislosti
  • traumatické stavy
  • krizové situace
  • vtíravé myšlenky a nutkavá jednání
  • otázky v sexuální oblasti
  • dlouhodobé vystavení se zatěžujícímu stresu
  • od potíží směrem k osobním rozvoji
  • ...další témata