Mgr.

Petr Nešpor verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeut, Psycholog

Kontaktní informace

• J
    Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Navštívila jsem pana magistra po hospitalizaci v nemocnici, kde jsem chodila k paní psycholožce, ale bylo potřeba dotáhnout psychoterapii do konce a během dvou sezení s panem magistrem jsem nyní ve stavu, ve kterém jsem byla někdy před 15ti lety. Je mi skvěle a moc děkuju za vynikající přístup. Velmi pana magistra doporučuji. Je to člověk na svém místě.

Petr Nešpor2018-10-29

Díky, a ať se Vám daří.

• Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Vladimír Marček, Ph.d.
    Vladimír Marček, Ph.d.
    Sukova 49/4, Brno
    Dostane-li se člověk do situace, ve které se necítí dobře a z níž nevidí východisko, měl by vyhledat odborníka.… Více

Hana Formánková
    Hana Formánková
    Jezuitská 13, 1p., Brno
    Se svým terapeutem je potřeba si sednout. Někdy je k tomu cesta trnitá, ale s paní Hanou jsem si sedla hned. Je… Více

Blanka Šimková
    Blanka Šimková
    Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
    Jezuitská 13, Brno
    S paní magistrou jsem byl spokojen.. Byla milá, vystupovala příjemně a konzultace byla pohpodová. Mohu doporučit.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            . Více

Hana Obluková
    Hana Obluková
    Psychoterapeut
    Pekařská 7, Brno

Jiří Salvet
    Jiří Salvet
    Pellicova 8b, Brno
    Psychoterapeutickou pomoc jsem hledala po nasazení medikace od paní doktorky na psychiatrii. Jiří mi sedl jako… Více

Zkušenosti a dovednosti

• Jmenuji se Petr Nešpor. Jsem psychoterapeut a poradce v Brně.

711petr@gmail.com

www.petrnespor.cz

Absolvoval jsem:

Sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik při Brněnském institutu psychoterapie (BIP) - tři roky - pod vedením MUDr. Olgy Kulískové PhD. a MUDr. Ivana Pešky

Intenzivní rogersovský výcvik – na osobu zaměřený přístup (PCA) – 140 výcvikových hodin; facilitátoři výcviku: PhDr. Oldřich Tegze (www.spsbrno.cz) a Mgr. Ferdinand Podoba (www.ips-sk.eu)

Aktuálně probíhající pokračující dlouhodobý psychoterapeutický výcvik u ČSKIP – www.cskip.cz

Frekventant vzdělávání v teorii psychodynamické psychoterapie při BIP – www.i-bip.com

Vlastní individuální psychoterapeutická sebezkušenost

Účast na skupinových i individuálních supervizích poradenské praxe

Intenzivní semináře a workshopy v oblasti osobního rozvoje a managementu

Třiadvacetiletá poradenská, terapeutická i rozvojová praxe

Jsem členem akreditované České společnosti pro katatymně imaginativní psychoterapii.

Vzdělání:
      - FF Masarykovy univerzity v Brně, Psychologický ústav, postgraduální vzdělávání, obor psychologie - postgraduální studium psychologie pod garancí prof. PhDr. Vladimíra Smékala, CSc.
      - CMTF Univerzity Palackého v Olomouci, obor teologie, titul Mgr.

Nabízím služby v oblastech:
      Poradenství
      Terapie
      Osobní rozvoj
      Spiritualita

Ve všech těchto a podobných rolích stojím mnoho let. Psychologie, psychoterapie a spiritualita jsou obory, které jsou mi od mládí velmi blízké. Poradce – psycholog – psychoterapeut – kouč – spiritulální průvodce: toto jsou role, v jejichž propojeních mě lidé vyhledávali a vyhledávají.

Psycholog nebo psychoterapeut díky svým profesním znalostem a dovednostem nabízí přicházejícímu člověku především bezpečný a klidný prostor, ve kterém je možné pracovat na lepším osobním prožívání. Jdeme v takovém prostoru společně směrem ke změně k lepšímu. Je zde možné otevřít různé úzkosti nebo traumatické zkušenosti, které nám brání v životě – to vše v rytmu a otevřenosti, kterou si volí sám klient.
      Jsem rád, když skrze taková setkání může klient víc a více být sám sebou, prožívá rostoucí vnitřní svobodu, rozumí víc sobě i druhým, může se mnohem pevněji opřít o své nové dobré zkušenosti a má tak mnohem více ze života.

Jde o postupný a zajímavý osobní proces.

Budete-li chtít, rád půjdu kus cesty s vámi.

Sám miluji svobodu a v takové svobodě bude i naše setkávání – jako rovný s rovným. Každý máme svoji cestu a svou jedinečnou hodnotu.

Je mi ctí, pokud vám budu nějaký čas nablízku při novém objevování vaší jedinečnosti.

• psychoterapie

Nemoci

• úzkosti
    • strachy
    • depresivní stavy a déletrvající smutek
    • frustrace, pocity nenaplnění, ztráty smyslu
    • vnitřní nestabilita
    • nezvládnuté nebo neprožívané emoce, nezpracovaný hněv
    • narušené sebe-vědomí
    • složitosti párové nebo rodinné komunikace
    • závislosti
    • traumatické stavy
    • krizové situace
    • vtíravé myšlenky a nutkavá jednání
    • otázky v sexuální oblasti
    • dlouhodobé vystavení se zatěžujícímu stresu
    • od potíží směrem k osobním rozvoji
    • ...další témata

Služby

Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Malinovského nám. 4, Brno-střed, 602 00 Brno, jihomoravský

Individuální psychoterapie (50 min.) od 500 kč
    Párové poradenství (60 min.) od 600 kč
    Párové poradenství (90 min.) od 900 kč
    Ve změně termínu rád vyjdu vstříc; pokud se provede změna až po méně než 48 hodin před plánovaným termínem, za propadlou konzultaci se potom účtuje polovina domluvené ceny; stejné podmínky samozřejmě platí pro obě strany, tedy i pro mne.
    Výše uvedené ceny se týkají pracovní doby od 8 do 17 hodin. je možné se domluvit i na jiné časy - mimo pracovní dobu - s vyšší cenou za konzultaci (zvýšení o jednu polovinu běžné ceny).
    V ojedinělých případech je možné se domlouvat i na víkend. o víkendu je cena za 50 min. konzultaci 1500 kč, za 90 min. konzultaci 2700 kč.

Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Hodnocení pacientů

• J

Petr Nešpor2018-10-29

Díky, a ať se Vám daří.

• M
      Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Mgr. Petr Nešpor mi velmi pomohl v životní situaci, se kterou jsem si nevěděla rady. Díky jeho přátelskému a citlivému přístupu jsem se na sezení pokaždé těšila. Vždy pozorně naslouchal a pomohl mi pochopit souvislosti a příčiny mého problému. Ještě jednou děkuji a mohu pana Nešpora jen doporučit!

Petr Nešpor2018-10-26

Moniko, moc děkuji.

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Individuální psychoterapie (50 min.)

Tento spôsob pomoci som sa rozhodla vyhľadať asi po roku a pol neustáleho chodenia po lekároch, vyšetreniach, diagnostikách,... a to bez výsledku. Bola som neustále unavená s bolesťami svalov a celého tela. Samozrejme, som neverila, že by som niečo ako terapiu potrebovala, ale chcela som vyskúšať aj túto možnosť.

Bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré som mohla vo svojej situácii urobiť a jediné, čo spätne ľutujem je, že som sa neodhodlala navštíviť pána Nešpora skôr. :)
      Spôsob ako pán Nešpor pristupuje je veľmi prirodzený a citlivý. Cítila som sa naozaj prijatá a vypočutá. Venuje Vám 100% pozornosť a čas terapie využijete naplno. Otázky, ktoré kladie Vás samých nasmerujú, aby ste objavili v sebe to dôležité.
      Môj stav sa viditeľne zlepšil a myslím, že môžem povedať, že čas s pánom Nešporom ma postavil na nohy. :)

Petr Nešpor2018-10-26

Jana, velká vdaka, nech sa darí.

• T
      Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Mgr. Petr Nešpor ma dokázal pri konzultáciách vhodne naviesť a pochopiť na moju aktuálnu problematiku. Jeho konzultácie pre mňa prebiehali úplne svojvoľne, kde nebol žiaden nátlak od terapeuta na to niečo dosiahnuť. Bola to práve obojstranná komunikácia a hlavne správne kladené otázky, ktoré mi pomohli si samému uvedomiť problém a potom následne pokračovať podľa svojich rozhodnutí.
      Hlavne až po konzultácii som so uvedomil jednotlivé aspekty zmien, ktoré mi ďalej pomohli v sebarealizácii, a ďalšom rozvoji a práci na sebe. Teda v tom zmysle že nie hneď pri konzultácii som zaznamenal zmenu, ale skôr par dni po nej až keď som mal možnosť trochu sám zvážiť témy, ktoré sme preberali na konzultácii.

Petr Nešpor2018-07-10

Tomáši, díky! Ať se Vám daří v nové situaci, kdekoli.

• G
      Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvoj

Musím uznat, že než jsem vyhledala nějakou pomoc, jsem byla všeobecně k těmto věcem, jako je terapie, apod. velice skeptická. A díky p. Nešporovi jsem změnila absolutně názor a dá se říct i pohled na svět. Je neuvěřitelný, co je člověk schopný si uvědomit a jak může změnit svoje vnímání s něčí pomocí. A s panem Nešporem je to navíc ještě moc příjemné, je to něco, na co se nakonec ještě těšíte. Moc mi pomohl, dostat se z nejhoršího, uvědomit si spousty věcí a za to mu jsem nesmírně vděčná. V dobrém slova smyslu doufám, že už ho nebudu potřebovat, ale uvidím ho vždy ráda, je to takový můj anděl a je to fajn pocit vědět, že se na něj můžu s čímkoliv obrátit! DĚKUJU!

Petr Nešpor2018-07-06

Gábino, moc děkuji za Vaše věty. Velmi rád jsem s Vámi spolupracoval. Ať se Vám a Vašim blízkým daří.

• A
      Návštěva z ZnamyLekar.cz

K návštěvě jsem musela sama sebe doslova přinutit. Bála jsem se, jak bude terapie probíhat, že se nebudu cítit dobře atd... Ale obavy byly zbytečné. Pan Nešpor má velmi příjemný přístup a moc mi pomohl! Návštěvy u něj byly příjemné a po každém sezení jsem se cítila lépe a lépe. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec k tomuto kroku odhodlala a chci tímto panu Nešporovi velmi poděkovat.
      Všem, kteří zvažují návštěvu terapeuta, ale mají obavy, doporučuji!

Petr Nešpor2018-07-06

Moc děkuji za Vaše hodnocení. Ze srdce přeji, ať se Vám stále daří.

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Poradentsví

Absolvovali jsme s manželem několik sezení s Petrem. Nejdříve společně a pak každý zvlášť, kvůli krizi v manželství. Nejprve se nám zdálo, že málo zasahuje, jen poslouchá a rekapituluje. Ale dovedl nás nenásilně k lepšímu pochopení situace a náš vztah se pomalu začal ubírat správným směrem. Zpětně hodnoceno, z odstupem tří let, vidím jeho vedení, jako zlomové. Děkujeme. Marie

Petr Nešpor2018-03-16

Děkuji a všechno dobré celé dodině, Petr

• U
      Umístění: jiné místo

Setkání s Petrem povzbudí od prvního okamžiku - patří mezi nejempatičtější lidi jaké znám. On jako člověk inspiruje k tomu nezůstat lhostejný k mnoha věcem v mém životě i mimo něj. Dokáže vyslechnout a nabídnout svůj pohled na věc evidentně postavený na hlubokém základu zkušeností z vlastního života, studia i praxe. Vyslechne, povzbudí, ale má-li pochybnosti, netají se s nimi a vysloví je i když to může být někdy těžké. Jeho impulsy byly často chybějícími kousky skládanky, které jsem dlouho hledal.

Petr Nešpor2018-03-16

Moc děkuji a ať se daří, Petr

• Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: psychologické poradenství

Petra znám velmi dlouho a mnohokrát jsem stála na rozcestí ve svém životě a i když jsem sama vnitřně cítila, jak zní to " správné rozhodnutí" přesto jsem potřebovala podpořit sama sebe. Nikdy jsem nelitovala, že jsem Petra vyhledala byť se mi nakonec můj problém nezdál až tak důležitý v tom, abych někoho hledala. Ale vždy když hledáme a potřebujeme pomoc neváhejme si o ni požádat. Leona S.

Leonko, děkuji! Petr

• Z
      Umístění: Poradenství - Terapie - Osobní rozvojSlužby: Složité životní období - rozvod

Pan Nešpor pozorně naslouchá, jde do hloubky, chce opravdu pomoci a cítíte, že mu na Vás záleží. Nevtíravým způsobem Vás posouvá dále. Po osobním setkání se cítíte podstatně lépe a dokážete nahlížet na problematiku s jasnější myslí. Zdeněk

Díky, Zdeňku, ať se daří, Petr