Před nedávnem jsem zažil slabou mozkovou příhodu. Prudce se mi zhoršil zrak - ve tmě ztrácím pojem o

3 Počet odpovědí:
Před nedávnem jsem zažil slabou mozkovou příhodu. Prudce se mi zhoršil zrak - ve tmě ztrácím pojem o prostoru (pravou stranu vidím špatně - při odbočování jsem párkrát najel na obrubník) Celková noční orientace se prudce zhoršila. Přestal jsem v noci jezdit. Může to být příčinou? Nebo je to začínající oční zákal? Mám 66 let Děkuji předem - Honza
Pane Honzo, udělal jste velmi dobře, že jste prozatím přestal v noci jezdit. Přestaňte jezdit i ve dne , dokud si nedáte zkontrolovat zrak očním lékařem, zejména vyšetření zorného pole tzv. perimetrem. Mohl byste například přejet chodce či cyklistu, protože byste ho mohl mít v tzv."mrtvém úhlu" při poruše zorného pole, kterou jinak nemusíte vnímat.Po mozkové příhodě často bývají poruchy zorného pole. Stav zraku po mozkové příhodě se může postupně a pomalu zlepšovat.