Dobrý den, v sobotu 26.8. jsme byli v lese a já si o větvičku poškrábala rohovku. Ze začátku jsem myslela, že to nic není i když oko šíleně bolelo a škrábalo. Asi za 8 hodin co se mi to stalo jsme jeli na pohotovost, tam mi řekli, že mám poměrně dost poškrábanou rohovku. Měla jsem v oku ještě nějaký bordel, oko mi vyčistili, zalepili. Nasadili antibiotika na 5 dní a umělé slzy na týden. Oko už neškrábě, ale stále pálí i když je to už 3 den co kapu antibiotika a umělé slzy :( Pracuji v kanceláři, takže celý den koukám do pc. Oko je stále červené, občas vidím rozmazaně.. Je to normální nebo mám navštívit znovu očního lékaře, jde mi hlavně o to pálení oka. Děkuji

16 názor
Praha

Dobrý den. Rohovka je vůbec nejcitlivější tkání v lidském těle. Její poranění je velice bolestivé. Podle rozsahu a stupně poškození se dá odhadnout i doba hojení. Běžná doba je 3-7 dnů, když je oko v klidu. Jestliže v klidu není (Vaše běžná práce), tak se hojení může ekvivalentně prodloužit. Pokud se týče zlepšení vidění, doba na rekonvalescenci může být běžně až měsíc (tady v návaznosti na místo poškrábání - centrální defekt je logicky horší. Návštěvou lékaře nic ale nezkazíte. S pozdravem Prim. MUDr. Petr Novák Refrakční Centrum Praha

15 názor
Praha

Dobrý den, po poškrábání rohovky určitě doporučuji užívat kapky nebo gely, ke zvlhčení povrchu oka. Umělé slzy bez konzervačních látek, nebo VidisicGel jsou volně dostupné v lékárně a měly by snížit pocit pálení oka. Při přetrvávání obtíží navštivte očního lékaře. s pozdravem Andrea Janeková

10 názor
Praha

Dobrý den, pokud potíže přetrvávají, obzvláště pokud byla rohovka poškrábaná více, je kontrola u očního lékaře jistě žádoucí. Přeji hezký den.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz