Padání vlasů ?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den , dcera v červnu prodělala velmi stresujicí období , zhubla 6 kg behem pár týdnu . Blbě spala . Byla vyčerpaná , a šla marodit . Vyhledali sme psychologa ke kterému chodí .
Je ji 22 let . Nárazově ji začaly padat vlasy ( od malička je má strasne jemné a nikdy jich nemela nejak extra moc )
Takže další stresy přisli z padání vlasu , uzavřela sem mi a ani do společnosti nechtěla chodit . Četla si o ruzných nemocech kdy vlasy vypadají uplně ( Alopecia ) .
Byla z toho špatná , pač jeste zjistila , že děda ( můj otec ) je bez vlasů od 20 ti let , zdřejmě tu alopecii mel , a ona se dočítala že je to dedičné . Přijde mi , že už se maličko uklidnila . Chtěla sem se zeptat , když by to padání bylo stresového rázu , jelikož všechny testy měla vpořádku ( štitnou žlázu , antikoncepci má ted pořád stejnou - jen ji ted bude menit na Minervu protoze se zminila gynekoložce že ji padají desne vlasy , a pani gynekoložka řekla že ji predepíše na rok Minervu , je to na pleť a i prý na padání vlasku ) . Je to vratné , dorostou ji vlasy do stejne hustoty jako měla ? Je z toho špatná . Vlásky ji prořidly docela dost . Teď ji vlasy už tolik nepadají , říká ,že spíš při mytí . Ted si hlavu myje jednou za 2 dny . Předtím si je myla skoro každý den . Taky se ji udelalo akne , ale ne tolik na obličeji , jako na krku a na zádech.Zhoršila seji i celkově kvalita vlasu , začali se lámat , a zeslably .
Dobrý den
Ráda bych odpověděla na vaše dotazy. Myslím si, že vzhledem k tomu, že toto období vaše dcera již překonala je velká šance, že se hustota vlasů bude pomalu obnovovat. K popdoře a urychlení růstu se dají injekčně aplikovat přímo do kštice koktejly vitamínů nebo plasmu (PRP- pracující švýcarská plazma). Více na mediest.cz. Dále je vhodné užívat Methinin tablety a jiné doplňky stravy per os. Lokálně se dá pro domácí léčbu aplikovat Alpicort. sol.
S pozdravem
MUDr. Zdobinská Reisingerová.