Návštěva psychologa doma

5 Počet odpovědí:
Dobrý den mám 16 let starou dceru která má problémy ale nechce mě žádného odborníka navštívit (nedostanu ji z auta).Hlavně mě zajímá jestli by nás psycholog navštívil doma. Děkuji
Dobrý den, děkuji Vám za Vaši zprávu. Předpokladem úspěšné terapie je vždy dobrý vztah klienta a terapeuta. Proto se domnívám, že by určitě nebyl dobrý začátek takového vztahu návštěva psychologa doma, když ji Vaše dcera odmítá.
Napadá mě ale, že zpočátku by bylo třeba dobré, kdybyste si Vy sama domluvila schůzku u některé kolegy a zkusila se s ním zaměřit právě na vztah s Vaší dcerou, zda by na tom šlo zapracovat tak, aby se ona ve finále necítila být k terapii nucena, ale naopak to přijala jako možnost promluvit si s někým nezávislým.
S přátelským pozdravem
Lucie Bělohlávková