Dobrý den pane doktore, je mi 38 let, ve 12 letech mi diagnostikovali keratokonus ODS /levé oko v progresi/ a astigmatismus. Můj otec po 2 transplantacích rohovky /poslední 11/2012/ s velmi neuspokojivým výsledkem.Já nyní po MD , pracuji ve školství. ASi měsíc stav zhoršený pociťuji bolesti hlavy /třeba 3denní/, bolesti a tlak v očích, cítím únavu očí, světloplachost, vadí mi jas zářivek, klimatizace. Kapu umělé slzy. Vidění v této době zhoršené nevnímám. Dle očního lékaře nález uspokojivý. Prosím o radu co s únavou očí a bolesti hlavy? Děkuji

Oční lékař
16 názor
Praha

Dobrý den. Jestliže Vaše problémy nejsou současně doprovázeny zhoršením vidění, souvislost s keratokonem bych nepředpokládal. Potíže, které popisujete, si ale jednoznačně říkají o důkladné oční vyšetření. Může se jednat například o poruchu slzného filmu, respektive o narušení povrchu rohovky. S pozdravem prim.MUDr.Petr Novák Refrakční Centrum Praha

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz