je možné se toho strachu zbavit a myšlenky přenést na něco jiného?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den ,potřebuji poradit ohledně mé dcerky 11.let ,já od mala vidím duchy ale nemám znich strach jsou mojí součástí života ,dcerka je vidí také když byla malá tak to tak nevnímala ale nyní se jich bojí vidí i černé postavy které se jen mihnou nebo projdou z jedné mísnosti do druhé od mala vyžaduje rozsvícené světlo a sama do tmi nejde .Je pravdou že jí vždy bavilo zajímat se o věci mezi nebem a zemí ráda kouká na horory a čte strašidelné příběhy .zkoušeli jsme 3 měsíce vše vynechat a zajímat se o radostnější věci ale myšlenky se jí vrací pořád k tomuto tématu .Na 100% vím že asi stále se bude o tyto věci zajímat ale jak naučit aby se toho nebála tak jako dřív.P rosím o radu děkuji moc SPOZDRAVEM m.d.
Dobrý den, u dětí se někdy objevuje vidění duchů a často to jejich silná fantazie ještě zvětšuje. Pro zklidnění dcery je dále dobré pokračovat v odklánění pozornosti i jiným směrem jako je jiný druh literatury, příběhů....méně ji nechat introvertnímu hraní si sama se sebou a více ji vést k sociálním kontaktům. Někdy je to jen vývojově přechodné období, někdy je to celoživotní vidění duchů, jak píšete u vás. Důležité je, učit ji, že se jich nemusí bát, že to není nic nebezpečného, případně ve vašem případě sdělit svoje zkušenosti.. Někdy pomáhá učit dítě, že může ducha oslovit, říci mu, aby odešel či se s ní spřátelil, jinými slovy tím nad svým strachem získat větší kontrolu.