přetížení organismu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím o radu. Je mi 27 let. V posledních letech jsem prodělala několik opravdu velkých životních ran. Do toho pracji s lidmi cca 480h měsíčně. Poslední měsíc cítím jak už nemůžu. Ne po stránce fyzické, ale spíše psychické. Neskutečně mě pořád třeští hlava a oči, občas mám stavy kdy nemohu dýchat. Nespim, když už usnu tak se zase probudím úplně trhavým pohybem, jako kdyby mi někdo dal el. ránu. Pořád trpím pocitem sebeselhání a soukromou plačtivostí. V práci vydávám dobré výkony, ale je to má profesní tvář, kterou si držím před spolupracovníky, přáteli a rodinou. V soukromí jsem vyřízená. Bohužel ubrat v tempu nemohu. Do té celé situace musím řešit nepříjemné věci s mojí rodinou, která si mě zaškatulkovala jako osobního poradce... Cítím, že každým okamžikem zhroutím. Bojím se někam zajít, jelikož nechci brát žádná antidepr. Existuje nějaká možnost alternativní léčby tohoto stavu? Nebo jsem vážně odsouzená k tomu aby mi co nevidět přeskočilo úplně? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Píšete o obrovském přetížení, o tom, že dál nemůžete, o pocitech vlastního selhání, o vyčerpání, o obavách ze zhroucení. vaše obavy jsou určitě na místě, sama popisuje signály, které vám vaše tělo dává a říká vám tím, že už toho má dost. Nikdo z nás není "odsouzen" k tomu, aby mu přeskočilo, jste to vy, kdo volí svoji cestu, priority a hodnoty. pokud vyhledáte psychoterapii, antidepresiv se obávat nemusíte, psychoterapie je léčba slovem a hledání možností, jak být se svým životem spokojenější. Pokud budete mít zájem o psychoterapii u nás, kontaktujte nás telefonicky či emailem. přeji mnoho štěstí, Daniela Voláková