Dobrý večer mám 3 leté dítě ,několikrát za den má záchvaty vzteku asi pul roku pořád se to stupnuje .Když ho chci zkidnit nechce se nechat strašně křičí až chraptí platí na něho když se uklidní sám pod dozorem .Konzultovala jsem to s pediatrem .nic nepomáhá laskavé slovo ani přísnost ,poradíte mi ?
Dobrý den, máte mou velkou podporu a pochopení. Vypadá to, že Vaše dítě prožívá tzv. období vzdoru, které kolem 3 roku věku začíná a děti ho prožívají různou měrou - může být i takto náročné. Věřím, že by Vám mohlo pomoci zajít na konzultaci k dětskému psychologovi či psychoterapeutovi. Ti by Vás mohli seznámit s úskalími tohoto období i s tipy, jak s konkrétně s Vaším dítětem pracovat a jak na jeho reagovat. Vzdor může být projevem testování hranic a Vaší autority, dítě potřebuje mít jak pocit bezpečí z dobře stanovených hrani a pravidel, tak pocit, že i na jeho přání záleží. Obecně se dá říci, že pomáhá snažit se zůstat klidný, důsledně a vlídně trvat na dodržování pravidel a hranic a zároveň začít pomalu dávat dítěti nějakou moc v rozhodování. Dítě v tomto období prožívá emoce, které neumí zpracovat, je dobré mu pomáhat pojmenovávat slovy pocity, které asi cítí, pomoci mu vyznat se v situaci a ukázat, jak reagovat adekvátně. Také může být vztek reakcí na přetížení, nudu, zátěžovou situiaci nebo stres, který dítě prožívá - s tím vším by Vám odborník při osobním kontaktu dokázal pomoci. Držím palce, Mgr. Eliška Nehybková.

Dobrý den, děkuji za dotaz. Věřím, že pro Vás jako maminku musí být situace náročná a že hledáte podporu a jak se k ní postavit. Navštívit, navštěvovat dětského terapeuta může být na místě, ať pro pomoc dítěti nebo pro Vás, pro podporu nebo nalezení schůdnějších cest. S pozdravem M. Sz
Dobrý den, je dobré , že jste to již konzultovala s vaším dětským lékařem, který stav i chování vašeho dítěte zná osobně . Pokud nepomáhají vaše postupy, ani rady dětského lékaře, doporučuji objednat se k dětskému psychologu. Přeji úsěech v řešení .e