Dobrý den, v roce 2018 v červenci, jsem si vyvrkla kotník (původně jsem si to myslela), v nemocnici

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, v roce 2018 v červenci, jsem si vyvrkla kotník (původně jsem si to myslela), v nemocnici řekli, že je vše v pořádku. Kotník jsem tedy jen šetřila, ledovala, ale bolest neustupovala. V srpnu 2018 jsem zašla k ortopedovi, který mi dal na zhruba 2,5 měsíce ortézu - Walkera, protože jsem měla skoro přetržené vazy. Po sundání ortézi jsem měla klidový režim a chodila jsem na pravidelné kontroly. Doteď si na jakoukoli větší zátěž (tělocvik, běh) beru zpevňující ortézu. Kotník stále pobolíval a v srpnu 2019 jsem zase zhruba měsíc nosila Walkera. Na poslední kontrole u ortopeda, asi listopad 2019, mi bylo řečeno, že kotník je v pořádku a mám jen ledovat. Bohužel, kotník mě stále bolí - píchá v něm, bodá a někdy s ním nemůžu ani pohnout - a občas je i hodně nateklý. Vůbec už nevím, co s tím...
Přechodně : redukce zátěže, hlavně po nerovném, prudké změny směru, či dynamická zátěž, dále nutná pevná obuv - kotníčková, šněrovací, nižší stabilní podpatek, ortéza hlezna, lokálně antiflogistika ( popřípadě i celkově), cvičení na nestabilní podložce (bosu apod.).