Dobrý deň, už dlhodobo ma trápia opakujúce sa zápaly stredného i vonkajšieho ucha - cca 2 roky. Doktorky mi opakovane predpisujú kvapky Infalin Duo, cca raz za mesiac a pol, ale obávam sa, že majú u mňa čoraz menší a menší účinok, nepohodlie (svědení, šteklení) prerastá do bolestí. Výtery mi spravili naposledy v lete, našli zlatého i bežného stafylokoka. V decembri som opäť prekonala zápaly stredoušia, čo vyústilo do perforácie bubienka na pravom uchu na pohotovosti a zápal vonkajšieho ľavého ucha. Pred dvoma týždňami mi zahnisalo opäť ľavé ucho, doktorka mi naň opäť predpísala Infalín, len tak, bez akéhokoľvek výteru či preskúmania ústnej dutiny. Po dvoch týždňoch necítim nijakú zmenu a bolesti sa zhoršujú. Mám vymeniť lekára alebo prípadne aký by ste doporučili postup vy v mojom prípade?
Vopred ďakujem.
v prvé řadě je nutné endoskopické vyšetření nosohltanu ,zejména ústí Eustachových trubic ,dále pak by byl vhodný výtěr zvukovodu na mykózy, Více takto na dálku nemohu říct, S pozdravem MUDr. P. Ovísek

Přeji hezký den, ještě je třeba znát také věk pacientky. Po vyšetření nosohltanu opakovat kultivaci z uší ale i z nosu a krku, doplnit vyšetření sluchu - tympano, audio a poté lze se nějak vyjádřit. Zdravím, R. Vichnar
Souhlasím s kolegy, doplnil bych vyšetření k vyloučení diabetu a též dotaz na obezitu.... ostatní již bylo doporučeno, zdravím dr.Hrdlička