Radko Vichnar, otorinolaryngolog Karlovy Vary

Otorinolaryngolog

Bezručova 19, Karlovy Vary
Karlovarská nemocnice, ORL - ušní, nosní, krční

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

15 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    Před 14 dny jsem dobrala antibiotika Klacid a od te doby mě trápí bolest při polikání, na ORL nic nenašli, mandle, krk nic zarudlého, vše vypadá v porádku a tak se udělaly stěry z krku a teď čekám, celkově se cítím unaveně, někdy mě polévá teplo, ale teplotu nemám, když čtu synovi pohádky namáhám to, lehce to bolí i při zívání, neni to řezavá bolest ani pálení, ale jako při angíně když bolí mandle, ale ty jsem při stěru necítila, padtylky ani stopangin nezabírá, nemáte s tímto zkušenost?
    Předem děkuji na odpověď

Přeji hezký den, může mít v krku bakterii, která oslabuje /pozná se ve výsledku výtěru/, pokud Vás trápí pálení žáhy, může to způsobovat i to - potom se vyšetřuje jícen a žaludek fibroskopicky. Pokud se nikde nic nenajde, doporučuji Tantum Verde nebo Joc, oboje ve spray.

Radko Vichnar

• Dobrý den, můj syn absolvoval MR mozku (nejasné výsledky z mozkomíšního moku po obrně lícního nervu). Nález na mozku je normální, pouze byla objevena mukózní cysta v pravém antru vel. 9 mm. Co to znamená? Děkuji za odpověď.

Metoda MR je velmi podrobná a precisní, zachytí i minimální odchylky. Mukosní cysta vel. 9 mm v antru je poměrně častý nález na MR a pokud nejsou obtíže, nijak bych to neřešil.