Dobrý den, už delší dobu (v rozmezí 4 let) trpím velkým strachem ze smrti, až to přechází v úzkost.

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, už delší dobu (v rozmezí 4 let) trpím velkým strachem ze smrti, až to přechází v úzkost. V posledním roce se to zhoršilo natolik, že je to na denním pořádku. Občas kvůli tomu nemohu usnout nebo mám úplnou paniku. Často si na to jen tak vzpomenu, při činostech, které stím vůbec nemají nic společného. Sama jsem z toho nešt'astná, jelikož mi je jen 20 let a radši bych se věnovala jiným věcem, bohužel je to ve mně. Ráda bych se zeptala, jak je to možné řešit. Je mi jasné, že budu muset nejspíše chodit na terapie, bohužel když je člověk student v Praze, 800 kč za sezení neni malá položka v rozpočtu. Existuje třeba možnost, že pojišt'ovna část hradí?
Děkuji za odpověd'
Dobrý den, je na zvážení, zda nevyhledat v období, dokud nebudete mít zajištěnou psychologickou péči pomoc psychiatrickou. Ať Vás ty úzkosti netrápí víc, než je nutné. V rámci psychoterapie bych Vám doporučil psychoterapii dynamickou (zabývající se také nevědomými procesy). Bohužel obtíže, které máte jsou vůli neovlivnitelné, nebo jen velice těžko (že by si člověk řekl, že se tím zabývat nebude). Leda tak alkoholem, či výrazným vyčerpáním (sport, chodit pozdě spát apod.), kdy člověk vlastní prožívání doslova přebije. Držím palce v hledání psychoaterapeuta.