Dobrý den, trápí mě morbidní obezita (163 cm a cca 125 kg), věk 26 let. I přítel má nadváhu (190 cm

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, trápí mě morbidní obezita (163 cm a cca 125 kg), věk 26 let. I přítel má nadváhu (190 cm a cca 140 kg, věk 44) a chtěli bychom společně začít sportovat. Problém je, že jediné sporty, které mě kdy dlouhodobě bavily, jsou plavání (nepřichází v úvahu, přítel neumí plavat) a běh. Chůze jen tak bez nějakého cíle mě nikdy nebavila a vždy jsem s tím po pár dnech přestala, jízda na kole mě taky nebaví a nevydržím u toho. Zajímalo by mě tedy, zda je vůbec myslitelné, abychom při naší váze chodili běhat. Samozřejmě by se ze začátku jednalo o pomalý běh sotva rychlejší než chůze, nedokážu ale posoudit, jaký vliv by to mělo na klouby a zda by to bylo horší než nesportovat vůbec a nadále se potýkat s obezitou. Děkuji za radu.
Dobrý den,
doporučuji Nordic walking, tzn. severskou chůzi s hůlkami, postupně zvyšovat frekvenci, rychlost chůze. Rychlá chůze je zdravější pohyb, šetří klouby a zapíná všechny svaly v těle než běh. Doporučuji absolvovat nějaký kurz, abyste se naučila správnou techniku této chůze.