Dobrý den, syn,kterému je 2 a třičtvrtě roku se hodně vzteká a neposlouchá, samozřejmě je to u dětí

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, syn,kterému je 2 a třičtvrtě roku se hodně vzteká a neposlouchá, samozřejmě je to u dětí normální,ale do určité míry.On se někdy vzteká kvůli naprosto všemu,maličkostem (př. řeknu, pojď půjdeme si umýt ruce nebo obout boty, obléci atd.,někdy má dny,kdy ať řeknu cokoliv,tak je to prostě špatně)vyhazuje vzteky věci,hračky do vzduchu a napomínání a domluvy většinou nepomůžou,takže to skončí " výpraskem",což dělám strašně nerada. Ale mývá i dny, kdy je naopak moc hodný,tak si říkám,jestli nemá nějaký psychický problém,jestli neděláme něco my špatně,zkrátka bojím se,abychom něco nezanedbali špatným přístupem. Teď začal chodit do školky a tam si učitelky stěžují v podstatě na totéž (že je hodně divoký, neposedí a dělá naschvály).Ještě bych možná měla zmínit,že se narodil předčasně o 1,5 měsice. Myslíte si,že bychom měli navštívit dětského psychologa nebo mu dát čas, třeba je to jen jedno z dalších období vývoje? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den. I když se to nezdá, děti umí perfektně manipulovat s rodiči. Hlavně ve chvíli, když zjistí, že nějaké jejich chování je pro ně užitečné a když vydrží dostatečně dlouho, nakonec to rodič vzdá, nebo si tu věc udělá sám. Váš syn má pozitivní zkušenost se vztekáním, která ho naučila, že si může získat to, co chce a co potřebuje. Možná mu to párkrát nevýjde, protože na něčem trváte, ale hodněkrát mu to výjde a proto to dělá častěji a častějí. Zkouší vaše hranice, kam až může zajít a co všechno mu dovolíte. Je potřeba si znovu přenastavit hranice, naučit se zásadovosti a dávání volby, kterou však vy jako rodiče dodržíte. Je to o celkové změně vašeho přístupu k němu.
Krásný den.