Dobrý den, před dvěma měsíci mě postupně začala bolet záda v oblasti levé lopatky a při nádechu to práskalo (celkem dost.. každých 30 sekund..) Praktický doktor mi řekl jen, abych víc cvičil, tak jsem cvičil. Bolest se stupňovala, až jsem se jednu noc nemohl hýbat vůbec, otekla mi krční páteř a levou ruku, hlavu i záda jsem MUSEL mít v rovině, jinak jsem doslova brečel bolestí (bolest ustoupila až po 6 hodinách, usnul jsem až ráno...) Poté jsem našel vyhlášeného neurologa, který mě křupnul a bolest zmizela. Prý jsem měl skřípnutí mezi 1-3 žebrem. Nyní chodím na rehabilitace, cvičím, ale i když lopatka už nebolí, začíná mi zase při větším nádechu křupat někde v zádech a tentokrát mám bolesti v dolní oblasti zad, například při oblékání ponožek či bot ve stoje, bolest a omezenost předklonění.. je mi 24 let a operaci jsem žádnou neprodělal. Můžete mi někdo poradit, co by to tedy mohlo být? Je to jen doznění toho, že jsem měl 2 měsíce skřípnutí? Stačil by nějaký doplněk stravy nebo lékařské vyšetření přímo nějakého odborníka? Předem děkuji.

doporučuji Vám vyzkoušet cviky, které naleznete na stránkách FYZIOkliniky v sekci návody na cvičení - bolí mě - bedra a kříž.
Pokud by bolest přetrvávala i přes správně provedené cviky na bolavou oblast, doporučuji nechat se vyšetřit fyzioterapeutickým odborníkem.

FYZIOklinika

Dobrý den, ideální při bolestech/obtížích pohybového aparátu je, aby Vás vyšetřil fyzioterapeut/ka či rehabilitační lékař/ka a zjistili, kde je příčina Vašich potíží a dle toho jste obdržel doporučení na doma. Ať už na akutní stav anebo pro prevenci recidiv. Zároveň bývá potřeba i změnit pohybové návyky.
S pozdravem, Jitka Šerclová
jak bylo napsáno Jitkou Šerclovou, nejdůležitější je komplexní vyšetření jí uvedenými odborníky. Příčina může být i na místě vzdáleném od té lokality, kde bolest vnímáte, nebo se do dolní část zad mohou bolesti také promítat při onemocnění orgánů v břiše atd. Podle toho pak potíže řešit. Jinak jsem si téměř jistý, že nějaký doplněk stravy Vám nepomůže. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař.