Dobrý den, po delší době naměřeného vyššího krevního tlaku (150-165 /95-102, puls 85-106) jsem na do

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, po delší době naměřeného vyššího krevního tlaku (150-165 /95-102, puls 85-106) jsem na doporučení PL začala užívat 2,5 mg Prestaria Neo, který jsem dobře snášela, ale tlak se snížil jen mírně. Po dvou měsících jsem na radu PL začala užívat 5mg Prestaria. Hned první noc se mi silně točila hlava - při ulehání, vstávání, ale i při pouhé změně polohy při ležení. Ráno jsem však tlak výrazně nízký neměla, v medikaci jsem proto pokračovala. Protože se točení hlavy tuto noc zase opakovalo, užila jsem dnes ráno jen poloviční dávku, ale tlak mi stoupl na 153/93, puls jen 70. Mohu raději zůstat jen u poloviční dávky léku (2,5mg) ? Za radu Vám předem děkuji.
Dobrý den,
5mg perindoprilu je zcela adekvátní zahajovací dávka. Jistě bych doporučila 5mg ponechat.
J.