Dobrý den, je mi 41 let a před týdnem jsem po 10 letech dostala na výběr - jít na nižší pozici nebo výpověď. Zvolila jsem výpověď, ale vnitřně se sebou bojuji, zda jsem se správně rozhodla. Jsem úplně na dně a abych přes den fungovala, tak užívám přírodní preparáty na uklidnění. V noci se mi to pořád honí hlavou a mám paniku z toho, že nebudu schopna si najít práci. Prosím o radu. Děkuji
Být nezaměstnaný je zátěž pro každého. Pokud byste potřebovala v této situaci podporu, doporučuji se objednat do rodinné poradny, kde poskytují podpůrné poradenské služby zdarma a jsou tam často k dispozici i služby sociálního a právního charakteru. V případě větších psychických potíží můžete vyhledat klinického psychologa, kteří jsou často k nalezení na blízké poliklinice. Přírodní preparáty, relaxace, věnování se sobě (nerezignace, posilování víry ve své schopnosti, rekvalifikace) určitě také pomůže. Hodně zdaru.

souhlasím s odpovědí výše. Pokud bych s Vámi spolupracovala, ptala bych se nejspíše na Vaše předchozí rozhodování v různých oblastech, jak probíhala, jak jste je prožívala atd. Dále by bylo fajn, kdyby se Vám podařilo nalézt odpověď na to, co Vás skutečně děsí. Jestli je to opravdu jen to, že si nebudete případně schopná najít práci novou. A i kdyby se tak stalo, co to bude pro Vás znamenat, jak byste situaci řešila? V tuto chvíli se zkuste zaměřovat na to, co se skutečně v současné chvíli děje- končíte v práci a potřebujete hledat a najít práci novou. A ne na to, co by se mohlo stát, budoucnost je vždy nejistá.
Přeju hodně sil. Markéta Jarolímková