Dobrý den, Obracím se na Vás s dotazem ohledně periody a bolesti při ní. Je mi 21 let, periodu m

Obracím se na Vás s dotazem ohledně periody a bolesti při ní. Je mi 21 let, periodu mám dost nepravidelnou. Poslední tři měsíce se mi ale zhoršily bolesti. Vždy jsem ji měla bolestivou,ale dalo se to "rozchodit",poslední tři měsíce ale trpím návaly, horečkami, velkou bolesti,kterou bych na stupnici ohodnotila opravdu 10. Tento měsíc mi bylo zle natolik,ze se mi rozostrilo vidění, zalehlo mi v uších, zbelala jsem a nešlo se mi nadechnout,k tomu mi bylo zle od žaludku. Pomohlo mi teprve spaní ( 1-2 hod.), po probuzení mě břicho z periody bolelo zase "normálně " a všechny ostatní problémy zmizely.
Automaticky si to spojuji s periodou, protože mi nikdy jindy zle není a toto je již pravidelně.
Samozřejmě může být i jiný důvod, proto se chci poradit, minimálně co v dané situaci dělat, prosím. Samozřejmě si zajdu ke své lékařce, ale jsem objednaná až za 14 dní a tak bych se ráda s někým poradila dříve.
Léky žádné neberu.

Předem Vám moc děkuju za odpověď.
asi Vám nic lepšího než návštěvu Vaší gynekoložky neporadím, obtíže patrně jsou s cyklem spojeny, ale příčin může být mnoho a proto je potřeba je postupně vyšetřováním vylučovat nebo potvrdit.
S pozdravem
MUDR.J.Rohlíček

Přidávám se ke kolegovi, jen dodám, že není třeba se vyhýbat běžným lékům proti bolesti, a to hned, jak potíže začnou
- nic tím nepokazíte. Ale samozřejmě to neznamená "řešení", to opravdu musíte přes svého gynekologa.
Doporučuji dostatečný pitný režim, je možné zkusit i jógu pro ženy, může se jednat i o zcela jiné potíže-např. se zády, běžná analgetika jste vyzkoušela?