Dobrý den. Můj problém jsou stále častější migrény a špatná proměnlivá nálada. Snažím se migrény řešit, jsem už objednaná na neurologii. Četla jsem o ní hodně článků, i to, že může být způsobena stresem. Já sama u sebe si stres neuvědomuji, nebo možná nepřipouštím. Mám léky na migrény, občas zaberou, občas ne. Jak mám postupovat dál? Doktor mi momentálně napsal na týden neschopenku, abych si odpočinula, ale nemůžu to tak dělat pořád kvůli zaměstnání.
Dobrý den, je rozhodně dobře, že budete migrény řešit s neurologem. Pravdou ovšem také je, že psychosomatika je " mocná čarodějka", proto Vám konzultaci s psychologem či psychoterapii vřele doporučuji.
Přeji vše dobré a hodně štěstí!
Markéta Řeřichová
Zveme vás na návštěvu: Psychoterapie - 800 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

O stresu by se dalo říct, že je to tlak našich nenaplněných potřeb a nevyřešených vnitřních konfliktů. Každý nějaký stres máme, někdy si uvědomujeme jeho původ, jindy ne. S psychoterapeutem můžete probrat svůj život, třeba by se našlo něco, co je hodné řešení a migrény by se zmírnily. Hodně zdaru.
Dobrý den, návštěva neurologa je určitě namístě. Pokud se ukáže, že Vaše potíže nejsou důsledkem pouze somatických příčin, pak je potřeba jít cestou hledání v psychosomatické rovině. Je důležité najít příčinu symptomů, které popisujete. Nějaký počátek tyto symptomy mají. K jejich objevení je vhodná psychoterapie. S terapeutem máte šanci objevit souvislosti a vystoupit tak z kruhu. Tím, že pochopíte příčinu, máte šanci na změnu. Migrény nezřídka souvisí s obavami ze selhání. U Vás může být jistě příčina jiná, každý jsme originál a náš život je neopakovatelný. Uvedla jsem to jen pro ukázku, jak je možné začít pozorovat náš život a hledat tak důležité souvislosti. Přeji Vám trpělivost a víru, že můžete své potíže aktivně řešit a vyřešit. Srdečně zdravím, Klára