Dobrý den, je mi 26 let a posledních pár měsíců mne trápí bolest kolene. Zkoušel jsem uvolňu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

je mi 26 let a posledních pár měsíců mne trápí bolest kolene.

Zkoušel jsem uvolňujicí protahující cviky, uvolnění masážním míčkem, masáž i návštěvu u fyzioterapeuta - zatím bez požadovaného výsledku. Zabývám se kulturistikou a problém s koleny jsem nikdy neměl. Sám se domnívám zda problém může být jinde např. ztuhlost kyčlí - při dřepu totiž cítím, že mne jedna strana kyčle pustí dál než druhá.
Při samotné chůzi spíše cítím takový divný tlak v koleni a v podkolenní.

Nyní jsem si nechal vypsat žádanku na vyšetření k ortopedovi.

Poradí mi prosím někdo? Věřím že "oprava" kolene je možná i bez operace.

Mockrát děkuji.
1. vyhledat ortopeda
2. do té doby - snížit zátěž, resp koleno odlehčit, aby nebyl tlak v koleni při chůzi a po ní,
3. spíše zaledovat a vzít si něco na bolesti - Paralen, Ibalgin
4. po zklidnění kolene POSTUPNĚ POZVOLNA zvyšovat zátěž,
5. kontrola na RHB a úprava pohybového stereotypu v posilovně