Dobrý den Je mi 18let a v roce 2013 mi v dětské nemocnici diagnostikovali chondropatii patel. A te

3 Počet odpovědí:
Dobrý den
Je mi 18let a v roce 2013 mi v dětské nemocnici diagnostikovali chondropatii patel.
A teď se hlásím k vojákům a zdravotní prohlídkou jsem prošel myslíte, že je to velký problém? Mohu si kolena definitivně zničit? Nebo s pravidelným cvičením mohu tuto zátěž podstoupit? Popř. pomohou mi při běhání bandáže kolen?
Dobrý den,
diagnózu Vám dali před pěti lety, nyní je situace Vašich kolen jistě jiná. Podstatné je, zda trpíte bolestmi kolen, pokud ano, je vhodné na fyzioterapii nalézt optimální cvičení na odstranění bolesti, abyste si kolena zátěží při výkonu povolání nezhoršoval. Anebo pokud bolesti kolen nemáte, je dobré je začít postupně více a více zatěžovat pro získání skvělé kondice, a tak zamezit rozvoji bolesti do budoucna.
Kolena bych si na běh nebandážovala. Pokud Vás při běhu bolí, je potřeba Vás vyšetřit, abychom nalezli příčinu bolesti kolen. Nemusí totiž příčina bolesti být zrovna v kolenních kloubech.