Dobrý den je mi 15 let a už víc než 1 rok mám problém s kolenem bolí nad kolenem například při jízdě na kole nebo když vstávám z dřepu nikoliv když klečím tak bolest necítím.Byl jsem s tím už 3 krát u pana doktora který mi dělal 3 krát rtg a nic nenašel a tak mě poslal na ultrazvuk který byl taky čistý.Bál jsem se abych neměl chondropatie pately.
Děkuji za radu a hezký den.
Dobrý večer, takhle podle popisu nedokáži usoudit jaký je Váš konkrétní problém. Pro zjištění je potřeba se Vás na vše důkladně zeptat a kolenní kloub vyšetřit. Teprve na základě tohoto se dá stanovit postup terapie a cviky na doma pro odstranění obtíží.
Pro objednání volejte či kontaktujte přes facebookové stránky.
S pozdravem Mgr. Monika Brožová

Dobrý den, výborně, třikrát zrentgenovane koleno, tomu dr.se už vyhněte, zkuste poprosit obvodního lékaře, aby vám napsal žádanou na rehabilitaci, problém bude asi v nevyváženosti svalů a měkkých tkání, ideálně, kdyby vám napsal techniky měkkých tkání, popřípadě mobilizace a cvičení na NF podkladě, pro reedukaci pohybových stereotypu, pokud je rtg pořádku, dá se předpokládat, že problém je v jiných částech těla, noha, kyčel, pánev..bude potřeba se podívat, uvolnit případně zkrácené struktury a naučit klouby jak se mají správné vůči sobě hýbat. A proboha, už se nenechte rentgenovat.
Dobrý den, není důvod se bát diagnózy "chondropatie pately". Je to jen název, určitá nálepka na bolesti kolene. Podstatné je, zda lze najít cvičení, kterým byste si dokázal svou bolest odstranit a mít ji tak pod svou kontrolou :-).