Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné při měření dioptrií u 5-ti letého dítěte nejdříve tzv

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné při měření dioptrií u 5-ti letého dítěte nejdříve tzv. rozkapat oči. Je možné, když to lékařka neudělala, že výsledky nejsou přesné? Děkuji.
Dobrý den, ve většině případů je to potřeba. Ne však úplně vždy, to musí posoudit lékař. A ano, teoreticky může být při vyšetření bez rozkapání u 5 letého dítěte stav dioptrií nepřesně vyhodnocen, je to opravdu vysoce individuální. Mnoho záleží i na zkušenosti lékaře.