Dobrý den, chci se zeptat můj přítel není schopen vstát do prace budim ho 3x, 4x, 5x kdykoli prijfu

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, chci se zeptat můj přítel není schopen vstát do prace budim ho 3x, 4x, 5x kdykoli prijfu do loznice tak zase spi, musím ho i budit aby vypnul budík. Ma to dlouhodobě. Je nějaká možnost s tím něco udělat ?
Dobrý den,
je otázkou, co za jeho problémy se vstáváním stojí. Napadá mě hned několik vysvětlení. Třeba se příteli nechce do práce. Má stejné potíže např. i o víkendu, kdy do práce nevstává? Nebo může jít o jeden z příznaků deprese, poté by byla na místě návštěva lékaře a/nebo psychologa. Také si říkám, zda už přítel prostě není zvyklý na to, že ho půjdete probudit a třeba mu to tak vyhovuje více, než vstávat s budíkem. A závěrem mě napadá otázka, jak to vidí sám přítel - je to pro něj vlastně problém? Chápu, že pro vás může být obtěžující dohlížet na přítelovo vstávání, asi by tedy bylo vhodné s ním promluvit o svých pocitech a obavách a dle jeho reakce pak plánovat další kroky.