Klinická psychologie
Peckova 15, Praha 8, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

X
Umístění: Klinická psychologie Jiný

K paní doktorce jsem se přihlásila proto, že se zabývá technikou EMDR. Bohužel ji nemohu doporučit. Odešla jsem po několik sezeních opakovaně otřesena jejím přístupem. Do sezení chodila pozdě proto, že si potřebovala dokouřit. Během sezení zvedala telefony, opakovaně. Dozvěděla jsem se mnoho o ní samé. Naléhala na mě také například, abych se rozešla s partnerem. Nepamatovala si, působila roztěkaně. Zpětně již vidím kopec terapeutických chyb.

Umístění: Klinická psychologie Jiný

K návštěvám u paní doktorky Mačasové mám i po několika letech ambivalentní postoj. Byla mou první psycholožkou, v mnohém jsme si velmi porozuměly, byla velmi sečtělá a umělecká duše. Moc mě bavilo si s ní povídat. Nicméně bohužel neodhalila, že jsem trpěla posttraumatickou poruchou v důsledku domácího násilí, ačkoli k tomu měla indicie a svůj vztah jsem jí popisovala jako velmi problematický i jako možný důvod svých úzkostí. Někdy se mi zdálo, že mě neposlouchá, nebo že si z minula nepamatuje, o čem jsme mluvily.
Prožila jsem s ní i pár bolestných momentů. Když jsem se jí svěřovala, že mě trápí, že mě většina mužů vnímá pouze jako sexuální objekt, zeptala se mě, jestli jsem se podívala, co mám na sobě, že bych se pak třeba tolik nedivila (přitom jsem neměla nijak nevhodně krátkou sukni, moc jsem to nepochopila...). Také mi doporučila jakési podivné alternativní setkání "vědomých žen" kdesi u Brna, kde se předváděly podivné transovní tance a kde jsem se cítila hrozně nepatřičně. Bohužel mi jako terapeutka příliš nepomohla. Naše setkávání ukončila poté, co jsem na jednom ze sezení řekla, že se zrovna cítím dobře.

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Paní doktorka byla mou první psycholožkou a bohužel to byla poměrně špatná první zkušenost. Opravdu moc ráda mluví o sobě, absolutně si nepamatovala, o čem jsme mluvily a nepřišlo mi, že mi opravdu naslouchá.
Naše terapie skončily tím, že ignorovala mé pokusy o objednání, takže paní doktorku určitě nedoporučuji.
Na druhou stranu musím říct, že je to sympatická paní, to ovšem pro vykonávání dobré práce psychologa nestačí.

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Vynikající psycholožka. Moc mi pomohla v těžké životní situaci, dokázala mi poradit a povzbudit mě. Chodím k ní už asi tři roky a zatím jsem s ní byla vždy maximálně spokojená. Paní doktorku Mačasovou všem moc doporučuji, lepší psycholožku si ani neumím představit.

Umístění: Klinická psychologie

Souhlasím s názory, že paní psycholožce chybí empatie, na většině sezení mluvila jen sama o sobě a její diagnostika byla naprosto chybná, dokonce se mi snažila naznačit, že moje problémy jsou jen vlivem nedostatku vitamínů, moje úzkosti a panické ataky vůbec nebrala vážne vlivem toho se rapidně zhoršily, po vyhledání dobré psycholožky, která provedla pravé testy jsem se dozvěděla o poruše osobnosti, která se mohla řešit už téměř rok chození k paní Mačasové, její péče ve mě na dlouhou dobu vyvolala strach a nechuť obracet se na odbornou pomoc, silně nedoporučuji.

Umístění: Klinická psychologie

Návštěva u paní doktorky pro mě byla velmi nepříjemná až traumatická. Od samého počátku jsem měla pocit, že se paní doktorka mým odpovědím na její otázky vysmívá, či je znevažuje. V reakci na to jsem se stáhla a v tu chvíli mě paní doktorka začala rozebírat, poučovat a ponižovat. Řekla jsem jí, že se cítím nepříjemně a ona vinu shodila na mě. Sezení jsem musela ukončit s předstihem.
U několika psychoterapeutů jsem již byla a toto pro mě byla jedna z nejhorších zkušeností. Proto paní doktorku Mačasovou nedoporučuji.

Umístění: Klinická psychologie

Jsme moc ráda, že jsem při výběru terapeuta pro následnou péči po hospitalizaci v PNB zvolila paní doktorku Mačasovou. Za rok terapií mi neskutečně pomohla. Rozhodně bych netvrdila, že jí chybí empatie, ba naopak. V horších chvílích mě politovala, pak zase nakopla a motivovala, když jsem to potřebovala, a když mi bylo lépe, sdílela se mnou radost z pokroku, na kterém se velkou měrou podílela. Pomohla mi pochopit a vyřešit problémy z minulosti a navést na správnou cestu.

Paní doktorka je velice milá, dlouho jsem s nikým nenalezla takové porozumění. Vřele doporučuji všem.

paní psycholožce chybí empatie, která je pro tento obor klíčová. je velmi chladná, snaží se být v centru pozornosti za každou cenu. terapie mi spíš přišla jako řešení jejích problémů. moji chybu mi připomínala na několika sezeních, jako by mě chtěla ponížit. také výrok jako "to je asi zraňující" (místo empatie) není úplně vhodný

Já za sebe mohu paní doktorce jen děkovat. Ukázala mi životní cestu, pomohla zbavit se letitého problému, vše s vlídným přístupem a životním nadhledem nejen zkušeného odborníka, ale především vlídné a moudré ženy.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chci se zeptat můj přítel není schopen vstát do prace budim ho 3x, 4x, 5x kdykoli prijfu do loznice tak zase spi, musím ho i budit aby vypnul budík. Ma to dlouhodobě. Je nějaká možnost s tím něco udělat ?

Dobrý den.
Může jít o narkolepsii nebo jeden z projevů deprese. Doporučuji návštěvu specialisty na poruchy spánku a odborné vyšetření, zda nejde o depresi

PhDr. Helena Mačasová

Dobrý den. Chci si zkusit nechat poradit ještě touhle cestou. Momentálně jsem v zahraničí, mám deprese asi půl roku. Před dvema měsíci to vygradovalo tak, že nejsem schopná chodit do práce a začala jsem užívat antidepresiva (citalopram 20mg/denně). Objednala jsem se k psychologovi, kde jsem byla dvakrát. Doktor říkal, že je to na 2-6 sezení. Potom prvním se mě hned ptal. co se změnilo a jestli mi je lépe. Problém je v tom, že se nic nezměnilo, naopak mi je ještě hůř, že by už mi mělo být lépe a není. Jsem bezradná, nevím jak si pomoct. Jen ležím, spím, jím, jsem smutná, nejsem schopná ničeho, na nic nemám náladu, nic mě netěší a pod. Prostě nechci žít. Přemýšlím často nad smrtí, jen to nemohu udělat svoji rodině. Nevím jak si pomoct, sama ani neznám příčinu, jsem prostě bezradná a k ničemu. :( Nevidím žádnou naději v tom, že mi bude zase někdy lépe. Nevěřím, že mi sebelepší doktor pomůže. Ikdyž bych moc chtěla. Myslíte, že se někdy vyléčím? Děkuji za odpověd.

Dobrý den.
Doporučuji akutně se obrátit na psychiatra aby Vám upravil medikaci. Pokud jde o psychoterapii, je to, domnívám se, na dlouhodobější.
Držím palce
H. Mačasová