Helena Mačasová, psycholog Praha

PhDr. Helena Mačasová

Psycholog

11 názorů

Uložit


Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Adresa

Peckova 15, Praha 8, Praha
Klinická psychologie

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zkušenosti

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Názory pacientů

3

Obecné skóre
11 názorů

A
Umístění: Klinická psychologie Jiný

Paní doktorka byla mou první psycholožkou a bohužel to byla poměrně špatná první zkušenost. Opravdu moc ráda mluví o sobě, absolutně si nepamatovala, o čem jsme mluvily a nepřišlo mi, že mi opravdu naslouchá.
Naše terapie skončily tím, že ignorovala mé pokusy o objednání, takže paní doktorku určitě nedoporučuji.
Na druhou stranu musím říct, že je to sympatická paní, to ovšem pro vykonávání dobré práce psychologa nestačí.


A
Ověřeny pacient
Umístění: Klinická psychologie Jiný

Vynikající psycholožka. Moc mi pomohla v těžké životní situaci, dokázala mi poradit a povzbudit mě. Chodím k ní už asi tři roky a zatím jsem s ní byla vždy maximálně spokojená. Paní doktorku Mačasovou všem moc doporučuji, lepší psycholožku si ani neumím představit.


M
Ověřeny pacient
Umístění: Klinická psychologie

Souhlasím s názory, že paní psycholožce chybí empatie, na většině sezení mluvila jen sama o sobě a její diagnostika byla naprosto chybná, dokonce se mi snažila naznačit, že moje problémy jsou jen vlivem nedostatku vitamínů, moje úzkosti a panické ataky vůbec nebrala vážne vlivem toho se rapidně zhoršily, po vyhledání dobré psycholožky, která provedla pravé testy jsem se dozvěděla o poruše osobnosti, která se mohla řešit už téměř rok chození k paní Mačasové, její péče ve mě na dlouhou dobu vyvolala strach a nechuť obracet se na odbornou pomoc, silně nedoporučuji.


M
Ověřeny pacient
Umístění: Klinická psychologie

Návštěva u paní doktorky pro mě byla velmi nepříjemná až traumatická. Od samého počátku jsem měla pocit, že se paní doktorka mým odpovědím na její otázky vysmívá, či je znevažuje. V reakci na to jsem se stáhla a v tu chvíli mě paní doktorka začala rozebírat, poučovat a ponižovat. Řekla jsem jí, že se cítím nepříjemně a ona vinu shodila na mě. Sezení jsem musela ukončit s předstihem.
U několika psychoterapeutů jsem již byla a toto pro mě byla jedna z nejhorších zkušeností. Proto paní doktorku Mačasovou nedoporučuji.


M
Ověřeny pacient
Umístění: Klinická psychologie

Jsme moc ráda, že jsem při výběru terapeuta pro následnou péči po hospitalizaci v PNB zvolila paní doktorku Mačasovou. Za rok terapií mi neskutečně pomohla. Rozhodně bych netvrdila, že jí chybí empatie, ba naopak. V horších chvílích mě politovala, pak zase nakopla a motivovala, když jsem to potřebovala, a když mi bylo lépe, sdílela se mnou radost z pokroku, na kterém se velkou měrou podílela. Pomohla mi pochopit a vyřešit problémy z minulosti a navést na správnou cestu.


Ověřeny pacient

Paní doktorka je velice milá, dlouho jsem s nikým nenalezla takové porozumění. Vřele doporučuji všem.


Ověřeny pacient

paní psycholožce chybí empatie, která je pro tento obor klíčová. je velmi chladná, snaží se být v centru pozornosti za každou cenu. terapie mi spíš přišla jako řešení jejích problémů. moji chybu mi připomínala na několika sezeních, jako by mě chtěla ponížit. také výrok jako "to je asi zraňující" (místo empatie) není úplně vhodný


V
Ověřeny pacient

Já za sebe mohu paní doktorce jen děkovat. Ukázala mi životní cestu, pomohla zbavit se letitého problému, vše s vlídným přístupem a životním nadhledem nejen zkušeného odborníka, ale především vlídné a moudré ženy.


T
Ověřeny pacient

Byla jsem u paní psycholožky po 8 letech a nestačila jsem se divit, žádná empatie, žádné pochopení, naopak její vyřčená slova mě moc ranila a šokovala. Nevycházela z individuality klienta (mně) a nereagovala na potřeby, ale suveréně předkládala vlastní názor a řešení situace, tedy bez poskytnutí možnosti sebereflexe klienta a možnosti rozumné reflexe celé situaci za asistence psychologa. Po návštěvě jsem se cítila mnohem hůř a proto vím, že tuto "ordinaci" už nikdy nenavštívím.


Ověřeny pacient

Nejlepší psycholožka, kterou jsem kdy poznal, je moc hodná a dokáže všecko pochopit, za půl roku mě pomohla mnohem víc než jiní třeba za pět let.. moc doporučuji, je opravdu nejlepší, však taky za ní jezdím až z Hradce Králové, kde nikdo tak dobrej není.


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den. Chci si zkusit nechat poradit ještě touhle cestou. Momentálně jsem v zahraničí, mám deprese asi půl roku. Před dvema měsíci to vygradovalo tak, že nejsem schopná chodit do práce a začala jsem užívat antidepresiva (citalopram 20mg/denně). Objednala jsem se k psychologovi, kde jsem byla dvakrát. Doktor říkal, že je to na 2-6 sezení. Potom prvním se mě hned ptal. co se změnilo a jestli mi je lépe. Problém je v tom, že se nic nezměnilo, naopak mi je ještě hůř, že by už mi mělo být lépe a není. Jsem bezradná, nevím jak si pomoct. Jen ležím, spím, jím, jsem smutná, nejsem schopná ničeho, na nic nemám náladu, nic mě netěší a pod. Prostě nechci žít. Přemýšlím často nad smrtí, jen to nemohu udělat svoji rodině. Nevím jak si pomoct, sama ani neznám příčinu, jsem prostě bezradná a k ničemu. :( Nevidím žádnou naději v tom, že mi bude zase někdy lépe. Nevěřím, že mi sebelepší doktor pomůže. Ikdyž bych moc chtěla. Myslíte, že se někdy vyléčím? Děkuji za odpověd.

  Dobrý den.
  Doporučuji akutně se obrátit na psychiatra aby Vám upravil medikaci. Pokud jde o psychoterapii, je to, domnívám se, na dlouhodobější.
  Držím palce
  H. Mačasová

  PhDr. Helena Mačasová

 • Dobrý den. Před několika dny 2.5. mi doma náhle z ničeho nic zemřel manžel. Bylo mu 54 let. Nikdy se s ničím neléčil byl silný a zdravý
  .... Osudného dne rikal ze je mu špatně ale abych zavolala lékaře mi neřekl. Byla jsem nějaký čas v koupelně a když jsem se vratila ležel manzel v bezvedomi
  Volala jsem záchranku a sama se ho pokoušela zachránit nez prijeli odbornici. Zachrana byla však marná a po asi půl hodine mi lekar zdelil ze manžel je mrtev..... nedokážu se s tim absolutně vyrovnat. Pořád si vycitam že jsem je nezavolas okamžitě když mi řekl že je mu špatně. Nenapadlo mě že se jedná o infarkt....manžel normálně ještě se mnou vtipkoval,jedl a myslela že to není nic vazneho...nevim jak dál.porad se mi to vrací a přehrává se mi ten den v hlave..nemůžu se pořádně vyspat,cítím velkou úzkost....a nevim jak se vyrovnat se stresem. Děkuji za radu....

  Dobrý den.
  Je mi líto Vaší ztráty a cítím s Vaším trápením. Kolegyně Pešková a Michalíčková Vám odpověděly takovým způsobem, že se pod to mohu jen podepsat. Jsem s nimi zcela za jedno a rovněž Vám doporučuji najít si v místě bydliště terapeuta, který Vám pomůže vyrovnat se se ztrátou a pocity viny. Současně si dovolím vás varovat před takovými "terapeuty", které je možné vidět např. v pořadu ČT Infiltrace-Obchod s duší.
  PhDr. Helena Mačasová

  PhDr. Helena Mačasová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti