Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Peckova 15, Praha 8, Praha
Klinická psychologie

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Klinická psychologie Jiný

Vynikající psycholožka. Moc mi pomohla v těžké životní situaci, dokázala mi poradit a povzbudit mě. Chodím k ní už asi tři roky a zatím jsem s ní byla vždy maximálně spokojená. Paní doktorku Mačasovou všem moc doporučuji, lepší psycholožku si ani neumím představit.

Umístění: Klinická psychologie

Souhlasím s názory, že paní psycholožce chybí empatie, na většině sezení mluvila jen sama o sobě a její diagnostika byla naprosto chybná, dokonce se mi snažila naznačit, že moje problémy jsou jen vlivem nedostatku vitamínů, moje úzkosti a panické ataky vůbec nebrala vážne vlivem toho se rapidně zhoršily, po vyhledání dobré psycholožky, která provedla pravé testy jsem se dozvěděla o poruše osobnosti, která se mohla řešit už téměř rok chození k paní Mačasové, její péče ve mě na dlouhou dobu vyvolala strach a nechuť obracet se na odbornou pomoc, silně nedoporučuji.

Umístění: Klinická psychologie

Návštěva u paní doktorky pro mě byla velmi nepříjemná až traumatická. Od samého počátku jsem měla pocit, že se paní doktorka mým odpovědím na její otázky vysmívá, či je znevažuje. V reakci na to jsem se stáhla a v tu chvíli mě paní doktorka začala rozebírat, poučovat a ponižovat. Řekla jsem jí, že se cítím nepříjemně a ona vinu shodila na mě. Sezení jsem musela ukončit s předstihem.
U několika psychoterapeutů jsem již byla a toto pro mě byla jedna z nejhorších zkušeností. Proto paní doktorku Mačasovou nedoporučuji.

Umístění: Klinická psychologie

Jsme moc ráda, že jsem při výběru terapeuta pro následnou péči po hospitalizaci v PNB zvolila paní doktorku Mačasovou. Za rok terapií mi neskutečně pomohla. Rozhodně bych netvrdila, že jí chybí empatie, ba naopak. V horších chvílích mě politovala, pak zase nakopla a motivovala, když jsem to potřebovala, a když mi bylo lépe, sdílela se mnou radost z pokroku, na kterém se velkou měrou podílela. Pomohla mi pochopit a vyřešit problémy z minulosti a navést na správnou cestu.

Paní doktorka je velice milá, dlouho jsem s nikým nenalezla takové porozumění. Vřele doporučuji všem.

paní psycholožce chybí empatie, která je pro tento obor klíčová. je velmi chladná, snaží se být v centru pozornosti za každou cenu. terapie mi spíš přišla jako řešení jejích problémů. moji chybu mi připomínala na několika sezeních, jako by mě chtěla ponížit. také výrok jako "to je asi zraňující" (místo empatie) není úplně vhodný

Já za sebe mohu paní doktorce jen děkovat. Ukázala mi životní cestu, pomohla zbavit se letitého problému, vše s vlídným přístupem a životním nadhledem nejen zkušeného odborníka, ale především vlídné a moudré ženy.

Byla jsem u paní psycholožky po 8 letech a nestačila jsem se divit, žádná empatie, žádné pochopení, naopak její vyřčená slova mě moc ranila a šokovala. Nevycházela z individuality klienta (mně) a nereagovala na potřeby, ale suveréně předkládala vlastní názor a řešení situace, tedy bez poskytnutí možnosti sebereflexe klienta a možnosti rozumné reflexe celé situaci za asistence psychologa. Po návštěvě jsem se cítila mnohem hůř a proto vím, že tuto "ordinaci" už nikdy nenavštívím.

Nejlepší psycholožka, kterou jsem kdy poznal, je moc hodná a dokáže všecko pochopit, za půl roku mě pomohla mnohem víc než jiní třeba za pět let.. moc doporučuji, je opravdu nejlepší, však taky za ní jezdím až z Hradce Králové, kde nikdo tak dobrej není.

Mám velmi dobré skušenosti-vřele doporučuji

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den.
    Doporučuji akutně se obrátit na psychiatra aby Vám upravil medikaci. Pokud jde o psychoterapii, je to, domnívám se, na dlouhodobější.
    Držím palce
    H. Mačasová

PhDr. Helena Mačasová

• Dobrý den. Před několika dny 2.5. mi doma náhle z ničeho nic zemřel manžel. Bylo mu 54 let. Nikdy se s ničím neléčil byl silný a zdravý
    .... Osudného dne rikal ze je mu špatně ale abych zavolala lékaře mi neřekl. Byla jsem nějaký čas v koupelně a když jsem se vratila ležel manzel v bezvedomi
    Volala jsem záchranku a sama se ho pokoušela zachránit nez prijeli odbornici. Zachrana byla však marná a po asi půl hodine mi lekar zdelil ze manžel je mrtev..... nedokážu se s tim absolutně vyrovnat. Pořád si vycitam že jsem je nezavolas okamžitě když mi řekl že je mu špatně. Nenapadlo mě že se jedná o infarkt....manžel normálně ještě se mnou vtipkoval,jedl a myslela že to není nic vazneho...nevim jak dál.porad se mi to vrací a přehrává se mi ten den v hlave..nemůžu se pořádně vyspat,cítím velkou úzkost....a nevim jak se vyrovnat se stresem. Děkuji za radu....

Dobrý den.
    Je mi líto Vaší ztráty a cítím s Vaším trápením. Kolegyně Pešková a Michalíčková Vám odpověděly takovým způsobem, že se pod to mohu jen podepsat. Jsem s nimi zcela za jedno a rovněž Vám doporučuji najít si v místě bydliště terapeuta, který Vám pomůže vyrovnat se se ztrátou a pocity viny. Současně si dovolím vás varovat před takovými "terapeuty", které je možné vidět např. v pořadu ČT Infiltrace-Obchod s duší.