Dobrý den. Byl jsem operován laparoskopicky na tříselnou kýlu na pravé straně. Je to již pět měsíců

3 Počet odpovědí:
Dobrý den. Byl jsem operován laparoskopicky na tříselnou kýlu na pravé straně. Je to již pět měsíců a stále se necítím zdráv. Na místě operace pociťuji tlaky po jídle i slabé bolesti po námaze, stejně jako před operací. Těžkou námahu si vůbec netroufám dělat. Přitom řešená kýla měla "branku" jen 10 mm. Při operaci se zjistilo, že mám počínající kýlu i na levé straně avšak z administrativních důvodů (nebyl podepsaný souhlas) to nebylo možno udělat hned.Nyní mám jít na operaci té levé a váhám, jelikož bratr byl operován na totéž v jiné nemocnici a již po třech měsících byl úplně zdráv. V mém případě byly použity na uchycení síťky "klipy", u něho to bylo lepidlo. Na základě čeho se volí způsob přichycení?? Může to být důvodem mých přetrvávajících pocitů a bolestí? Mohou se stavem třísla souviset i občasná píchnutí v pravém varleti? Děkuji za odpovď
Dobrý den
Bohužel bolesti po operaci tříselné kýly jsou nejčastěji komplikací po této operace. Bolesti nohou souviset se srůsty v dutině břišní, které vznikly po operaci, dále mohou být bolesti způsobené druhem použité síťky a způsobem přichycení síťky. Taky může dojít při operaci k poranění drobných nervů v oblasti třísla. Způsob přichycení síťky se volí dle zvyklostí pracoviště. Není preferovaná žádná metoda a všechny mají srovnatelné výsledky.
S pozdravem
Julius Orhalmi