Dobrý den, asi před dvěma dny mě přes den začalo bolet v krku (mírné škrábání) to pokračovalo včera

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, asi před dvěma dny mě přes den začalo bolet v krku (mírné škrábání) to pokračovalo včera a dnes si připadám spíše nachlazená, více kašlu a v krku mě bolí o dost méně. Avšak mě při nahmatání mandlí bolí na dotek jen pravá mandle, při polknutí však ne. Můžu se zeptat jestli to může být angína? Nějaká začínající nebo tak? Nebo se jedná jen o nachlazení? Horečky ani žádné jiné potíže nemám. Předem moc děkuji za odpověď
Kateřina
Dobrý den, dle vašeho popisu se nejspíš jedná o běžné nachlazení virového původu, zvětšení mízních uzlin je obvyklou imunitní reakcí na onemocnění a neznamená nutně klasickou angínu. Kašel a rýma také nejsou projevem angíny. Při zhoršení bolestí v krku a v případě vzestupu horečky nad 38stC doporučuji návštěvu u vašeho praktického lékaře.