Dotazy od pacientů (9)
-
dobry den včera jsem spadl ze štafli na beton a po 4 hodynach me desne začalo bolet zapesti neoteklo
dobry den včera jsem spadl ze štafli na beton a po 4 hodynach me desne začalo bolet zapesti neoteklo celou noc jsem nemohl spat zapestí chladim po ochlazení bolest prejde ale zase se vrati dlan bez problemu mohu sevřít ale z zapestim pohyb je bolestivy. Co mohu delat dal?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, je potřeba zajít na rtg. vyfotit zápěstí a vyloučit zlomeninu. Pokud jste blízko Prostějova, můžete se objednat u nás na chirurgické ambulanci Trávnická, Prostějov. / ve staré poliklinice/.
-
Dobrý den, Před měsícem a půl jsem směl nehodu na kole.Vše se zahojilo ,ale levá ruka mě stále tráp
Dobrý den,
Před měsícem a půl jsem směl nehodu na kole.Vše se zahojilo ,ale levá ruka mě stále trápí.Dopadl jsem celou vahou na dlaň levé ruky.Ještě ten den bylo rpovedeno rtg bez nálezu.Bolest neustupovala,problém třeba otevřít kliku u dveří.Po třech týdnech druhé rtg opět bez nálezu.Ruka…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, pokud je rtg opakovaně negat., bolest dlouhou může přetrvávat i podvrtnutí zápěstí. Je třeba objednat rehabilitaci lékařem který vás ošetřoval nebo praktikem.
-
Dobrý den, již týden mě trápí bolest levé části hrudníku, která vystřeluje do levého podpaží, ramene
Dobrý den, již týden mě trápí bolest levé části hrudníku, která vystřeluje do levého podpaží, ramene a lopatek. Hrudník je na dotek bolestivý a také mám problémy s dýcháním. Než začaly bolesti, spadla mi na záda v okolí lopatek při úklidu malá skříňka. V nemocnici vyloučili onemocnění srdce a…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, samozřejmě se musí provést rtg hrudníku k vyloučení zlomeniny žebra, ale i pohmožděný hrudník může bolet 3-4 týdny. Ale může to být i skříplý mezižeberní nerv.
-
Dobrý den, před dvěma dny jsem si narazila malíček levé nohy o skříňku, byla jsem na pohotovosti a
Dobrý den,
před dvěma dny jsem si narazila malíček levé nohy o skříňku, byla jsem na pohotovosti a je zlomený. Svázali mi hodně náplastí k prsteníku. Nikdy dřív jsem zlomeninu neměla a tak jsem se celkem vyděsila, jelikož dneska při upravování náplasti jsem si všimla že mám tu část malíku…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Přesně tak, jak to popisuje pan doktor výše, modřina se během 2-3 týdnů vstřebá.
-
Dobrý den,pane doktore. Byla mi zjištěna pupeční kýla cca 2.5 cm a po RT CT i diastáza. Jsem objedna
Dobrý den,pane doktore. Byla mi zjištěna pupeční kýla cca 2.5 cm a po RT CT i diastáza. Jsem objednaná za měsíc a půl na operaci, kde budou lékaři obojí řešit operačně síťkou. Chci se jen zeptat, protože do operace je ještě celkem dlouhá doba, je běžné, že mě pobolívá břicho, mám ho hodně vypouklé…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, je to možné, bolesti můžete mít, operace by měla potíže vyřešit. PŠ.
-
Manželovi se po klasicke operaci žil udělala velka tvrda boule na vnitřní straně stehna. Po 14 dnech
Manželovi se po klasicke operaci žil udělala velka tvrda boule na vnitřní straně stehna. Po 14 dnech dostal horecku aboule byla zapálení. Byl prijat do nemocnice dostal antibiotika ale stav se nelepsi. Boule je jako kamen. Horecku už nema. Prosim o odpověď jak dal léčit.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Těžko říci, pac. jsem neviděl, může jít o zánětlivě změněnou krevní sraženinu - hematom- v podkoží po operaci. Léčba antibiotika, klid. režim, studené obklady, Lioton gel lok.. Stav ale musí posoudit…
-
Když mam za hnisany palec u nohy co mam dělat? Je to zarostly nehet nebo co to muze byt jak to léčit
Když mam za hnisany palec u nohy co mam dělat? Je to zarostly nehet nebo co to muze byt jak to léčit?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, musím Vás vidět a potom stanovíme diagnosu Objednejte se prosím a zavolejte nám. S pozdravem Petr Šišma.
-
Dobrý den. Trápí mě takoví malý problém. Mam na ušním laločku jakési bublinky nebo kuličky, nevím ja
Dobrý den. Trápí mě takoví malý problém. Mam na ušním laločku jakési bublinky nebo kuličky, nevím jak to mám pojmenovat. Ale chtěl bych si dát naušnici a bojím se že z toho bude problém. A nejde to vymačknout nic. Děkuji.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den - objednejte se u nás a já Vám vše vysvětlím. S pozdrevm MUDr.Petr Šišma.
-
DOBRÝ DEN JE NUTNÁ OPERACE ŽLUČNÍKU S 1KAMÍNKEM O VELIKOSTI 11MM KDYŽ ŽLUČOVOD MÁ 10MM PRÝ EXISTUE I
DOBRÝ DEN JE NUTNÁ OPERACE ŽLUČNÍKU S 1KAMÍNKEM O VELIKOSTI 11MM KDYŽ ŽLUČOVOD MÁ 10MM PRÝ EXISTUE INJEKCE NA ROZTAŽENÍ ŽLUČOVODU A KYSELINA NA ROZPOUŠTĚNÍ KAMENŮ.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, pokud máte potíže, je indikace k ostranění žlučníku, pokud ale máte ve žlučníku jeden větší kámen a subj. jste bez potíží, operace není v nejbližší době nezbytně nutná, ale jakmile budete…
Autor
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…