Dotazy od pacientů (6)

  • Dobrý den, podáváte prosím u "neošetřitelného dítěte" Dormicum nebo něco podobného? Dceři je 3,5 rok

    Dobrý den, podáváte prosím u "neošetřitelného dítěte" Dormicum nebo něco podobného? Dceři je 3,5 roku a ještě u zubaře nebyla, je paličatá, uřvaná a nešlo to, ale teď už má kaz a je to nevyhnutelné. Děkuji mockrát za odpověď.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Dr. Oleksandr Bondar

    Dobrý den.
    Analgosedace dětem neprovádím, bylo by ideální řešit Váš problém na specializovaném pracovišti.


  • Manžel se rozhodl pro zubní implantát. Byla mu dosypána kost a vsazen čep. Bohužel ten je mimo osu z

    Manžel se rozhodl pro zubní implantát. Byla mu dosypána kost a vsazen čep. Bohužel ten je mimo osu zubů. Pan doktor tvrdí, že kost na potřebném místě nedorostla a že si manžel bude muset zvyknout. Nyní je před nasazením korunky. Dá se s tím ještě něco dělat? Je běžné, že implantát je mimo osu…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Dr. Oleksandr Bondar

    Ano, je to běžné. Ideální podmínky jsou u menšího množství pacientů. Zubní lékař se určitě vždycky snaží dodržet "správné" polohy implantátu, ale musí se taky řídit množstvím kosti, proto…


  • ulomený kus stoličky

    Dobrý den, mám díru uprostřed stoličky a nehorázně mě bolí zub i dáseň, co bych měla dělat, jak bolest zastavit???

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Dr. Oleksandr Bondar

    Jediné řešení ve Vašem případě- navštívit zubaře, případně pohotovostní službu. Můžete vzít prášek na bolest, ale pomůže to jen dočasně.


  • Cenovy navrh pro zahranicni pojistovnu

    Dobry den, chodil jsem drive k doktorovi, ale uz nekolik let jsem tam nebyl. Ziji dlouhodobe v zahranici a dost jsem posledni dobou peci o zuby zanedbaval, takze jsou ve spatnem stavu. Rad bych zainvestoval do kvalitni pece a nechal si vse spravit a dat do poradku, coz podle meho laickeho nazoru…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Dr. Oleksandr Bondar

    Dobrý den.
    Kompletní plán léčby záleží na technických možnostech konkrétní zubní ordinace, proto plán léčby měl by Vám nabídnout Váš ošetřující lékař v Německu.
    Hezký den.


  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

    Dobrý den,
    ráda bych změnila zubního lékaře a Vaše ordinace mě zaujala, nicméně mám Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra (211) a nejsem si jistá, zda s ní máte uzavřenou smlouvu?

    Děkuji.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Dr. Oleksandr Bondar

    Dobrý den, ano, mám smlouvu se ZP min. vnitra . Když se chcete objednat na vstupní prohlídku, zavolejte nám .


  • Jde u vás uspávat?

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat dcera by potřebovala odstranit horní uzdičku,ale potřebovala bych jí uspat má 6 let.Jde to u vás? Předem děkuji za odpověď.Fryková

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    Dr. Oleksandr Bondar

    Dobrý den, odstranit uzdičku horního rtu u nás můžete, ale bohužel neděláme zákroky v narkóze.
    Chtěl bych jen Vás upozornit na to, že standartní termín pro odstranění uzdičky je 9-10 let.


Často kladené dotazy

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.