Dotazy od pacientů (11)

  • Dobrý den, asi před měsícem a půl mi vyřezávali z podpaží atherom. Měla jsem stehy a už mám vše zaho

    Dobrý den, asi před měsícem a půl mi vyřezávali z podpaží atherom. Měla jsem stehy a už mám vše zahojené. Nějakou dobu sem s rukou moc nepohybovala a po sundání stehů jsem měla nejspíš zkrácené šlachy a nemohla sem zvednout ruku. Po čase se to zpravilo ale před 2 týdny se mi na stejné ruce na…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Je potřebná kontrola na pracovišti, kde Vám atherom odstranili.


  • Dobrý den, už delší dobu mě pobolívá pravé koleno (zhruba měsíc) koleno mam bez otoku, bez začervená

    Dobrý den, už delší dobu mě pobolívá pravé koleno (zhruba měsíc) koleno mam bez otoku, bez začervenání. Bolest se projevuje při chůzi do schodů i ze schodů, když sedim například v autě, mám pokrčené nohy, najednou mě v tom začne jak kdyby bodat a začíná šílená bolest dokud tu nohu nenatáhnu.…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    To co Vás trápí jsou patrně růstové bolesti. Pomáhají na to zevní léčiva - masti, gely. Buď navštivte ortopeda nebo Vám poradí přímo v lékárně.
    Bartík


  • Dobrý den, před měsícem jsem pocitila v kolenu takový pocit, jak kdyby se mi lehce pohnulo do boku,

    Dobrý den, před měsícem jsem pocitila v kolenu takový pocit, jak kdyby se mi lehce pohnulo do boku, ale koleno nateklé nebylo, dva dny mě bolelo a srovnat to nešlo, pak to ustálo. Jen od té doby při dřepu mě v něm křupe, do schodů a ze schodů lehce bolí a občas také když stojím dlouho na jednom…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Pravděpodobně máte porušený meniskus - vyšetřit ortopedem.


  • Dobry den chtela bych se vas zeptat jestli byse dalo opravit horni ret pred lety sem mela nehodu a r

    Dobry den chtela bych se vas zeptat jestli byse dalo opravit horni ret pred lety sem mela nehodu a roztrhla sem si do pulky horni red a ted tam mam bouli a jizvi dekuji

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Nejspíše Vám pomůže plastický chirurg. Jiný obor se tímto problémem nezabývá.


  • Manžel je po operaci konečníku deset dní, vývod nemá. Jak je možné,ze větry mu odchází mimo konečník

    Manžel je po operaci konečníku deset dní, vývod nemá. Jak je možné,ze větry mu odchází mimo konečník a vychází v místě kde má stehy po operaci. Děkuji za odpověď.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Spojte se neodkladně s operatérem a pokud bude na dovolené s jiným lékařem na oddělení v nemocnici, kde byl operován.


  • Dobré odpoledne o své zdraví se neobávám nýbrž o zdraví své 86.leté babičky minulý týden byla převez

    Dobré odpoledne o své zdraví se neobávám nýbrž o zdraví své 86.leté babičky minulý týden byla převezena akutně do Ceskolipske nemocnice.Údajně s zlucnikovou kolikou,po dalsich zdravotních postupů vyslo na jevo ze to jsou zlucnikove kameny,já jako lajk v tomto rozvetvi se domnívám že všechny ostatní…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Pokud to celkový zdravotní stav dovolí, a Vaše babička není příliš obézní, pak operaci lze jistě provést. Nejsou-li příznaky neprůchodnosti střev, pak dietní režim může ovlivnit množství zbytků…


  • Dobrý den,j mám hematom po vyšetření CT s kontrastní látkou je to víc než rok,prognoza odborných lé

    Dobrý den,j
    mám hematom po vyšetření CT s kontrastní látkou je to víc než rok,prognoza odborných lékařů špatná. Potřebuji pomoc odborného cévního chirurga, Děkuji

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Ambulantní vyšetření specialistou není nutné, obraťte s dostupnými výsledky provedených vyšetření na Cévní chirurgii nem. Na Homolce nebo na ambulanci kardiovaskulární chirurgie VFN na Karlově…


  • Dobrý den, chtěla bych se zeptat v roce 2015 jsem podstoupila operaci křečove žíly na levé noze ihne

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat v roce 2015 jsem podstoupila operaci křečove žíly na levé noze ihned po operaci jsem měla velike bolesti v kotniku na vnitřní straně od té doby otoky ,bolesti, řezání, skubani zmodrani v oblasti kotniku řešila jsem to s lékařem,který mě operoval bez úspěchu 3…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Konzultace neurologa nutná. Jde patrně o dráždění kožního nervu.


  • Dobry den ,jsem mam 10 let po ambulantni glebektomii, krecove zily,nicmene se mi udelala na vnitrni

    Dobry den ,jsem mam 10 let po ambulantni glebektomii, krecove zily,nicmene se mi udelala na vnitrni strane stehna dle lekare ve Vene Safene zatvrdlina po sonografii mi byla zjistena v zile tromboticka zmena ,pry to mam v miste ztrombotizovane pichala jsem si 2 baleni Arixtra 2'5mg a nosim…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Asi ne, ale neříkáte žádný konkrétní časový údaj. A bez vyšetření Vám bohužel nikdo dotaz o dalším postupu nezodpoví.


  • Dobry den,mam problémy s křečovými žilami na nohou.Je mi 37 let a kdysi jsem už jednu operaci podsto

    Dobry den,mam problémy s křečovými žilami na nohou.Je mi 37 let a kdysi jsem už jednu operaci podstoupila.Je vaše klinika zaměřená i na tenhle problém?

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    Ano je to možné. Klinické a ultrazvukové vyšetření podle bydliště na objednání. Praha -Dejvice, Chomutov a Český Brod.


  • Dne 16.1. sem si nechala chirurgicky odstranit znaménko na krku, s ordinace sem odešla poučena, že m

    Dne 16.1. sem si nechala chirurgicky odstranit znaménko na krku, s ordinace sem odešla poučena, že můžu dělat všechno!!! Jenže nevím jak o ranku pečovat (kdy mohu sundat sterilní krytí, kdy mohu stehy namočit atd. )Stehy budu vytahovat 29.1. Prosím o radu.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Karel Bartík

    K dnešnímu dni je asi další rada již bezpředmětná.


Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.