Palackého 12, Plzeň 3, Plzeň

On-line konzultace • od 150 kč +5 Více

Partnerská psychoterapie • od 650 kč

Psychologické konzultace • od 500 kč

Psychoterapie dětí a dospívajících • od 450 kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Od roku 2014 působím jako psychoterapeut pracující v Plzni. K tomu mě kvalifikuje především vystudovaný obor Psychologie na Fakultě sociálních studií ...

• trauma

Psychoterapie závislostí

Rodinná psychoterapie

od 650 kč

Psychoterapeutické centrum pro děti a dospělé

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, už po několikáté přemýšlím, že bych si zašla na konzultaci, ale vždy když se objednám, ze strachu, že přijdu a nebudu vědět jak začít, co říct nebo mi lékař prostě poví, že nemám vlastně žádný problém jsem to vždy zrušila. A tak jsem se chtěla zeptat, co mám dělat jinak, abych mezi lidi víc zapadla. Neřekla bych, že jsem úplně mimo, ale poslední dobou se mi často stávalo, že kamkoli jsem přišla, nebyla jsem prostě šťastná což ostatní pochopitelně vidí a tak jsem nechtěla nikam chodit, protože mi nebylo moc dobře. Jenže jsem člověk, co nesnáší být sám, moc pak přemýšlím o blbostech, minulosti, proč tohke je tak a tamto jinak, no tak jsem zase někam vyšla, jenže se to opakovalo, bylo to divný, cítila jsem se zvláštně, jakobych kazila náladu i lidem kolem, což nechci a tak jsem zase sama, jenže to nesnáším. Zkrátka miluji společnost, ale nedokážu s ní být, jakmile jsem s více jak 3 lidma, cítím se špatně. A tak nevím co dělat, když mi není dobře samotné ani s lidmi. O víkendu bych mohla jet s pár přáteli na chatu, ale mám strach, nevím jak se rozhodnout, protože to bude dál, takže se nebudu moct při nejhorším sebrat a odjet autobusem domů. Strašně ráda bych jela, protože ty lidi jsou skvělý, ale strach, že to bude zase divné, trapné a tak, je asi větší. A právě proto, že jsou tak supr, nechci být zase ta, kdo jim zkazí celý den a nebo ho kazit sobě a říkat si, že by bylo lepší zůstat doma a jesli je to oravdu tak zlé. Vím, ani jsem tu moc nepoložila přímou otázku, ale tak nějak doufám, že mi dáte nějakou kouzelnou radu a najednou to bude lehčí.

Zdravím, první krok jste udělala - napsala sem. Píšete o strachu dojít na sezení k terapeutovi. Zároveň byste ráda změnila to, jak Vám je ve společnosti. Zdá se, že Vás to trápí, což je pochopitelné.
    Jak už padlo výše, jednou z možností, kam se ve Vaší situaci obrátit, je skupinová terapie. Věřím, že Vám má co nabídnout. Stejně tak možné je využít onoho sezení, případně alternativ v podobě Skype konzultace, případně internetového poradenství. Kvalitní internetové poradny jsou sice většinou bezplatné, nabízejí však většinou pouze jednorázový kontakt. Kdybyste měla zájem, výše uvedené služby (včetně opakovaného mailového kontaktu) nabízím i já.
    Přeji, ať se Vám podaří najít cestu, jak svou situaci učinit příjemnější.

Ondřej

Mgr. Ondřej Ostrovský

• Dobrý den,,je mi 31 let,poslední dobou trpím strašnou depresí,úzkostí.pořád brečím,nejsem schopná nic udělat. pořebovala bych pomoct,protože už to odnáší i můj přítel a moje okolí si také všímá že nejsem úplně v pořádku a něco se děje. Chodila jsem k psychologovi téměř před 15 lety ale hned jsem to zabalila ,neměla jsem na to,byla jsem mladá a nerozvážná ale teď prostě vím že stím potřebuji něco dělat. Děkuji za odpověď

Zdravím, píšete o stavech, kdy pláčete a necítíte v sobě energii na to něco dělat. Říkám si, jak obtížné pro Vás musí být podobné stavy prožívat. Navíc zmiňujete, že Vám začínají komplikovat i vztahy s Vaším okolím. Zároveň cítíte potřebu svou situaci řešit.
    Psychoterapie je určitě řešením, za které se stavím i já, avšak ve stavech, kdy je intenzita depresí nejsilnější, může výrazně pomoci medikace (předepisuje psychiatr). Osobně bych doporučoval vyhledat nejdříve tuto pomoc, která pomáhá řešit symptom (deprese a úzkosti). Poté bych určitě zvážil vyhledání psychoterapeuta, který by Vám vyhovoval. Nevím, odkud pocházíte, ale v Plzni se nabízím já, případně mohu někoho doporučit.

Přeji, aby jste našla cestu, která Vám pomůže!

Mgr. Ondřej Ostrovský

• trauma