Ústavní ul. 2, Dobřany

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Paní doktorce Čurdové já můžu jen děkovat.Byla jsem ve velmi špatném psychickém stavu když jsem k ní začala jezdit (Aš-Plzeň).Nikdy jsem nelitovala a dodnes nelituji vzdálenosti a s tím spojených nákladů.Paní doktorka se mi vždy velmi věnovala a já už při první návštěvě jsem k ní cítila velkou důvěru a svěřovala se i s věcmi které jsem měla uložené hluboko v sobě.Na každou kontrolu jsem se vždy těšila,odcházela jsem od ní,jak já říkám,lehčí o pár kilogramů starostí, smutku,a vnitřního bolu.Odchálela jsem sice s očima plnýma slz,ale s těmi slzami jsem odplavila vše negativní co mě sužovalo a já jsem cítila vlnu neobyčejné pozitivní energie,díky níž se mě na čas zlepšil i můj zdravotní stav.Z důvodu onemocnění paní doktorky Čurdové jsem teď v péči paní doktorky Panošové,která je také velmi příjemná,ale můj vztah k ní je po dvou návštěvách ve fázi kdy je položený základní kámen,ale já věřím že i k ní si pomalu vyšlapuji pevnou cestu. Nikdy nezapomenu na návštěvy u paní doktorky Čurdové a přeji jí uzdravení a pevné zdraví.Škoda že jí nemohu pomoci,tak jako ona pomohla mě.Paní doktorko,děkuji,za to že jste a že jsem měla to štěstí Vás poznat a potkat.Vždy si budu pamatovat Vaše slova,kterými jste mě učila jak se mám chovat sama k sobě,jak se mám mít ráda.Ještě jednou,pevné zdraví a velké DĚKUJI.

Vernerová Irena

Prim. Čurdová je ve vztahu k pacientům jistě přísná a důsledná, ale rozhodně empatická a pečlivá s přístupem, který odpovídá lékařské etice.To znamná, že dostanou nejlepší péči , takovou jakou potřebují.Podle mé zkušenosti věnuje pacientům všechny své síly a svůj čas a to vždy s laskavostí, která je pro ní příslovečná. Je lékařkou na svém místě.

Paní primářka oddělení pro seniory v psychiatrické léčebně v Dobřanech u Plzně je doktor s nejhorším jednáním, s jakým jsem se kdy setkala. Na toto oddělení byla umístěna moje teta, bohužel už se z něj při péči, kterou jí tam dali, nedostala. Místo poznávacího zájezdu do Norska, který měla zaplacený, jsme jí platili pohřeb. Paní doktorka je arogantní člověk, chová se k příbuzným lidí, kteří jsou na její pomoc odkázaní tak, že si nedovedu představit, jak se chová k těm, co tam musí zůstávat. Teta si stěžovala, že ji na oddělení mlátí, což by mě teda vůbec nepřekvapilo. Zdravotní sestry, které jsou s pacienty, mají zakázáno říct cokoliv, takže se nedozvíte nic. Teta měla malou náplast na uchu poslední den, kdy jsem ji viděla živou, a když jsem se sestry zeptala, od čeho to má, řekla, že si máme pro informace zavolat paní doktorce po víkendu... nebylo to poprvé, co jsme takovou odpověď dostali. Chápu, že setra nemůže a ani nesmí sdělovat diagnózu, ale tam se sestry bojí říct cokoliv.
Od paní doktorky jsme se stejně nikdy nic nedozvěděli, ani diagnózu, ani třeba takový "detail", že teta dostala zápal plic.
Když vám dají na tohle oddělení, dají vás do postele s okrajem, dají vám pleny a nepustí vás na WC ani v doprovodu nejbližších, když jsou náhodou na návštěvě. Je hrozné, když musíte blízkému člověku vysvětlit, že na WC nemůže, že se prostě musí po...., že to tu tak chodí. Jednou nás sestra s tetou na WC pustila a ještě teď vidím děs v jejích očích, když paní Čurdovou jenom zahlédla.
NEJSTRAŠNĚJŠÍ ZÁŽITEK ZE ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ V MÉM ŽIVOTĚ. POKUD JE NĚJAKÁ SPRAVEDLNOST, DOUFÁM, ŽE PANÍ DOKTORKA NĚKDY POZNÁ NA VLASTNÍ KŮŽI, JAKÉ JE TO NA JEJÍM ODDĚLENÍ PĚKNÉ Z TÉ DRUHÉ STRANY. :(