Zobrazit ostatní profily ortodontistů v okolí

Umístění: ESTHES s.r.o. - ortodoncie

K paní doktorce chodím už od svých 8 let. Nosila jsem fixní rovnátka, poté nasazovací rovnátka, asi po dobu 10 let. Poté jsem dostala zezadu drátek přes 4 horní zuby a byla moje léčba na ortodoncii ukončena. Letos jsem byla na pravidelné kontrole u zubní lékařky a ta mě upozornila, že se mi vychyluje horní dvojka.

Proto jsem šla na ortodoncii s tím, že mi praktická zubní lékařka doporučila vyměnit drátek, který jsem měla přes 4 zuby, za drátek, který by byl přes 6 zubů. Už tohle paní doktorku Lhotskou urazilo a okamžitě ostře reagovala slovy: "Byla bych ráda, kdyby se praktičtí lékaři nepletli do naší práce." Navrhovala mi fixní rovnátka a až poté drátek zezadu na udržení opraveného stavu. Vzhledem k tomu, že jde o kosmetický detail, tak jsem odmítla fixní rovnátka a společně jsme se domluvily, že mi starý drátek odstraní a dá místo něho nový přes 6 zubů (tak jak navrhovala praktická zubní lékařka). A ještě mi řekla, že standardně se dává rovnou drátek přes 6 zubů. Když jsem se ptala, proč mi rovnou nedali přes 6 zubů, tak mi odpověděla, že to ona rozhodně nedělala. A víte kdo to dělal? Dělala to paní doktorka Lhotská Hofirková, která má s paní doktorkou Lhotskou společnou ordinaci! Takže sama upozornila na chybu svojí kolegyně.

Negativně hodnotím hlavně svoji poslední návštěvu. Když mi paní doktorka Lhotská začala odstraňovat starý drátek, tak řekla, že drží velmi pevně a byl by hřích ho sundat, proto jen dolepí drátky od dvojky po trojku na každé straně. S tím jsem já nesouhlasila a řekla jsem, že si myslím, že ten drátek má tvarovou paměť a bude lepší, když bude souvislý. Na to mi odpověděla: "Nech to na mě!" Ano, paní doktorka mi tyká přesto, že už je mi 21 let, neznáme se a já opravdu nejsem zvyklá na takové chování bez respektu. Potom dodala, že drátek žádnou tvarovou paměť nemá, že se jmenuje mrtvý drátek, takže žádnou paměť nemá. Rozhodla jsem se, že se s ní nebudu přít, protože studuji strojní inženýrství a musím její odbornosti věřit. Pro vysvětlení mého názoru: Myslím si, že drátek se vytvaruje při nasazování na ortodoncii a poté má tvarovou paměť, tzn. drátek nechce měnit svůj tvar, takže zuby drží a jsou odolnější vůči vznikajícím napětím, zejména tlakovým napětím. Podle mě bude souvislý drát lépe stabilní než drát, který je dolepovaný - to je z mého pohledu logické. Nicméně zákrok prováděla paní doktorka Lhotská, takže jsem se svěřila do jejích rukou. Po dokončení mi několikrát obrušovala lepidlo, které mě tlačilo do dásní a další lepidlo, které mi překáželo, abych mohla dát stoličky k sobě. To je samozřejmě v pořádku. Ale když jsem říkala, že ještě na pravé straně nemůžu zcela dokousnout, tak řekla, že to už nevadí. Sestřička mi půjčila zrcátko, takže jsem se ujistila, že to není vidět, a souhlasila jsem s tím, že to tak může zůstat. Problémy ovšem přišly při kousání jídla. Když dokousnu stoličky k sobě, tak mi na sebe tlačí přední zuby a způsobuje mi to takovou bolest, že i v klidu cítím tlak do dásní. Je to zatím 2 dny, nejdřív jsem si myslela, že je to o zvyku, ale jsem si jistá, že tohle je špatné provedení. Snad půjde odbrousit lepidlo, aby mi nepřekáželo v prostoru pro spodní přední zuby. Existují 2 vysvětlení, co bylo špatně: buď je příliš silná vrstva lepidla a půjde to odbrousit, nebo je to způsobeno tím, že se na horní dvojce překrývají dva drátky (starý a dolepovaný).

Ještě dodávám, že za drátek přes 4 zuby jsem před 3 lety zaplatila 1000 Kč a za dolepení drátku 600 Kč.