Katarína Nováková, diabetolog Olomouc

MUDr. Katarína Nováková

Diabetolog, Endokrinolog, Internista Více

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc klinické vyšetření

Paní doktorka byla velmi milá, profesionální, trpělivá, vysvětlila mi vše co mi nebylo jasné. Na léčbě se se mnou domlouvala, dala mi na výběr z možných několika řešení a vždy řekla výhody i nevýhody. Společně jsme léčbu vymyslesli a pak mne zvala na kontroly častěji, kde ještě dále léčbu ladila a vysvětlila mi další podrobnosti ohledně mé nemoci. Paní doktorku moc doporučuji! je lidská, milá a vstřícná.

O
Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc interní vyšetření

Od paní doktorky jsem odešla, neboť její jednání mi přišlo neempatické a poněkud neprofesionální. Jako laik nemohu posoudit její odbornost, ale jako pacient jsem byla zaskočená její věšteckou schopností, kdy mi s ohledem na mé odmítání určitých léků sdělila, dokdy zemřu. Neptala jsem se na to, tato nevyžádaná informace mě zaskočila - možná by bylo dobré někdy opustit striktně profesní úhel pohledu, přestat se ohánět grafy, a zkusit zapojit i lidský přístup. Za mě tuto lékařku už ne, našla jsem si jiného lékaře. Je mi to líto, protože VNOL mi vyhovovala, mám ji blízko, vše potřebné je na jednom místě - od diagnostiky až po laboratoř či lékárnu, spousta příjemných lékařů vč. primářů či sester. Ale utíkám od lékařů, kteří řeší problémy pouze spoustou léků, bohužel i těch, jejichž rizika převažují pozitiva. Pro mě je způsob jednání priorotou, forma sdělení je leckdy důležitější než obsah!

MUDr. Katarína Nováková

Dobrý den,
plně Vám rozumím, a chápu Vás. Také máte samozřejmě právo psát hodnocení o jakém jste přesvědčena.
Ráda bych však opět zopakovala, stejně jako tomu bylo v mé ambulanci, že data, které jsem pro ilustraci a nastínění problematiky použila, nejsou, a ani před více než rokem nebyli mířeny na Vás osobně, nýbrž jsou to statistická data, vycházející z rozsáhlých nadnárodních studií, které dali vzniknout tabulkám takzvaného SCORE rizika, jejichž cílem je na základě jistých meřených parametrů predikovat tíži a případný vývoj onemocnění bez terapie kterou nám moderní medicína nabízí.
Stejně jako vy, má každý pacient právo svobodné volby, zda s navrhovanou terapií souhlasí, nebo nikoliv. Nejste ojedinělá v odmítavém postoji k navrhované terapii. Já však, dle svého nejlepšího vědomí, svědomí, zkušeností z praxe a získávaných znalostí ( které si musím průběžně prohlubovat) Vám musím neúčinnější léčbu, hrazenou ze zdrojů ZP nabídnout, což jsem také učinila.
Přeji Vám dále již pouze pozitivní zkušenosti s lékaři všech odborností.
S úctou
Nováková Katarína

Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc interní vyšetření

S léčením u paní doktorky jsem byla velmi spokojená, léčba byla úspěšná, je vidět, že je odborníkem na svém místě.