• diabetologie
  • endokrinologie

Po změně doc a léčby mi výrazně ubylo starostí. Domluvené časy platí,vidím upřímný zájem o pacienta.

Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc diabetologické konzultace

K MUDr Novákové jsem přešla na doporučení kamarádky a jsem rada, ze jsem tak udělala. Sestřička a paní doktorka jsou velmi ochotne a mají profesionální přístup. Po hodně letech přeslapovani s léčbou jsem díky paní doktorce postoupila dopředu.
Rada sem chodím, na všechno se mužů zeptat a ony mi vysvětli potřebné. Jsem velmi spokojena a kdyby takových lékařů bylo víc, byli by jsme jen radi
Moc vám děkuji a přeji jen spokojeně pacienty

paní Mudr. Nováková i sestřička jsou naprosto úžasné. Dlouho jsem se nesetkala s takovou pečlivostí, lidským přístupem a ochotou jako u těchto dvou žen. Naprostý propacienstký přístup. Pečlivost, ochota a vlídnost. Opravdu mohu pouze doporučit. Opravdu tak vlídný přístup od lékaře i sestry jsem dlouho dlouho nezažila. A jak jsem již slyšela pár negativních ohlasů. Věřila bych tomu, že když je člověk nezodpovědný a ani za mák nedbá rad lékaře, není divu, že se pak asi neusmívá. Za mě pouze chválit, chválit a chválit. Víc takových lékařů a sester a máme naprosto dokonalé zdravotnictví. Děkuji jim jak nejvíc mohu

S paní doktorkou mám zkušenost teprve necelý rok a jsem překvapený jejím pozitivním přístupem a ochotou pomoci.
S ohledem na svou váhu jsem předpokládal, že hned mezi dveřmi dostanu doporučení, že jsem tlustý, že musím zhubnout, jinak mi nemůže pomoct - zažil jsem už u jiných lékařů včetně jejich nevybíravého chování. Neříkám, že popsané v rámci vyšetření nepadlo, paní doktorka ale udělala pro mne jednu zatím nepoznanou věc - poradila mi, jak na to. Mohu po necelém roce říct, že úbytek váhy sice pomalu - nicméně přišel přišel, s tím i zlepšení kondice a sebevědomí. V současné době mám kalhoty o dvě čísla a košili o čtyři čísla menší. Mnohem více jsem začal přemýšlet nad sebou a svým zdravím.
Pevně věřím, že můj kontakt s paní doktorkou do budoucna bude omezen již jen na pravidelné kontroly a předepsání receptů. Věřím, že s léčbou nasazenou mi téměř před rokem budu mít i nadále slušné výsledky, ze kterých krom mne bude mít radost i paní doktorka.

Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc klinické vyšetření

Paní doktorka byla velmi milá, profesionální, trpělivá, vysvětlila mi vše co mi nebylo jasné. Na léčbě se se mnou domlouvala, dala mi na výběr z možných několika řešení a vždy řekla výhody i nevýhody. Společně jsme léčbu vymyslesli a pak mne zvala na kontroly častěji, kde ještě dále léčbu ladila a vysvětlila mi další podrobnosti ohledně mé nemoci. Paní doktorku moc doporučuji! je lidská, milá a vstřícná.

Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc interní vyšetření

Od paní doktorky jsem odešla, neboť její jednání mi přišlo neempatické a poněkud neprofesionální. Jako laik nemohu posoudit její odbornost, ale jako pacient jsem byla zaskočená její věšteckou schopností, kdy mi s ohledem na mé odmítání určitých léků sdělila, dokdy zemřu. Neptala jsem se na to, tato nevyžádaná informace mě zaskočila - možná by bylo dobré někdy opustit striktně profesní úhel pohledu, přestat se ohánět grafy, a zkusit zapojit i lidský přístup. Za mě tuto lékařku už ne, našla jsem si jiného lékaře. Je mi to líto, protože VNOL mi vyhovovala, mám ji blízko, vše potřebné je na jednom místě - od diagnostiky až po laboratoř či lékárnu, spousta příjemných lékařů vč. primářů či sester. Ale utíkám od lékařů, kteří řeší problémy pouze spoustou léků, bohužel i těch, jejichž rizika převažují pozitiva. Pro mě je způsob jednání priorotou, forma sdělení je leckdy důležitější než obsah!

MUDr. Katarína Nováková

plně Vám rozumím, a chápu Vás. Také máte samozřejmě právo psát hodnocení o jakém jste přesvědčena.
Ráda bych však opět zopakovala, stejně jako tomu bylo v mé ambulanci, že data, které jsem pro ilustraci a nastínění problematiky použila, nejsou, a ani před více než rokem nebyli mířeny na Vás osobně, nýbrž jsou to statistická data, vycházející z rozsáhlých nadnárodních studií, které dali vzniknout tabulkám takzvaného SCORE rizika, jejichž cílem je na základě jistých meřených parametrů predikovat tíži a případný vývoj onemocnění bez terapie kterou nám moderní medicína nabízí.
Stejně jako vy, má každý pacient právo svobodné volby, zda s navrhovanou terapií souhlasí, nebo nikoliv. Nejste ojedinělá v odmítavém postoji k navrhované terapii. Já však, dle svého nejlepšího vědomí, svědomí, zkušeností z praxe a získávaných znalostí ( které si musím průběžně prohlubovat) Vám musím neúčinnější léčbu, hrazenou ze zdrojů ZP nabídnout, což jsem také učinila.
Přeji Vám dále již pouze pozitivní zkušenosti s lékaři všech odborností.
S úctou
Nováková Katarína

Umístění: Vojenská nemocnice Olomouc interní vyšetření

S léčením u paní doktorky jsem byla velmi spokojená, léčba byla úspěšná, je vidět, že je odborníkem na svém místě.