Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Individuální psychoterapie • 1 000 Kč

Způsoby platby: Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Způsob platby: Elektronická faktura
Splatnost: 14 dní
Číslo účtu: *********/****

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Přečtěte si prosím pozorně podmínky rušení návštěv a vracení peněz.

* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Údaje pro online spojení obdržíte na vyžádání emailem nebo SMS zprávou.

Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit své lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod

Individuální psychoterapie (50 minut) • 1 000 Kč

Konzultace online • 1 000 Kč

Krizová intervence • 1 000 Kč +4 Více

Poradenství pro rodiče • 1 000 Kč

Psychologické poradenství • 1 000 Kč

Psychologické vyšetření • 1 000 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Na konzultaci je nutné se předem objednat - telefonicky, SMS nebo emailem.

Kontakt a platební podmínky na www.karelflaska.com

• Poruchy v mezilidských vztazích
  • Emoční poruchy
  • Neuróza

Nejčastěji hledané služby

Individuální psychoterapie (50 minut)

Konzultace online

Ostatní služby

Individuální psychoterapie

Krizová intervence

Poradenství pro rodiče

Psychologické poradenství

Psychologické vyšetření

1 000 Kč

Psychologické vyšetření dětí a mladistvých

Psychoterapie

Psychoterapie dětí a mladistvých

Psychoterapie on-line

Úvodní konzultace

Online konzultace

Umístění: Individuální psychoterapie (50 minut)

Syn k panu Flaškovi dochází již téměř rok s diagnózou ADHD a moc mu pomohl. Je to skvělý terapeut, a mohu ho všem vřele doporučit

Umístění: jiné místo Jiný

Mgr. Flaška nám velice pomohl v tíživé životní situaci rozpadu rodiny. Díky němu daleko lépe vím, jak přistupovat k synovi a rozhodně také přispěl k celkové nápravě vztahů v naší rodině. Oceňuji jeho nestrannost, schopnost empatie a vhledu do situací. Děkuji!!!

Mgr. Karel Flaška

Bylo mi potěšením s Vámi spolupracovat. Přeji ať se Vám nadále daří co možná nejlépe! KF

Tichý, citlivý, příjemný. Po velmi neblahé zkušenosti s podobným odborníkem na Mělníku nelze než vyjádřit po první návštěve maximální spokojenost. Za takového profesionála ráda zaplatím. Víc takových, jako je on.

Mgr. Karel Flaška

Děkuji Vám za sdílení. Těší mne, že jste udělala dobrou zkušenost.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Citlivy pristup. Je to clovek na spravnem miste. Kez by takovych bylo vic a nemuseli jsme za temi nejlepsimi odborniky jezdit takovou dalku. Treba pribude i nova ordinace v Koline...? :-)

Mgr. Karel Flaška

Děkuji Vám. Naštěstí je nás více (dokonce i v Kolíně :-)). Bohužel ne všichni jsme dostatečně vidět nebo natolik vnitřně osvobození, abychom to, co je v nás, mohli lidem skutečně v plném rozsahu poskytovat. Mnoho z lidského a tvůrčího potenciálu zůstává skryto a nevyužito (jistě nejen v naší profesi).

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan doktor je velice profesionální a lidský ,po dvou návštěvách se svýn synem jsem byla spokojená ,mohu vřele všem doporučit

Mgr. Karel Flaška

Děkuji Vám, Ludmilo, za vřelé doporučení. Neočekával jsem ho, neprosím se totiž nikdy o ně, přeji si naopak, aby má práce mluvila sama za sebe, a možná proto, a o to více mám nyní radost z Vašeho daru. Zdraví Karel Flaška

29 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak postupovat v případě, že můj tříletý vnuk přišel o matku jako kojenec a začíná se na ni opakovaně ptát. Matka zemřela následkem násilného činu - zabil ji jeho nevlastní bratr, v té době nezletilý. Otec ho (vraha) nezavrhnul a příliš s námi nespolupracuje. Ptám se ze strany rodiny oběti, jak dítěti citlivě odpovědět aniž bychom mu museli lhát.
    Navštívili jsme již odborníka, ale bohužel nás odbyl s tím, že dítě začne chápat tyto věci až v osmi letech.
    děkuji moc za odpověd'

Dobrý den,

nenapíšu Vám hotovou odpověď. Jenom se Vás pokusím inspirovat k Vašemu vlastnímu řešení.

Jestliže se dítě ptá, pak nutně potřebuje odpověď, aby se mohlo dál myšlenkově a emočně rozvíjet. A proto je moc dobře, že jste se nenechala odbýt a pátráte dál po řešení.

Spíše než o jednu "magickou odpověď", či "pravdu faktů" jde o způsob odpovídání. Jde o to, aby Vaše odpověď byla pro dítě podnětem k dalšímu přemýšlení a aby mohlo dále rozvíjet rozhovor s Vámi. Je potřeba odpovídat jednoduše, v rozsahu slovní zásoby, kterou u svého vnuka očekáváte. Bezpečným začátkem může být například odpověď na otázku "Kde je maminka?" ... "V nebíčku." To je odpověď využívající dětskou, pohádkovou, nebo také říkáme symbolickou řeč, která je pro děti nejsrozumitelnější. Tímto začátkem získá Váš vnuk možnost si maminku, resp. představu maminky někam umístit v čase a prostoru a vztahovat se k ní. Takhle skutečnost je pro Vašeho vnuka, myslím si, nyní psychologicky nejdůležitější. Potřebuje smysluplnou odpověď na to, proč když maminku hledá, nemůže ji najít. Dobře poslouží k tomuto upokojení i nějaký prostor doma, kde bude mít fotku maminky a nějaké předměty, které jí třeba patřily a které by si mohl přisvojit jako "maminčiny". Procházky "na hrobeček" se zapálením svíčky a položením "kytičky" (smysluplně ohraničené, ne nijak excesivní) jsou také velmi důležité pro dětskou duši.

Uvidíte, kam Vás dítě svými otázkami povede dál a nechte se vést jím. Poslouchejte a přemýšlejte, proč se ptá, co potřebuje vědět. Na pomoc si přitom můžete vzít různé pohádkové obrazy.

Na závěr zmíním jednu uličku, která je častá, pochopitelná z hlediska potřeby dospělých se chránit, avšak jistě slepá. Ve dobrém úmyslu uchránit dítě před bolestivou pravdou rodiče podávají často dětem emočně vypreparovaný obraz reality (byť fakticky pravdivý), prostý jakéhokoliv zabarvení: např. "strejdu přejel vlak". Takové sdělení je dítěti naprosto k ničemu, protože ho není možné psychicky zpracovat. Takové syrové preparáty reality pak v dětské duši zůstávají jako cizorodá tělesa, izolovaná od ostatního duševního života a v nevědomí dětí pak mohou nadělat více škody, než autentická odpověď, která dítě třeba zabolí a rozpláče, ale umožní mu vztahovat se, a tudíž i truchlit.

Snad jsem podal srozumitelnou a uspokojivou odpověď

S pozdravem a přáním pokoje v duši

Karel Flaška

• Dobrý den, pane magistře,

mám téměř čtyřletého syna a dvouletou dceru. Syn občas reaguje velice nestandardně.
    - V téměř 4 letech stále odmítá opustit pleny (na záchod bude chodit až bude velký jako tatínek), přesto, že 2letá sestra je přes den odplenkovaná.
    - vyžaduje svoje rituály, jí převážně jednosložkově kromě večeře, která musí být vždy nachystaná stejně, i když polovinu věcí nejí, přesto je vyžaduje
    - nové věci vždy mají své místo a jinam nepatří (neshody opravuje - pořád mi uklízí boty do krabice, ve které jsem je přinesla z obchodu)
    - panicky se bojí velkého hluku (pračka, vrtačka)
    - není schopný zvládnout např. stříhání vlasů (řeším ve spaní), jakoukoli oděrku nebo poranění nemůže vidět (vyžaduje například dlouhý rukáv ve vedru, protože ránu zakryje)
    - na návštěvách u známých vždy vyhledává odlehlá místa a je asociální
    - je fascinován všemi dopravními prostředky, neustále opakuje schémata dopravních tras
    a mnoho dalších atypických reakcí. Obávám se možné lehké poruchy autistického spektra. Syn je objednán na diagnostiku do APLA, nicméně čekací lhůta je rok a půl. Do té doby bych ráda využila čas k návštěvě psychologa, který by mohl naše podezření buď potvrdit či vyvrátit. Třeba je jen puntičkář :-)
    Prosím o odpověď, zda i takovými případy se zabýváte...
    Předem děkuji za reakci.

KK

Dobrý den,

děkuji za Vaši otázku. Zabývám a moc rád. Jenom ode mě nečekejte diagnózu a papír na synovu hlavu. Důležitější než včasná diagnóza, je zde včasná terapie, a teď nemyslím tu behaviorální (standardizovat chování nebo něco nacvičit), která není špatná, ale sama o sobě nestačí, ale vztahovou, takovou, která jim umožní dát vnitřnímu prožívání strukturu, která dětem s PAS chybí. Odtud ta obrovská úzkost ze změn, ze všeho nového, z cizích druhých, z hluku. Ale zároveň také fascinace schématy, řády, obecně strukturou, neboť nás všechny přitahuje to vnější, co chybí uvnitř. Zároveň se nevzdávám hypotézy, že Váš syn je jenom "puntičkář" :-), ale než Vám to potvrdím nebo vyvrátím, raději bych s ním strávil aspoň pár hodin a trochu ho poznal.

Srdečně

Karel Flaška

Mgr. Karel Flaška

Na konzultaci je nutné se předem objednat - telefonicky, SMS nebo emailem.

Kontakt a platební podmínky na www.karelflaska.com

• Poruchy v mezilidských vztazích