Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Umístění: Ordinace Jiný

Potřebovala jsem brýle, které by mi vyhovovali na práci s PC a zároveň umožnily čtení z papírových podkladů. Již od dětství se u mně projevovala oční vada - jedno oko úplně zdravé, druhé tupozraké ( špatně vidím na dálku i blízko ). Tato vada se mi v posledních letech natolik zhoršila, že brýle, které jsem doposud měla mi přestaly vyhovovat a neviděla jsem přes ně. Brýle nosím 38 let. Paní doktorka mě vyšetřila a předepsala jinou sílu dioptrií. Styl vyšetření - měnila mi jednu sílu skla za druhou, takže si oči ani neměly čas na zrovna zkoušené sklo zvyknout. Ale i přesto jsem si nechala udělat nové brýle v naději, že již budu opět na práci vidět. Jaké bylo moje zklamání, když ani po dvou měsících jsem si na sílu dioptrií nebyla schopna zvyknout, dělalo se mi špatně, chtělo se mi zvracet, točila se mi hlava, do papírů jsem viděla, na monitor nikoliv a to jsem musela pozici očí měnit jen velmi velmi pomalu. Opět jsem se tedy vydala k paní doktorce s tím, že přes brýle nevidím. A to jsem neměla dělat. Nejen, že mě paní doktorka nenechala ani pořádně vysvětlit, proč k ní přicházím, ale v závěru návštěvy ( lépe řečeno 15 minutové hádky ) jsem se dozvěděla, že je moje chyba, že přes brýle nevidím, protože jsem ji nedodala při přestupu k ní, výpis ze zdravotní dokumentace, další verdikt zněl, že ona již není schopna mi nijak pomoci, protože rozdíl mezi zdravým ( 0,5 dioptrie ) a nemocným okem (3,75 dioptrie ) je moc veliký a musím si tedy zvyknout, že na jedno oko již neuvidím. S tímto verdiktem jsem se nechtěla smířit, neboť si myslím, že v 21. století je medicína natolik vyspělá, že mi dokáže pomoci a proto jsem navštívila jiného očního lékaře, tentokrát v Poděbradech. A co se nestalo, délka vyšetření cca 45 minut, vše mi bylo v klidu a pohodě vysvětleno, žádné arogantní chování, při zkoušení síly skel paní doktorka postupovala pomalu a vždy nechala očím dostatek času na návyk zrovna zkoušené síle dioptrií. Když jsme se dobrali k možné výsledné síle dioptrií, paní doktorka mi brýle nechal delší dobu nasazené, aby se utvrdila v tom, že je vše tak, jak má být. Výsledek je, že mám již brýle, které mi vyhovují a bez problémů přes ně od prvního dne vidím, jak do PC tak do podkladů a ani nemusím hlídat rychlost přesunu očí z jedné pozice do druhé. Stačilo upravit sílu dioptrií a pořídit si multifokální skla. Paní doktorku Konopáčovou v žádném případě nedoporučuji. Nejen, že vyšetření je stylem šup šup, takže pokud jde o trochu komplikovanější vadu, tak máte smůlu, ale při poukázání, na možnou chybu ze strany lékařky je paní doktorka neskutečně arogantní a dle mého názoru se v oboru dále nevzdělává, neboť paní doktorka v Poděbradech, stejné věkové kategorie, jako paní doktorka Konopáčová, si s mou vadou věděla rady. Jak jsem se dozvěděla, moje vada není zase až tak neobvyklá a nebyla jsem první, kdo z Kolína od paní doktorky Konopáčové přijel do Poděbrad s podobnou negativní zkušeností, jako já.