Pediatr Více

Řevnice 1 adresa

Sam. ordinace PL - pro děti a dorost
Herrmannova 1030, Řevnice

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Helena Fuchsová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

obracím se na Vás ohledně pomalejšího přibírání miminka na váze.
Porodní váha 3180g, při propuštění 2860g, ve 14dnech 3004g, ve 27 dnech 3158g.
Dcera je plně kojená. V ordinaci jsme nakojili 50g (z obou prsou). Použitých plenek za den je dostatek.
Jím hodně, kojící čaj piju. Dcera se kojí, jak si řekne, přes den často a z obou prsou, v noci jednou za 2-3 hodiny,
ale krátce a z jednoho (tvrdě u toho usne, víc v noci prostě nechce).
S manželem jsme oba drobní, já měla svého času také lehce podváhu, aniž bych chtěla.
Do poradny jsme teď zvaní často (několikrát do týdne), ale to neustálé převažování nás jen stresuje.
Bylo mi doporučeno odstříkat a nabídnout jí tuto dávku večer. Ale to bych musela odstříkat patrně v noci,
kdy je tam mléko, které nevypije. Mohu zkusit pořídit odsávačku (ručně to jde pomalu a v noci bych se ráda vyspala).
Co byste nám poradili? Nechci, abychom skončili na umělé výživě. Děkujeme za radu.

Dobry den, miminko by mělo porodní hmotnost v pul roce zdojnasobit a v roce ztrojnásobit. Váhové přírůstek je opravdu malý. Většinou to bývá proto, ze matka nemá dostatek mléka. Některé deti bohužel nepláci i kdyz hladoví . Osobně bych doporučila dokrmit umělým mlékem , alespoň ob kojení, tak aby se žaludek miminka zvětšil. 50 ml je v tomto veku opravdu malo. Nekdy stačí jenom parkrat tento příkrm( vždy az po kojení) ,dítě začne probírat na hmotnosti, matka se uklidní a laktace se lépe rozběhne.

MUDr. Helena Fuchsová

Dobrý den, má dcera, v květnu jí budou 3 roky, je pořád nemocná, v říjnu minulého roku nastoupila do jeslí, od prosince má skoro pořád kašel, vůbec se mi to nelíbí a naše paní doktorka tvrdí, že je to jeslema, ale i když teď delší dobu do jeslí nechodí, situace je stejná. Předem moc děkuji za odpověď

Doplnit vyšetření - chlamydie pneumonie, mykoplasmata, pertuse, vyter K+N, nosní mandle , rtg VD a plic. Pakliže bude vse Ok, posílit imunitu nejdříve přírodními preparáty -Preventan Quattro , probiotika - dlouhodobě , vyřadit z kolektivu , co nejvíce venku - les, teplota v bytě 19-21 st, upravit vlhkost cca 50% a Ozdravny pobyt u more ( min. 3 tydny na okrajích sezóny ) -posílení imunity u more. Mam s tímto velmi dobre zkušenosti .