nám. Dr. M. Horákové 8, Karlovy Vary
Privátní otorinolaryngolog

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

• otorinolaryngologie

K paní doktorce jsem šel, protože jsem měl vleklý problém, který už vyžadoval řešení. Nevěděl jsem o žádném ORL specialistovi, tak jsem dal na doporučení příbuzné. Telefonické objednání bylo bez problémů, sestře jsem stručně nastínil problém, objednání do týdne.
Do ordinace jsem vstupoval přesně v objadnaný čas, setra byla příjemná. Přístup paní doktorky předčil veškerá očekávání, usměvavá milá paní, která rychle diagnostikovala problém, navrhla řešení i vysvětlila vše okolo operačního zákroku, navrhla i nemocnici s příslušnou specializací.
Dnes jsem zdráv a velmi spokojen. Můžu jen chválit.

Chodím k paní doktorce několik let a mohu ji jen doporučit. Je velmi milá a příjemná, k pacientům má velmi dobrý přístup

Byla jsem u paní doktorky několikrát, ona je velice příjemná, ochotná, kamarádská. Ovšem její sestra je nepříjemná, až arogantní. Bohužel to není názor jen můj, ale i mých známých, kteří ordinaci také navštívili.

S touto pí.Dr.jsem přišel do styku pouze 2x.Max.příjemná,usměvavá dáma,která pacienta zbaví obav z vyšetření už jen svým jednáním a vystupováním.Obornost posoudit neumím,osobně jsem byl velmi spokojen.

Velmi příjemná a usměvavá paní doktorka. Výborný odborník na svém místě.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    už mě pár měsíců trápí tep v levém uchu synchronní s tepem srdce. V normální poloze nic neslyším. Jen pokud se například ohnu, zakloním hodně hlavu, otočím hlavu, udělám prudký pohyb.Tak po určité době to začne tepat. V rovné poloze to vymizí. Zkoušel sem si v normální poloze stlačit krk a trochu sem to cítil, po uvolnění tep opět zmizel.
    Poslední dobou mi přijde, že mám tuhý krk, hlavně na levé straně (nemůžu hlavu na stranu úplně ohnout) a cítím bolest při zaklonění hlavy, nemůže to mít něco společného?
    Byl sem párkrát na masáži a vždycky se mi to zlepšilo, ale ne úplně.

Děkuji za odpověď.

Podle Vámi popisovaných potíží se velice pravděpodobně na tepavém šelestu podílí nějaký problém s krční páteří, která bývá často jako příčina ušních šelestů, zejména těch tepavých, synchronních s tepovou frekvencí srdce.
    Doporučila bych vyšetření krční páteře včetně rentgenu , cílenou rehabilitaci a pravidelné cvičení na krční páteř. V případě zhoršeného sluchu samozřejmě i ORL vyšetření.

MUDr. Eliška Chalupová

• Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně mého problému s hlasivkami, který trvá něco kolem 1 roku. Pokaždé po delším hovoru, mě bolí v krku, chraptím a je pro mě velice namáhavé mluvit. Když se nacházím v hlučnějším prostředí, tak hlasivky ztrácím téměř hned. V krku mě pálí a večer cítím na hrtanu otok. Je to ne jenom nepříjemné, ale v poslední době někdy i bolestivé s někým déle mluvit. Chtěla bych se tedy zeptat co s tím? popříp. jestli se objednat na foniatrii nebo na orl? Předem děkuji za odpověď.

Podle potíží, jak je popisujete, se jedná pravděpodobně o funkční poruchu hlasivek.
    Bylo by vhodné foniatrické vyšetření. Pokud nemáte v místě foniatra, určitě se nechte nejprve vyšetřit na ORL.

MUDr. Eliška Chalupová

• otorinolaryngologie