Poskytuje komplexní zubní ošetření se zaměřením na mikroskopickou konzervační a endodontickou terapii, adhezivní protetiku, parodontologii a úrazy zub...

• Zánět dásní
  • Zubní kaz
  • Paradentóza

• zubní lékař - stomatolog

Umístění: jiné místo Jiný

K panu doktorovi jsem přešla na základě doporučení mého známého, který je taktéž zubař (osobně se neznají, čili se jednalo skutečně o nezaujaté, odborné doporučení).
A musím konstatovat, že má zkušenost s panem doktorem předčila mé již tak poměrně vysoké očekávání. To, jakým způsobem dokázal opravit a v podstatě nově vymodelovat můj zub, který ještě před zákrokem byl tak z 60% plomba, pod níž byl už poměrně rozsáhlý kaz, je neuvěřitelné. Celý zákrok byl bezbolestný a bylo zřejmé, že si pan doktor skutečně dává záležet na každém detailu, aby zub byl prostě perfektní. To vše bylo i dokumentováno a následně jsem měla možnost se na vše podívat - detailně vyfocený zub před vrtáním, v průběhu - vč. ukázky velikosti kazu, po vyvrtání a následně po opravě.
Úroveň vybavení a postupů jakožto laik posoudit nedokážu. Každopádně při své práci (v mém případě plombování) pan doktor používá mmj. i tzv. kofferdam a mikroskop. To pro mne byla novinka. A když jsem se pak poptávala v okolí, zda ostatní toto znají u svých zubařů, vyšlo mi, že o standard se jednat zřejmě jednat nebude:).

MDDr. Adam Šíma

Děkuji za milá slova, bylo mi potěšením.
Bez kofferdamu a mikroskopu ani vrt!

Umístění: jiné místo Jiný

Nízké hodnocení dávám z důvodu osobního přístupu. Ostře zhodnotit úroveň zubní hygieny je naprosto v pořádku, to jediné v mnoha případech pomůže k lepší péči. A to nekomentuji.
Ale pohrdat pacientem, rýpat nevybíravě do osobních věcí, rozhodit ho, nemít žádnou empatii pro to, aby ho uklidnil, a pak ho ještě vyhodit z ordinace a odmítnout ošetřit, to už podle mě v pořádku není.

Ještě nikdy se ke mně lékař nechoval takovým způsobem.
Od žádného doktora byste neměli odcházet neošetření a s pocitem, že jste ta největší špína na Zemi.

Po technické stránce je pan doktor určitě perfektní, to je znát i z komentářů staršího data, kdy ještě pracoval na jiné luxusnější klinice.
Jistě budou mít někteří lidé i pozitivní zkušenost, ale myslím si, že ne každému pan doktor bude vyhovovat, proto to zde píšu.

MDDr. Adam Šíma

Vážená paní Hano. Velice Vám děkuji. Upřímně a z celého srdce. Příliš mnoho pozitivních hodnocení zavání falešně pozitivními referencemi od kamarádů. Největší bouráci a stomatologičtí odborníci světové úrovně jsou zde hodnoceni maximálně třemi hvězdičkami. Měla jste mi dát jednu, aby se má laťka posunula správným směrem, totiž níže.
Nemohu komentovat konkrétně, takže se vyjádřím obecně a pro všechny pacienty, kteří by zvažovali, že je mně chtějí přijít: očekávám vyčištěný chrup. Přijít k zubnímu lékaři s nevyčištěným chrupem je ukázka nejhrubšího pohrdání nejen vlastním zdravím, ale i týmem ordinace. K ševci taky nepřinesete boty na spravení poté, co s nimi protančíte čerstvě pohnojeným polem po vydatných deštích. Taky ty boty nejdříve umyjete. Pokud je míra "nečistot" chrupu natolik vysoká, že znemožňuje vyšetření, odchází pacient bez vyšetření či ošetření. Pravidla jsou stanovena jasně i v léčebném plánu, který každý pacient dostává a obvykle se nenamáhá ani poděkovat, ačkoliv za něj nic neplatí a ani pojišťovna nám nedá ani korunu.
Co se empatie týče, tu čekejte jen v určité míre. Mým úkolem je pomoci s péčí o chrup a dělat to, jak nejlépe svedu, nikoliv řešit osobní problémy pacientů. Povídat si můžete u kamarádky nebo psychoterapeuta.
Pěkný den, AŠ
P.S. Kdyby existoval portál Známý pacient, kolik hvězdiček byste dala sobě?

Umístění: jiné místo

Pan Šíma je opravdový machr. Přešel jsem k němu od mojí bývalé paní zubařky, která mi chtěla vytrhnout zub, který mně docela dlouho pobolíval. Na začátku mi udělal rentgen, zub mi zachránil. Používá mikroskop, takže mi objevil ještě další neřešené problémy se zuby. Všechno mi nafotil a ukázal a pak mi poslal rozpočet a následně opravil. Když mi vrtal zuby, tak mě to vůbec nebolelo, dostal jsem vždy injekci. Jsem moc spokojen, od té doby mě nic nebolí.

Umístění: jiné místo prevence

Budeme muset s dětmi začít chodit někam jinam. Nikdy neměli důvod se zubaře bát, ale pan Šíma projevoval velkou lítost nad tím, že nemá co vrtat, což děti moc jako vtip nepochopí. Po profesní stránce nemohu posoudit - byli jsme jen na prevenci a jako vždy zuby bez potřeby zásahu, ale čekala jsem z tohoto našeho zdravotního stavu spíš radost než zklamání.

MDDr. Adam Šíma

Dobrý den. Toto hodnocení považuji za "pure gold", jak by hezky česky řekli Američané. Každý zubní lékař je totiž velmi "zklamaný", když mu není dopřán tak epochální fantastický zážitek vrcholné klidné čisté a estetické stomatologie jako spravování a záchrana dočasného zubu u svíjejícího se a plačícího dítěte. V současné době, kdy naprostá většina zubních lékařů děti z výše popsaného důvodu vůbec nebere nebo je nechce či kazy z obavy z jejich spravování raději "nevidí", mi nezbývá než vám popřát hodně zdaru. Hlavně u dětí nezapomínat na mezizubní kartáčky, abyste mohla v budoucnu sklízet jen nehynoucí chválu.
Asi si budu muset místo obličeje nalepit smajlíka, aby v dnešní hloupé době sociálních sítí pacienti poznali vtip. Paní nebo slečna Lucie ocenila můj humor dvěma hvězdičkami. To je docela dobré skóre! Najde se snad někdo, kdo dá tři?

Umístění: jiné místo plánované ošetření kazu

Pan doktor mi ošetřoval dva kazy a dostavění zubů. A musím říct, paráda. Já mu tam dokonce na chvilku usnul. Opravdu velmi skvělý lékař. Budoucí paní doktorku, která mu asistovala, dokonce začal zkoušet. No vnímal jsem to, ale moc jsem si z toho neodnesl. Ale bylo to zábavné :) Opravdu perfektní lékař, mělo by jich být více.

Pan doktor se sestřičkou tvoří profesionální, milý, lidský a zábavný super tým. Kvalita pana doktora, sestřičky, vybavení kliniky a milé, vstřícné recepční je evidentní. Vše je vysvětleno, ukázáno a ošetřeno s maximální pečlivostí a precizností. Žádná bolest ani při zákroku, ani po odeznění anestézie. "Neodborný" zásah do zubů je většinou nevratný a proto si člověk za tyto služby rád zaplatí. Děkuji za tuto kliniku a zvlášť za ordinaci pana doktora Šímy. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Za mě vzor toho, jak by měl zubař vypadat. Absolutní profesionál a přitom neuvěřitelně milý a zábavný člověk, ví přesně, co dělá, a neustále něco povídá, díky čemuž nejenom vím, co mám čekat a co mi dělá, ale taky se zasměju (jak jen to s cizíma rukama v puse jde :D). Nikdy mě nic nebolelo, zuby mám jak perličky a veškerý strach ze zubařů, jímž jsem předtím trpěla, je od prvního setkání ten tam. Můj předchozí zubař byl proti němu řezník. Sestřička je taky vždycky skvělá, stejně jako slečna na recepci. Zprvu se mi k soukromému zubaři nechtělo kvůli penězům, ale stojí to za to.

Za me nejlepsi zubar co jsem kdy zazil. Pratelsky a zaroven profesionalni pristup. Pan Doktor vi co dela. Minule jsem 3 krat pri zakroku usnul. To hovori za vse :D

Dentální kliniku Jan Stuchlík jsem poprvé navštívil "nedobrovolně" , když mně na prohlídku objednala moje manželka. Dobrovolná návštěva u mně nepřicházela v úvahu, protože strach ze "zubařů" a všeho s tím spojené byl silnější než já. Dnes je to týden co jsem podstoupil zákrok u pana doktora Šímy v celkové narkóze. (Extrakce 8ček a 6tky). Pan doktor odvedl super práci, po zákroku do dnešního dne jsem nepotřeboval žádné prášky na bolest, ani jednou jsem neucítil bolest a všechno se rychle hojí. Určitě kliniku rád doporučím a neskutečně si vážím přístup pana doktora Šímy a celého personálu. Jsem moc rád, že jsem se dostal do jeho rukou a jsem mu vděčný za to, že postupně z mně dostává můj strach. Škoda, že je možné udělit jenom 5*, zasloužili by jste si mnohem víc...

Pan doktor Šíma je velmi milý, vtipný a šikovný. Všechno co dělá, zároveň popisuje, takže pacient přesně ví, co se zrovna děje a proč. Po zákroku vám ještě ukáže snímky pořízené v jeho průběhu, takže přesně vidíte jak byl zub opraven. Od té doby, co jsem začal pana doktora navštěvovat, zbavil jsem se strachu ze zubařů. Určitě mohu jen doporučit!

61 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, zajímalo by mne, zda při bezpreparačních fazetách se musí mé zuby obrušovat?

Název "bezpreparační fazety" sám specificky říká, že se zuby nepreparují. Nápovědnější pojmenování byste, anonymní pisateli/pisatelko, těžko hledal(a-). Mám ale určité tušení, že s tímto návrhem ošetření nepřišel lékař a vygooglil(-a) jste si ho v touze po estetičtějším úsměvu sám/sama.

MDDr. Adam Šíma

• Je mi 11 let bojím se zubaře a mám zkažené zuby vždycky se se pocuram a pozvracim jako malá jsem šla na rengen a už jsem si nikdy žádný zub nenechala vytrhnout nemám ráda vrtačku zítra tam jdu tak pomoc

Haló haló

Všichni živí
    zastavil jsem o kopřivy

A co chcete ?
    Vlastně nic
    jenom jsem vám to chtěl říct

• Zánět dásní
  • Zubní kaz