Ambulance odborného lékaře ortopeda
Křídlovická 55, Brno

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Umístění: Ambulance odborného lékaře ortopeda Jiný

Pan doktor pomohl už mně i ménu synovi. Oba jsme řešili akutní stav, úraz a pan doktor nám vždy promptně dal termín návštěvy, takže jsme se dlouho netrápili a stav se začal řešit včas, tím pádem efektivně. Kladně hodnotím důkladné vyšetření a vysvětlení problému včetně postupu léčby a v mém případě i nadstandardní ochotu při shánění nedostupných léků.

Umístění: Ambulance odborného lékaře ortopeda Jiný

Přišla jsem k panu doktorovi Drápalovi s vleklými problémy po laparoskopii kolene. Pan doktor mne pečlivě vyšetřil, provedl sono kolene, vše mi vysvětlil, předepsal mi léky pro účinnou léčbu, doporučil pohybovou terapii a uklidnil mě. Pan doktor je profesionál ve svém oboru a má lidský přístup. Děkuji pane doktore. Doporučuji všem pacientům.

Umístění: Ambulance odborného lékaře ortopeda

Dnes jsem pana doktora navštívil, protože delší dobu řeším problém se špatným postavením pánve. O tomto problému jsem pana doktora bez prodlení po vstupu do ordinace obeznámil, stejně tak jako o tom, že pravidelně navštěvuji posilovnu, jelikož tato aktivita může můj stav ovlivňovat.

Zatímco mi pan doktor vyprávěl o tom, jak v posilovně většina lidí užívá steroidy a jaký to má neblahý vliv na jejich privátní partie mi zkontrolovat kolena a ramenní oblast (pánevní oblasti se nevěnoval). Také jsem dostal tipy jak balit holky; že mám jíst hodně bílkovin; že mám cvičit jeden určití cvik na hrudník (můj hrudník je v pořádku a s mým problémem nikterak nesouvisí); že mám cvičit cvik na horní trapézové svaly – kladku za hlavu (s mým problémem nesouvisí, navíc tento cvik dostává ramenní klouby do nepřirozené pozice což na ně má nepřízniví vliv).

Tyto irelevantní témata jsem nijak nepodněcoval, dvakrát až třikrát jsem panu doktorovi připomněl, že mě trápí poloha pánve, a jedenkrát jsem dodal (ve víře že se někam pohneme), že mě v souvislosti s tím trápí bolest ve spodních zádech a omezená pohyblivost v levém kyčelním kloubu.

Od začátku mě pán doktor tykal, což mě sice nevadí, ale v kombinaci s tím, že asi ani neposlouchal co mu říkám a povídá si svoje to valný dojem nedělá, stejně tak jako když se mě zeptal „Tak Martine přiznej, co v té posilovně sypeš“…

Nakonec mi byly předepsány tablety, které mám brát, když mě budou bolet záda. Mohl jsem si vybrat, jestli budou rozpustné nebo k polykání. Tyto tablety můj problém stěží vyřeší.

Pán doktor můj problém s pánví ani nepotvrdil, ani nevyvrátil a ani nekomentoval. Nijak ho neřešil a nenavrhl žádný další postup. Během návštěvy ordinace jsem se dozvěděl mnoho ale jak řešit můj problém opravdu ne a to i přes to, že jsem na něj jasně upozornil.

„Vyšetření“ probíhalo v klidu, ale spíše mělo charakter návštěvy lidového vypravěče než doktora. Při odchodu jsem se sice nad celou situací pousmál, ale pokud máte opravdu problém doručuji objednat se k vyšetření někde jinde.

Přál bych si, aby pán doktor dostal nějaké další (kladné) recenze aby se ukázalo, že moje dnešní návštěva byla pouze nešťastnou výjimkou a že většina jeho pacientů jsou spokojení.

Umístění: Ambulance odborného lékaře ortopeda léčení kolene

Přišla jsem k Dr. Drápalovi po úrazu kolene, které jsem měla silně oteklé a bolest v oblasti menisku. Ten mi předepsal léky proti otoku a bolesti a poslal mne domů s tím, že mám rehabilitovat a nebát se chodit. Po dalších dvou měsících mi lékař opět předepsal stejně působící léky. Při další kontrole, kdy bylo evidentně zjevné, že léčba nezabírá a měla jsem koleno velmi oteklé a již jsem nemohla vůbec chodit, kdy jsem si opětovně stěžovala na neustávající velkou bolest v oblasti menisku, lékař toto nebral vůbec na vědomí, s odůvodněním, že se vše musí spravit přirozenou cestou, naordinoval stejné léky a poslal domů. Vždy při kontrole jsem trvala a prosila lékaře, na objednání do nemocnice k bližšímu vyšetření. Sestra mne vždy objednala na kontrolu až za měsíc s tím, že nemá bližší termím a nechala mne čekat a trpět tak 3x po měsíci.
Po dlouhých 9ti měsících neúspěšné léčby jsem již odmítla další léky a trvala na objednání do nemocnice, mne lékař objednal k vyšetšení kolene ke Svaté Anně. Tam mi lékaři okamžitě doporučili artroskopii. Po složité operaci mi pan doktor, který mne operoval, sdělil dvojitou ruptůru menisku, jehož celá část byla zcela rozdrcena. Absolvovala jsem 95 terapií, koleno mám znetvořené, šlachy zkráceny a čeká mne další operace, nebo dlouhodobá a náročná rehabilitace.Úraz se mi stal 5.9.2016, dnes je datum 2.6.2018. Jsem již cca 2 roky paralizována od veškerých mých předúrazových aktivit, ztratila jsem spoustu přátel a psychicky i fyzicky velmi trpím. Nikdo mi nedá jistotu, že budu někdy chodit. Po této mojí trpké zkušennosti návštěvu tohoto lékaře nikomu nedoporučuji. M.

Umístění: Ambulance odborného lékaře ortopeda Poranění kolene

Musím vyzdvihnout jednání pana doktora, přístup ale už tolik odborný nebyl.
Po červnovém úrazu kolene, které se mi podlomilo při sportu, mi ho léčil "jen" vitamíny a i přes opakovaně návštěvy a naléhání, že něco není v pořádku byl přesvědčený, že to chce léčbu přirozenou cestou a vytrvat. Dal mi i ortézu s povolením hrát fotbal, lyžovat apd...v lednu jsem pochopil, že se tím koleno jen zhoršuje. I přes jeho přesvědčování, že jinde mi koleno "kuchnou" jen proto, že tam jdu, jsem se rozhodl vyhledat pomoc jinde.
Nyní lezim v nemocnici u sv. Anny a s informací, že mně byli nuceni odebrat větší kus vnějšího a menší kus vnitřního menisku.
Koleno se diky pozdnimu zákroku dostalo do velmi opotřebovaného stavu a doporučují mi již fotbal nehrát,
ideálně ani neběhat...tímto pana doktora i přes jeho milý a vlídný přístup silně nedoporučuji.
Tomáš, 26 let

Přišla jsem k panu doktorovi Drápalovi s problémem kolene. Pan doktor mne pečlivě vyšetřil, vysvětlil mi podstatu mých potíźí, zahàjil účinnou léčbu a doporučil pohybovou terapii. Zachránil mne od obávaného a nepříjemněho operačního zàkroku.
Děkuji panu doktorovi za jeho lidský a profesionální přístup. Doporučuji všem pacientům.
Marková

Profesionální a zároveň lidský přístup. Pan doktor mi vysvětlil celý problém, co s kotníkem mám. Doporučuji.

U pana doktora Drápala jsem byl s různými ortopedickými potížemi, vždy mě řádně vyšetřil a po zavedené léčbě v brzké době potíže ustoupily. Když jsem byl v čekárně také jiné pacienti si jeho léčbu chválili.
Proto ho všem vřele doporučuji.

Myslím, že lepšího ortopeda a traumatologa v Brně neseženu.Jeho zkušenosti a diagnostiku má málokterý lékař.Citlivý přístup,výběr léků, které navrhne zohlední i celkový zdravotní stav pacienta.Po operaci kolene mé maminky, kterou zodpovědně provedl, maminka běhá už 20 let a spokojeně zahradničí .Komu jsem jej doporučil, byl velmi spokojen.Jako farmakolog si velmi cením i jím doporučeným léčebným postupům a to i ze znalostí homeopatických léků.Hodnotími jeho citlivý osobní přístup ke všem pecientům. Dr Jaroš Josef CSc

Přišla jsem k panu doktorovi s bolestmi páteře. Ani se na mě pořádně nevyšetřil, řekl, že je vše v pořádku a předepsal mi léky proti bolesti. To, že mi v celé páteři masivně praskalo, je prý v pořádku. Jediné, co bylo pozitivní bylo to, že mi napsal žádanku na RTG. Posléze jsem navštívila jiného lékaře, který mě poslal na rehabilitace. Kdybych se řídila radami pana doktora, patrně bych neskončila moc dobře.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,mužu poprosit o objasnění závěru z MR .?
Subtotální leze šlachy m.supraspinatus.Kompletni leze šlach m.infraspinatus s retrakci a tukovou atrofii svalového bříška.Zmnozena kloubní náplň.napln navazujiciSA/SD burzy.
Je to na operaci nebo nějaké cvičeni?Je mi 70 let.
Moc děkuji za odpověď.EM

Souhlasím s kolegou Bendíkem, také se přikláním ke konzervativní terapii : šetrný protizánětlivý lék, na noc bude asi potřeba lék od bolesti a s ramenem hýbat aby neztuhlo.

MUDr. Vladimír Drápal