Porodní asistentka
Augustinova 2/2070, Praha

Zobrazit ostatní profily porodních asistentek v okolí

Umístění: Porodní asistentka porod doma

Paní Štromerová přijela k mému počínajícímu porodu, velmi nevybíravě mě přesvědčovala, že ještě nerodím, že to tam jen hraju. Neopomněla zmínit, že se kvůli tomu vracela z plánovaného víkendu na Vysočině, který jsem jí překazila (její výjezd jsem samozřejmě zaplatila dle ceníku). Porod se zastavil. Po dalších 16 hodinách, kdy už jsme si jen zavolaly mě poslala do porodnice, že se to teda "nějak táhne", ať mě vyšetří tam.
Od PA bych čekávala profesionální přístup, více empatie a příjemných slov pro prvorodičky. Rozhodně nedoporučuji.

Konzultace s p. Štromerovou me presvedcila o tom, ze s touto PA rodit doma nechci. Pani je upovidana, presvedcovala me o vecech, s kterymi souhlasim, nereagovala na neco z toho, co jsem se ptala. Prestoze prokladala svou rec vetami jako "jak jste se ptala", bylo to pomerne rozvlacne a nevecne. Ma utkvele predstavy o nebezpecnosti ultrazvuku (toho hrozneho zareni!), coz bylo trochu legracni. Poucovala me, ze to a to se meho porodu netyka (ale prece se na to ptam a jsem na placene konzultaci!). Ztrata casu a penez to nebyla (setkani s pani, co napsala knihu, a zaroven byla pritomna i nepodarenym domacim porodum), jednoznacne bych ale volila mene fanatickou porodni asistentku, s niz bude mozne se vecne bavit.

Osobní, erudovaný a zodpovědný přístup, vhodný zvláště pro matky, kterým je blízký přirozený porod doma, případně v porodnici ve Vrchlabí. Její podpora byla slovy nepopsatelná, souznění.

Velmi prosefionalni a individualni pristup. Skutecna moznost informovane volby.
Vrele doporucuji.

Myslím, že nějakých 400 Kč za hodinovou konzultaci u porodní asistentky, která nemá smlouvu s žádnou zdravotní pojišťovnou, lze sotva nazvat "spoustou peněz". Fůra doktorů si nechá platit víc a duplicitně - od pacienta i pojišťovny. Taky těhotné postrádající vlastní názor se asi sotva k paní Štromerové propracují, prožijí své těhotenství spokojeným vyhříváním se v soustředěné péči gynekologů, ultrazvuků, přístrojů na monitorování srdeční akce plodu, genetických laboratoří, vnitřních vyšetření a podobných mlsů, jež mají spíše za úkol vyřadit ze hry potenciálně nedokonalé "adepty na člověka" než pomoci. Paní Štromerová je velmi statečná osoba, čelí nevoli drtivé většiny společnosti a značné animozitě ze strany lékařů; její metody přitom nestojí na vodě, respektuje plně doporučení WHO a je vysoce odborně fundovaná. Po lidské stránce působí příjemně, nastávající matky bere jako sobě rovné a hlavně jako lidi, ne chodící žoky s plodem, které je potřeba prosvítit, prošťourat a opásat - výsledky na na úkor důsledků!

Super porodní asistentka, doporučuji všem ženám, které uvítají empatický, individuální, přirozený přístup k porodu.