Nádražní 12, České Budějovice
Neurologická ambulance (mapa)

Umístění: Neurologická ambulance Doporučení

Před chvílí jsem se vrátila od pana doktora. Vybrala jsem si si ho z toho důvodu, že mě vzal za týden, co jsem měla doporučení od své doktorky. Vešla jsem dovnitř a doktor se mě ptak proč mám dvě ortézy, kde mi je dali a jak dlouho jsem doma. Řekla jsem mu, že ortezy jsem dostala na chirurgii a že marodím dnes už měsíc a stále mě bolí obě ruce. Začal se smát a řekl mi, že ortézy jsou mi k ničemu, když je mám už tak dlouho a pořád mě to údajně bolí. Měla jsem doporučení na vyšetření karpálů. Doktor mi promačkal zápěstí, když jsem řekla, kde mě to bolí, říkal, že to není možné. Vzal kladívko a bouchl mě do rukou a nohou, řekl mi, že mi nic není a že nebude dávat 1450kč za vyšetření, protože mi nic není. Že prý ví, že jsem mladá a jak se mladým nechce pracovat. Že mi nikdo neuvěří, že mě to pořád bolí, když jsem tři týdny nic nedělala. Koukl se kde bydlím a řekl, že u nás je jiná mentalita, že zná od nás plno řemeslníků, kteří zkrachovali, protože jsou líní dělat. Že je v důchodu a že je mu jasné, že předstírám, že mě to bolí, protože nechci dělat. Zírala jsem . Když zjistil, že pracuji v Boschi řekl, že jsem se měla víc učit, protože je to fabrika, která je pro každého jako úplně poslední možnost. Prý ať mě doktorka dal nechá jen tak na neschopence i přesto, že mi nic není. Řekla jsem mu, že mě to opravdu bolí a že si nevymýšlím, tak ať netvrdí, že mě to nebolí, když neví jak mě to bolí. Na to řekl, že to překrucuji a že nic takového neřekl. Řekla jsem, že půjdu jinam, když mě nechce vyšetřit, smál se, že mi nikde neuvěří, že mě ty ruce opravdu bolí. Doktora nedoporučuji, protože za mě je to neprofesionální člověk, který neumí zacházet s lidmi a vnucuje jim názor, že jim nic není a že si vymýšlí. Nikdy víc k němu, už vím proč má volný termín do týdne, když je takový. Klučina přede mnou byl za 3minuty venku a tvářil se taky nespokojený.

Šla jsem k tomuto doktorovi na doporučení, jakožto k nejlepšímu neurologovi na jihu Čech. Stěžovala jsem si na ukrutné bolesti hlavy. Dle vyšetření na magnetické rezonanci, jsem mu oznámila, že mám venósní angiom (žilní nezhoubný nádor). Doktor mě ani nevyšetřil, jen mi řekl, že si vymýšlím a takovéhle pacienty běžně posílá na psychiatrii. A předepsal mi Panadol. NEDOPORUČUJI!

Pana doktora Bydzovskeho by som si netrufala posudzovat ani ak by som ho posnala osobne, vztah lekara a pacienta je velmi intimny a zavisi od mnozstva faktorov.
Ja pana doktora poznam vdaka jeho knizke "Vesela akupunktura", ktoru som pred davnymi rokmi nasla v kniznici rodicov. Osobne mna zaujalo jeho liecenie nespavosti akupunkturou, kedze ja trpim opacnym problemom - prilisnou spavostou, velmi zriedkavym ochorenim Kleine-Levinovym syndromom, uz viac ako 17 rokov. Momentalne som po tazkom ataku tejto choroby. Liecba bohuzial neexistuje, skusila som, co sa dalo a mam vynikajuci neurologicky dohlad Prof. Arnulf v Parizi (ktora ma i pred 10 rokmi diagnostikovala).
Jeden z priatelov, ktory ma rovnake ochorenie ako ja, studuje akupunkturu uz niekolko rokov a hlada momentalne, v ramci akupunktury, riesenia, ktore by mohli aspon zlepsit priebeh nasich atakov.
Panovi doktorovi Bydzovskemu by som chcela len vyslovit BRAVO za jeho intuiciu a prezieravost, lebo on alternativne metody liecenia poruch spanku hladal uz pred davnymi rokmi.
Lucia

S panem doktorem mám špatné zkušenosti. Bolesti v zádech vyšetřuje "od dveří" a poté vyhrazený čas stráví dlouhým psaním na počítači. A jednu možná zdánlivě vtipnou historku: po mém telefonátu panu doktorovi o tom, že jsem po masáži rehabilitační pracovnice omdlela a zda se mám k němu dostavit se mi dostalo odpovědi:" To byl normální kolaps, je pátek, dvanáct hodin a já chci jít taky domů!" Už nikdy více!

Poměrně arogantní, celou dobu vyšetření se mi spíš posmíval, že neurologicky jsem v pořádku a že on není žádný psychiatr, aby léčil psychosomatické potíže. Měsíc na to jsem byla díky jinému neurologovi na MR a za čtrnáct dní nastupuji na operaci s vyhřezlou ploténkou. Měl mě málem na svědomí, ale jemu by to asi stejně bylo fuk. A proč? Protože mám nadváhu a zřejmě jako taková nemám nárok na slušné zacházení.

G

Pan doktor mě léčil dlouho s migrénou, ale nechtěl mě poslat na žádné vyšetření, protože má prý překročené limity, tak jsem šla k jinému neurologovi a ten mě poslal na MR, nyní jsem po vážné operaci mozku a ještě že máme v Budějovicích vyhlášené neurochirurgické oddělení, protože tam mi zachránili život.

Jako jediný lékař používal netradiční metody při léčení již před 20 lety.Jezdila jsem na elektroakupunkturu až z Prahy.Měla jsem obrnu lícního nervu, ale bohužel jsem se k MuDr Bydžovskému dostala až rok po ochrnutí.I tak dokázal zcela nemožné.Vděčím tomuto lékaři za to,že zavřu oko a mohu se najíst, aniž by mi potrava vypadla z úst.Přeji mu hodně zdraví a pozdravuji.

Dana Blechová (tehdy Hudečková)

Chtěl bych jenom říct,že pan doktor je velmi milý.ale mě nepomohl.Byl jsem u něho celkem 3x a pokaždé mi řekl,že mám ztuhlá záda,tak mi napsal nějaké procedury,které mi stejně nepomohli.Bolest byla stejná.Svoji bolest zad už jsem vyřešil jinak.

Naprosto uzasny lekar, v podstate me zachranil pred trvalymi nasledky (znacny vyhrez L5/S1)- byla jsem lecena, ci spise nelecena ve Velke Britanii a tesne pred epiduralni injekci jsem poslala scany z MRI do CR, kde je muj manzel vzal k panu doktorovi - ktery se na ne velmi ochotne, a zduraznuji, bez toho, aby si mohl u pojistovny cokoli narokovat!, podival a rekl, ze musm okamzite priletet, injekci si nedavat (nebot bych necitila bolest a mohla se tak behem letu zranit) a operace je posledni reseni. Predepsal mi klid na luzku, a naprosto caroval s leky - o vetsine jsem v zivote neslysela a byly k sehnani pouze v lekarnach na poliklinice, casto se jednalo o leky na prirodni bazi. Pan doktor sice obcas trosku bruci, ale vetsinou je to az k polednimu a rozhodne pouze dusledkem stresu a zodpovednosti jeho povolani! Vzdy, opravdu vzdy je dostupny na telefonu a poradi, a to i s vecmi, ktere se ho primo netykaji (napr. kdyz jsem se ho zadala o jmeno na dobreho neurologa ve Zline pro mou svagrovou). V prosinci mam zacit fyzioterapii, a stehuji se do Liberce, a ted se jen modlim, abych i tam nasla tak uzasneho lekare! Pani manzelka/sestricka je naprosto fantasticka, vzdy usmevava a vstricna, a je strasne prakticke, ze jako rehabilitacni sestra muze rovnou popradit cviky a vhodne polohy pro doma.