Česká průmyslová zdravotní pojišťovna + 2 Více

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Bělení zubů

Dentální hygiena

Estetická stomatologie +5 Více

Keramické korunky

Ošetření kořenových kanálků

Ošetření zubního kazu

Zenzub s.r.o.

V současnosti bohužel nepřijímáme nové pacienty. Od 5. listopadu 2019 chystáme nové pracoviště v Praze 8 - Libni, kde bude registrace opět otevřena.

• zubní lékař - stomatolog

U pana doktora jsem nyní po své minulé lékařce. Nejdřív jsem měla trochu strach, přecejen změna lékaře po desítkách let... Ale musím říct, že jsem velmi příjemně překvapená. Příjemný, ochotný, velmi jemné zacházení. Respektuje finanční možnosti pacienta. A nechybí mu smysl pro humor, který možná některým lékařům odebírají na lékařské fakultě :-).

Akutní ošetření (běžně chodím jinam, ale moje paní doktorka je nemocná), bohužel extrakce. Ale pan doktor je profesionál. Velmi se mi líbilo, že hodně vysvětloval a popisoval - co zjistil, jaké jsou možnosti, co navrhuje. Respektuje názor i možnosti pacienta. Při výkonu pak vysvětluje, co bude dělat, a ochotně odpovídá na všetečné otázky. Ošetřuje sice vleže (a pacient se zakloněnou hlavou může mít pocit, že je "hlavou dolů"), ale když se mu tak dobře pracuje... Nejvíc mi vadilo, že jsem na ošetření dlouho čekala - asi 45 minut v čekárně. Dílem to bylo způsobeno tím, že se pan doktor věnoval pacientovi přede mnou, cosi spolu rozebírali a pan doktor ho zřejmě nechtěl ošidit, a dílem tím, že tu nebyla instrumentářka (která tu jinak bývá, ale v nouzovém stavu je nyní omezený provoz). Ale celkově to bylo příjemné trhání zubu :D

Umístění: jiné místo

jedním slovem profesionál ,také cca 2 roky jsem doktora navštěvoval na Černém mostě a vše bez komplikací,vstřícný a důsledný jak to má být .

Umístění: MUDr Pavel Kříž zubní implantáty

Jsem u pana doktora cca dva roky, vyznacuje se prijemnyj jednanim, lidskym pristupen a dobrou peci o pacienta. Rozhodne doporucuji.

Naprosto strašný zážitek. Víc než hodinu dělal nekomplikovanou plombu (ptala jsem, potvrdil ze slo o obycejný kaz bez komplikací). Celou tu hodinu jsem byla hlavou dolů, bylo mi pak zle. Na dotaz jestli považuje za normální dělat hodinu běžnou plombu mi řekl že ano a ať vítám v zubařství budoucnosti. Na závěr vybral tisícovku za materiál aniž mi dopředu cokoliv řekl. Nikdy víc.

7 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak dlouho bolí zub po čištění zubních kanálů děkuji

abych byl přesný, po odstranění zubní dřeně z kořenových kanálků vzniká bolest kolem hrotu kořene (tj. v kosti). U většiny případů se bolest neobjevuje vůbec, nebo by neměla trvat více, než 3 dny. Pokud se stav nezlepšuje, mohlo dojít mimo jiné k tomu, že ošetřující nenalezl všechny kanálky (počet kanálků je více či méně variabilní dle zubu). Dobrým pomocníkem v hledání vstupů do kanálků je zvětšovací optika (lupové brýle, nebo mikroskop).
Přeji Vám brzké uzdravení.

MDDr. Vítězslav Houžva

Dobrý den. 2/2019 jsem byla na prev. prohlídce u své stomatoložky, která mi řekla, že mám kaz skoro na každém zubu. Je pravda, že jsem tam šla až po roce, protože jsem měla jiné zdravotní potíže a problémy se zuby vůbec neměla - tak jsem se Vás tedy chtěla zeptat, zda je možné, že by se za rok vytvořily kazy téměř na každém zubě? Dále by mě zajímalo, zda je možné, když si dám něco sladkého, jestli mě ty zuby mohou bolet skrz ty kazy (což předpokládám, že je asi možné, ale i když je to hloupá otázka, raději se ptám) a když piju/jím něco studeného, tak mě zuby bolí také. Může to být tedy následek kazů? Minule mi vrtala asi dva nebo tři zuby (to se mě zeptala, jestli chci LA, nechala jsem si ji dát), ale bojím se, že teď mi injekci nenabídne. Mohu si o ni porposit sama? Mám ze zubařů velký strach (ostatně jako spousta lidí :D). Další můj dotaz zní, zda, když mám předkus (mám v plánu na doporučení zubařky si nechat dát rovnátka), je možné že mě z toho bolí hlava? Má kamarádka předkus měla taky a zubařka jí řekla, že dají rovnátka hned, aby jí (když by to zašlo někam dál) nebolela hlava. A můj poslední dotaz - dost často se mi tvoří afty (teď už jsem asi měsíc neměla), ale zajímalo by mě, jak je to možné, když dodržuji pravidelně ústní hygienu? Omlouvám se za dlouhý dotaz, ale přes můj strach bych se mé lékařky (i když je velmi milá) přímo v ordinaci takto zeptat nedokázala. Předem Vám děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

1. část: Dobrý den, bohužel je možné, že se jeden rok od Vaší poslední návštěvy stav zubů dramaticky změnil. Mezi nejčastější příčiny patří konzumace sladkých jídel a nápojů a snížená frekvence čištění zubů + mezizubních prostor nebo nedostatečná technika čištění. Dále časté zvracení, dlouhodobě užívání léků, které vedou ke sníženému vylučování slin, pravidelné užívání past a pudrů s hrubým brusivem (kuřácké/ některé bělicí), konzumace kyselých nápojů, skřípání a zatínání zubů, případné zaměstnání v cukrárenských a pekárenský provozech, kde může být ve vzduchu přítomen cukerný a moučný prach.
Mezizubní kazy lze v počátku obtížně identifikovat a teprve po delší době jsou zvenku patrné na zubech. Při podezření je vhodné udělat rentgen. V rámci preventivní péče se pravidelně pořizují kontrolní snímky (např. typu "bite-wing", kde je patrný i počínající kaz). Interval mezi snímky je nejčastěji 12, 18, nebo 24 měsíců. Tyto snímky jsou hrazeny ze ZP.
2. část:
Bolest na studené a teplé, případně sladké, je u kazů poměrně běžná. Jakmile je sklovina kazem rozrušena, obnaží se citlivá zubovina, protkaná výběžky nervových buněk.
3. část:
Anestezie je běžná součást ošetření zubů a také je hrazena ze ZP. Nebojte se o ni požádat.
4. část:
Spojení předkusu a bolesti hlavy se v literatuře běžné neuvádí. Pokud se rozhodnete pro ortodontickou léčbu, především je nutné nejprve všechny zuby opravit a mít velkou motivaci. Snímací rovnátka je nutné poctivě nosit, rovnátka na pevno poctivě čistit. Vaše praktická zubní lékařka Vám případně vystaví žádanku na ortodontické vyšetření/ošetření. Ortodontista Vás pak může na základě vyšetření informovat o délce a ceně léčby.
5. část:
Afty jsou onemocnění, jehož původ zatím nebyl uspokojivě vysvětlen. U některých pacientů vzniknou jako reakce na konkrétní složku zubních past/ vod, proto doporučuji pozorně sledovat, co užíváte, případně jíte, když se Vám afty objeví.
6. část:
Nakonec bych rád podotkl, že většina zubních lékařů Vám na Vaše otázky ochotně odpoví a cení si pacientů, kteří se o svůj chrup opravdu zajímají, proto se nebojte paní doktorky zeptat. Naopak neochota informovat pacienta o jeho zubním zdraví je dostatečným důvodem ke změně zubního lékaře.

MDDr. Vítězslav Houžva