Adresa

Šrobárova 50, Praha 10, Praha
Porodní asistentka FNKV

Na této adrese online kalendář není aktivní

Gynekologické vyšetření

Návštěva doma

Porodní asistence +2 Více

Přirozený porod

Vedení těhotenství


Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily porodních asistentek v okolí

Zkušenosti

Služby a ceník služeb

Gynekologické vyšetření


Šrobárova 50, Praha

Cena není uvedená

Porodní asistentka FNKV


Návštěva doma


Šrobárova 50, Praha

Cena není uvedená

Porodní asistentka FNKV


Porodní asistence


Šrobárova 50, Praha

Cena není uvedená

Porodní asistentka FNKV


Přirozený porod


Šrobárova 50, Praha

Cena není uvedená

Porodní asistentka FNKV


Vedení těhotenství


Šrobárova 50, Praha

Cena není uvedená

Porodní asistentka FNKV

Názory pacientů

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den, v listopadu mě čeká porod a mám psychický blok z cévkování, který trvá už z dětství. Dá se tomuto ''zákroku'' nějak předejít u porodu? Včera mě zkoušeli vycévkovat na gyn. kvůli nějakým problémům, ale bohužel se to nepovedlo a strach ještě stoupl...děkuji

  Dobrý den,
  U spontánního porodu se rutinně močový měchýř necévkuje. Pokud budete schopná se sama vymočit, tak k tomu není důvod.
  Pokud by se jednalo o císařský řez, tak by vám byl zaveden permanentní močový katetr (tzn. nebylo by to jednorázové vycévkování, ale cévka, na jejímž konci je naplněný balónek, by ve vás zůstala do té doby, než byste byla mobilní. Moč odtéká do sběrného sáčku hadičkou napojenou na cévku.)
  Po porodu byste se měla vymočit (vyprázdnit močový měchýř, tak aby nebránil děloze v její retrakci a vracení se na původní místo, což zabraňuje krvácení. Pokud by se vám to nepovedlo, tak poté se cévkuje. Neboť nemůžu mluvit za všechny porodnice, tak ve FNKV i některých dalších porodnicích se dá toto cévkování odložit na dobu až 6 hodin po porodu, pokud žena nekrvácí a děloha retrahuje, během kterých má žena možnost doplnit tekutiny a následně se i sama vymočit.

  Pro spontánní vymočení vám může pomoci zkusit močit ve sprše pod tekoucí vodou. Nebo si posedět pár minut na toaletě a pořádně se uvolňovat s každým výdechem.

  A jedna poslední rada, nebojte se ničeho, odhoďte všechny vaše strachy, abyste si to tím naopak nepřivolala. Buďte uvolněná během každé kontrakce a prodýchávejte si ji. Určitě to zvládnete! Věřte si a nebojte se =)

  Veronika Matějková

 • Dobrý deň, v tehotenstve ma trapilo svedenie tela doktori to pripisovali k teh.cukovke. Na poradni v pondelok zistil dr, že nemám plodovu vodu (neodtiekla mi), utorok ma hospitalizovali a po niekoľkých vyvolávačkach a H.hmate som rodila až v sobotu. Plodová voda sa netvorila, podla ultrazvuku bola v nemeratelnom množstve. Som 8 mesiacov po pôrode a stále ma trápi svedenie tela. Najviac chodidlá, stehná, prirodzenie. Už ma 5x liečili na svrab som bezradná. Nemôže súvisieť vyššie popisované s mojím problémom. A zaujímalo by ma koľko môže byť plod bez plodovej vody? (Dcéra je zdravá, ale keď to niekde poviem tam mi neveria) ďakujem.

  Dobrý den,
  bohužel pro Vás nemám požadovanou odpověď ohledně svědění.
  Ohledně množství vody plodové, stává se, že ji ubývá. Její množství se sleduje pomocí ultrazvukového vyšetření nebo pomocí zevního měření obvodu bříška, které souvisí se správným růstem plodu, pokud se obvod nezvětšuje tak jak má, můžete být porodní asistentkou odeslána na podrobnější kontrolu k lékaři.
  Na počátku těhotenství se voda plodová tvoří z vaší, tudíž mateřské plazmy. Později ji produkuje plod filtrací přes ledviny. Přes které i filtruje již vytvořenou vodu plodovou tím, že ji polyká -> filtruje v ledvinách -> a následně vymočí.
  V některách případech ubývá vody plodové ke konci těhotenství. Tyto těhotenství jsou více sledované a kolikrát právě vyvolávané dříve.

  Veronika Matějková

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

Specializace

 • gynekologie a porodnictví
 • porodní asistentka