Veronika Matějková, porodní asistentka Praha

Veronika Matějková

Porodní asistentka

Uložit


Adresa

Zkušenosti

Specializace

 • gynekologie a porodnictví
 • porodní asistentka

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Gynekologické vyšetření


Šrobárova 50, Praha

Porodní asistentka FNKV


Návštěva doma


Šrobárova 50, Praha

Porodní asistentka FNKV


Porodní asistence


Šrobárova 50, Praha

Porodní asistentka FNKV


Přirozený porod


Šrobárova 50, Praha

Porodní asistentka FNKV


Vedení těhotenství


Šrobárova 50, Praha

Porodní asistentka FNKV

Názory pacientů

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

Odpovědi

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý deň, v tehotenstve ma trapilo svedenie tela doktori to pripisovali k teh.cukovke. Na poradni v pondelok zistil dr, že nemám plodovu vodu (neodtiekla mi), utorok ma hospitalizovali a po niekoľkých vyvolávačkach a H.hmate som rodila až v sobotu. Plodová voda sa netvorila, podla ultrazvuku bola v nemeratelnom množstve. Som 8 mesiacov po pôrode a stále ma trápi svedenie tela. Najviac chodidlá, stehná, prirodzenie. Už ma 5x liečili na svrab som bezradná. Nemôže súvisieť vyššie popisované s mojím problémom. A zaujímalo by ma koľko môže byť plod bez plodovej vody? (Dcéra je zdravá, ale keď to niekde poviem tam mi neveria) ďakujem.

  Dobrý den,
  bohužel pro Vás nemám požadovanou odpověď ohledně svědění.
  Ohledně množství vody plodové, stává se, že ji ubývá. Její množství se sleduje pomocí ultrazvukového vyšetření nebo pomocí zevního měření obvodu bříška, které souvisí se správným růstem plodu, pokud se obvod nezvětšuje tak jak má, můžete být porodní asistentkou odeslána na podrobnější kontrolu k lékaři.
  Na počátku těhotenství se voda plodová tvoří z vaší, tudíž mateřské plazmy. Později ji produkuje plod filtrací přes ledviny. Přes které i filtruje již vytvořenou vodu plodovou tím, že ji polyká -> filtruje v ledvinách -> a následně vymočí.
  V některách případech ubývá vody plodové ke konci těhotenství. Tyto těhotenství jsou více sledované a kolikrát právě vyvolávané dříve.

  Veronika Matějková

 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli žena která je po odstranění několika částí střev, má umělý vývod a je odkázaná na přísun vitamínů a minerálů v podobně tablet, je schopna mít děti. Děkuji.

  Dobrý den,
  nemohu takto posoudit váš stav a ani mi to nepřísluší. Zatím jsem se ani nesetkala s těhotnou ženou se stomií.
  Využijte prosím konzultace s lékaři, ideálně osobní konzultaci. Začla bych u svého obvodního gynekologa, eventuelně bych ho poprosila o kontakt/doporučení nějakého specialisty.
  Přeji krásný den,
  Matějková

  Veronika Matějková

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

Specializace

 • gynekologie a porodnictví
 • porodní asistentka