MUDr. Václav Provazník

Pediatr Více

Golčův Jeníkov 1 adresa

3 názor

Adresa

Praktický lékař pro děti a dorost
nám. T. G. Masaryka 35, Golčův Jeníkov

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Oborová zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Zkušenosti

3 názor pacienta

Obecné skóre

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
P
Ověřený profil

Naprostá katastrofa. Vše trvá hodiny, sestra k ničemu, přístup k dětem, jak k masu. Místo spousty řečí okolo, by měl spíš vyšetřovat. Už by pan doktor měl jít nejen do důchodu.

Ověřený profil

Doktor je snaživý, ovšem připravte se na zdlouhavé čekání v čekárně. Dlouhé čekání není způsobeno spoustou pacientů, ale krátkou ordinační dobou a pomalým přístupem lékaře.

Pan doktor je velice ochotný,nikdy jsem s ním neměla žádný problém. Vřele doporučuji.


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Může se něco stát při vdechnutí drobků z ''Brumíka''? Mohlo to nějak poškodit plíce? Po vdechnutí nebylo dušemí, dýchání je v pořádku. Moc děkuji za odpověď

Je otázkou, zda vůbec šlo o vdechnutí. V případě vdechnutí cizí částice do průdušnice se dostaví dráždivý kašel a snaha organismu vykašlat ty cizí částice. Kašel je urputný a trvá dokud se částečky neodstraní pryč z dýchacích cest. Zdraví MUDr. Václav Provazník.

MUDr. Václav Provazník

Dobrý den, mohu moc poprosit o radu? Od ukončeného 5.měsíce jsme začali s příkrmy u plně kojeného miminka. Nejdříve zeleninové, později jsem přidávala maso. Již 2 týdny podávám miminku na večer kaši a dopoledne kousek příkrmu (jablíčko, hruška, švestka). Začala jsem s "první mléčnou rýžově kukuřičnou kaší", a teď jsem přešla na obilno-mléčnou kaši s piškoty (cca 4 dny). V sobotu jsem uvařila kuřecí vývar, snědla maximálně 40 g, poté jsem jí nakojila, hodinu spala a po probuzení jídlo vyzvrátila. Přiznávám mou chybu, že vývar byl na ní asi moc mastný (obsahoval kousek kuřete, mrkev, nudle). V sobotu a v neděli ráno měla průjem (žlutá stolice s tečkami-mini kousky-vypadalo to jako světlejší kremžská hořčice s výrazným zápachem). V neděli k obědu měla pouze mrkev a mateřské mléko a večer kaši a mat. mléko. V pondělí bylo vše v pořádku. A dnes v úterý jsem jí dala hotový příkrm (Hami-zelenina + rajče + krůtí maso - výrobce uvádí, že lze podávat od ukon. 6 měsíce) snědla maximálně 40 g a mat.mléko. Ublinkávala po jídle, protože již nevydrží nehybně ležet, ale vše bylo v pořádku. Po 2 hodinách jsem ji zkusila dát znova příkrm (odmítla), tak jsem jí pouze nakojila, usnula u prsu (max 15 min.) a po probuzení vše vyzvrátila. Pro doplnění celé situace uvádím, že miminko občas kýchá a kašle, teplotu nemá a nepřijde mi, že by bylo nějak nemocné. Je očkována i proti rotavirům, narozená byla v termínu, porodní váha 3,2 kg a 50 cm, a v 6 měsících měla 6,5 kg a 67 cm. Prosím o radu, jestli mám zavést pouze nějakou dietu (např. podávat pouze mrkev) a vyčkat nebo je nevyhnutelná návštěva MUDr.
Mockrát děkuji.

Abych mohl kvalifikovaně odpovědět, měl bych vědět, zda je vaše laktace na dostatečné výši a dítě dobře přibývá a není hladové, či zda je již ustupující. V případě, že máte mléka dosti, tak plně kojte a do žádných nemléčných dávek se nenuťte. Dítě by do 1/2 roku nemělo poznat nic jiného než prso matky. Po dovršení 6 měsíců je vhodné zařadit do stravy kojence první nemléčnou dávka, a to velmi opatrně a pozvolna, mělo by to být masozeleninové pyré, do kterého budete střídavě přidávat, rozmixované maso, nejlépe hovězí, žloutek, nikoliv bílek, příp vnitřnosti. Toto velmi pozvolna v závislosti na tom, jak to bude dítě tolerovat. Pokud se toto podaří do stravy zařadit, můžete přistoupit k ovocné dávce, ovocné přesnídávce. Opět velice pozvolna a sledovat snášenlivost dítětem. Kalorickou dávku na noc, tj. kaši zařadit až jako poslední a to tehdy, když je dítě hladové a mléko na noc již nestačí.
V případě, že již vám laktace ustupuje a mléka máte málo, začněte přidávat po nakojení z obou prsů umělé mléko, již asi dvojku. Dokrmit lépe po lžičce, aby si dítě nezvykalo na jídlo z lahvičky, potom by mohlo odmítat prso. Vaším cílem by mělo být zachovat laktaci alespoň částečnou, vždyť každá trocha mateřského mléka je pro dítě cenná. No, a po dovršení 6 měsíců můžete začít s nemléčnými dokrmy tak, jak jsem popsal výše. Ve vašem případu si myslím, že toho bylo na dítě opravdu moc a zcela přirozeně se vaší byť dobře míněné péči bránilo.
Ono ve výživě kojence platí zásada méně je více a nemá se příliš tlačit na pilu. MUDr. Václav Provazník

MUDr. Václav Provazník

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.