Masážní praxe-Roman Karas,DiS.
Stadtrodská 1516,Tachov, Tachov

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

1991-1992 masér na soukromé Masážní praxi v SRN-Moosbach
1992- OSVČ v oboru masér pro oblast zdravotnictví
2000-2004 studium fyzioterapi...

• fyzioterapeut

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Roman Karas,Dis.? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nějaká šance napravit můj problém.Zhruba před rokem jsem se začala aktivně věnovat fitness a někdy v polovině roku,kdy svaly začaly růst,jsem přišla na to,že mám totálně křivé lopatky z toho,že jsem celý život nosila kabelku na pravém rameni,tudíž jí mám jakoby sesazenou dolu a druhá je normální. Zařadila jsem spoustu core a balančních cviků,cviků bez použití osy,převážně jednoruční činky,ale místo zlepšení, se to horší a všechno mi začal přebírat levý trapéz.Už jsem z toho nešťastná,jelikož se chci fitness věnovat profesionálněji.Ve finále to tedy vypadá tak,že levé rameno je výš a trapéz je objemnější,pravá část níž a trapéz žádný. Díky za odpověď , Bára

Obecně s názorem kolegů lze souhlasit, hlavně v tom,že se zřejmě jedná o skoliotické držení,a v tom,že léčení na dálku je ošemetné,a bez vyšetření fyzioterapeutem nemá smysl.
Méně bych už souhlasil s názorem,že budete pod dohledem odborníka protahovat a posilovat zkrácené a ochablé partie.Je to sice v učebnicích fyzioterapie co se skolióz týká v pořádku,nicméně váš problém spočívá ve vaší CNS,tedy mozku.
A pokud ho chcete účinně řešit,musíte vyhledat fyzioterapeuta,jak už bylo uvedeno,který se zabývá tzv.vývojovými aspekty.Tedy hledejte,kdo pracuje s terapií BPP podle Jarmily Čápové.Na netu lze dohledat i toto rehabilitač.centrum v Jimramově.A oni by vám vyhledali odborníka z vašeho regionu.
Držím palce,a přeji mnoho úspěchů v osobním rozvoji v oblasti fitness....

Roman Karas,DiS.

Dobrý den. Jsem rok po prodělané CMP, pravostraná hemiraréza. Stává se pravidelně, že při spánku tak po jedné hodině, dostávám do pravé nohy silnou křeč a to hlavně v oblasti lýtka. Jediná pomoc je vstát a projít se. Je to nepříjemné a bolestivé. Prosím co s tím, děkluji.

Mám obdobné obtíže, přestože jsem žádné CMP stoprocentně neprodělal.Co jsem, ale jako fyzioterapeut stoprocentně prodělal, je výhřez ploténky v bederní páteři(S1). A to by mohlo být příčinou, protože poškození nervu způsobí oslabení příslušného svalu, a vlivem narušení rovnováhy mezi svaly(agonista-antagonista,tedy flexor-extenzor)se stane,že sval, který je silnější, tedy v dominanci(není bržděn protihráčem) a tedy při špatné poloze(třeba páteře) jde do křeče.Proto, když se projdete(tedy změníte polohu) dojde k uvolnění.Preparáty minerálů jsou v tomto případě falešným řešením, kde příčina křeče není jejich nedostatkem.Roman Karas,DiS.

Roman Karas,DiS.