Příkop 27/2a, Brno-střed, Brno

Bankovní převod, Hotovost

Psychologické poradenství • od 500 kč

Krizová intervence • od 500 kč

Individuální psychoterapie • od 500 kč

V soukromé praxi nabízím psychologické poradenství a terapii pro dospělé a děti. Moje zkušenosti a kontakty můžete shlédnout na stránkách terapeum.cz/...

• sebevražedné myšlenky
  • poruchy spánku
  • pracovní krize

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

Psychologické poradenství

Krizová intervence

Individuální psychoterapie

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, mám trochu myšlenkové dilema. S přítelkyní jsme se bavili o tom, že mívám trochu nepříjemný pocit z toho, když se podívám na cizí holku, takový, jako by mi běžel studený pot po zádech a mě napadlo, jestli to není třeba potlačovanou nevybouřeností. Nemám pocit, že bych se nedokázal ovládat nebo že bych chtěl hned s každou spát. Za svou dobu jsem měl čtyři sexuální partnerky, včetně té mé současné. Když jsem byl svobodný, občas jsem flirtoval s nějakou ale zůstalo to jen u flirtu a u líbání. Na diskotéky jsem ani moc nechodil, nějak mě to tam netáhne. Do svých 18 let jsem většinu času strávil u počítače a až posléze jsem měl svou první sexuální partnerku. A musím se i přiznat, často sleduji porno, někdy i dvakrát denně a možná proto mi běhá v hlavě fantazie a scény z porna. Mám trochu obavy z té nevybouřenosti a mám pocit, že jsem závislý na pornu. Vím taky, že si beru vše osobně a hned, jak mě taková podobná věc napadne tak jí beru za pravdu. Možná jen moc přemýšlím. Prosím o radu.
    S pozdravem Miroslav

Dobrý den,
    z Vašeho dotazu chápu, že máte nepříjemné pocity ohledně myšlenek na jiné ženy než je Vaše přítelkyně, když je potkáváte, máte také studený pot po zádech a necítíte se při tom dobře. Shrnujete svou sexuální historii a máte různé úvahy nad tímto tématem.

Pane Miroslave, vnímám, že Vám téma sexu, pornografie a úvahy nad případnou nevybouřeností dělají starosti. Přijde mi fajn, že se snažíte přijít na to, kde je příčina Vaší nepohody a uvažujete na různými možnostmi.

Píšete o obavách z nevybouřenosti a závislosti na pornu, chcete poradit. Je obtížné konkrétně odpovědět bez doplňujících informací. Mohlo by však být užitečné domluvit si konzultaci s psychologem, který by Vám mohl pomoci rozklíčovat, co se to vlastně v dané situaci děje, že to vede k nepohodě a starostem. Těžko také určit, jestli je Vaše každodenní sledování pornografie už závislost, ta míra je většinou individuální, je však znát, že Vám to v životě vadí. I já bych Vás tak chtěla podpořit, ať se o tom poradíte s odborníkem, psychologem či sexuologem, který by Vás navedl na cestu ke spokojenosti. Někdy stačí pochopení principu, který vytváří nepohodu, či malá změna a člověk se může cítit lépe.

Přeji hodně štěstí při řešení Vašich potíží,

Petra Vazačová

Mgr. Petra Vazačová