Jindřichův Hradec

Zobrazit ostatní internistů v okolí

Umístění: jiné místo Pálení lýtka pravé nohy

V sobotu 10.11. 2018 jsem navštívili pohotovost v Jindřichově Hradci v čase asi 16,45 Hod z důvodu pálení a škubání v lýtku pravé nohy. Po několika minutách jsem byl pozván sestřičkou do ordinace k paní doktorce Petře Němčíkové které jsem sdělil své problémy. Mohu jenom říct ochota paní doktorky a sestřičky na nejvyšší úrovni,

Děkuji

Jiří Kröpfel

Sl. Němčíkovou jsem před lety poznal sice v jiném vztahu než lékař-pacient, ale vzhledem k tomu, že ji medicína skutečně baví a jejímu charismatu, věřím, že už její přítomnost musí mít na pacienty blahodárný vliv :)

C

Velmi milá, ochotná a pečlivá paní doktorka, pro své pacienty dělá maximum a ti ji za to milují!!!

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, mám diagnózu - snížený výkon žilní pumpy. Trpím pocitem těžkých nohou, otoky kotníků. Nosím kompresní punčochy a beru Detralex. Žádala jsem cévního lékaře o předepsání lymfatické masáže nohou, ale tvrdí, že je to zbytečné a pomůže mi to jen na chvíli a odmítl mi předpis vystavit. To samozřejmě vím, že by mi to nepomohlo trvale, ale i krátká doba by pro mě byla postačující. Mohu požádat i jiného lékaře o předpis na pojišťovnu? Je mi 71 let a hradit si tuto proceduru je pro mě finančně náročné. Děkuji za odpověď.

Dobry den. Mela byste predtim absolvovat vysetreni na oddeleni nuklearni mediciny, takzvanou lymfoscintigrafii dolnich koncetin, kde by se vysetrilo, zda je mizni transport snizeny a pak by tedy byly lymfodrenaze spravne indikovane. Zadanku Vam muze napsat i prakticky lekar.

MUDr. Petra Němčíková

• Dobrý den, mám doraz příteli je 32 let. Jezdí kamiónem, takže převážně má sedává zaměstnání k tomu strava nepravidelna. A poslední cca 4 měsíce když jde na velkou tak z něho jde krev.. mohli by to být hemeroidy?

Dobrý den, ano mohly by to být hemorrhoidy, ale také nemusely. Na místě je rozhodně kompletní vyšetření včetně krevních odběrů a provedení endoskopického vyšetření / laicky řečeno "hadice" /.

MUDr. Petra Němčíková