Paradontologie - zubní ordinace
Bílkova 10, Praha

Zobrazit ostatní profily parodontologů v okolí

Umístění: Paradontologie - zubní ordinace pravidelná péče od r. 1994

K panu dr. Malému pravidelně chodím již od r. 1994 a rozhodně nelituji. Již jsem se na tomto "fóru" vyjádřil před lety, ale chci to udělat znovu a rád. Jsem velmi vděčný za veškerou péči pana doktora a celého jeho týmu. Děkuji za odborný a v neposlední řadě lidský přístup.Kéž by tomu bylo tak všude.
Jiří Jakubů

Pan doktor Malý stojí za největší noční můrou, kterou jsem se zubama dosud zažil. V září t. r. jsem byl v jeho ordinaci na rutinní kontrole, kde mi byl zjištěn miniaturní kaz na horní 6 vlevo. Pan doktor ho vyvrtával celé tři sekundy!!, ale následně mě začal přesvědčovat, že vzhledem k dřívější plombě by doporučil korunku. Plombu jsem měl více jak patnáct let a nikdy s ní ani se zubem nebyl sebemenší problém. Nakonec jsem se po jeho sugestivním přesvědčování nechal přesvědčit a ve svých 33 letech nechal zhotovit nepotřebnou korunku. Zub mi nechal otevřený s tím, že mám přijít za tři týdny. To co následovalo byl však horor. Pan doktor se navíc rozhodl korunku dělat aniž mi předtím zhotovil jediný rentgen. Ten neměl ani z dřívější návštěvy. Prý je rentgen nepotřebný. Místo rentgenového snímku mě však začal přesvědčovat, že když žiji toho času v Německu mohl bych si dovolit celokeremickou korunku za deset tisíc. Souhlasil jsem a nejdříve mi byla dána provizorní korunka z pryskyřice. Ta však již praskla druhý den a celý zub byl více jak týden obnažen, což bylo velmi bolestivé. To, že praskla panu doktorovo nebylo vůbec divné a poté mi rovnou vsadil korunku celokeramickou, která má po vzoru švýcarských klinik prý záruku sedm let. Korunka praskla přesně po měsíci, když jsem jedl chleba s paštikou. Při mé následné návštěvě zněla první věta pana doktora, "..že se nehodlá omlouvat, protože se takové věci stávají". Svévolně se rozhodl tentokrát vytvořit korunku metalkeramickou aniž by mě předtím o svém záměru informoval a nechal rozhodnutí na mě (jelikož jsem vše platil a navíc nedostal účet). Pouze řekl, že mi vrátí rozdíl v ceně. Až při této čtvrté návštěvě mi zhotovil na naléhání rentgenový snímek, který však rychle schoval při zmínce sestry, že to tam je křivé..? Sebou mi následně dal totálně podsvícený snímek celého chrupu a ne předchozí detail zubu. Metalkeramickou korunku jsem měl přesně týden, protože zub mě pod ním bolel a navíc korunka neměla sebemenší kontakt se zubem před ní. Výsledkem bylo, že mi zůstávaly v mezeře obrovské kusy jídla. Na můj telefonát byla reakce taková, že se tím pan doktor nebude už zabývat a vrátí mi zbytek peněz, což skutečně učinil. V zubu byl však mezitím zánět, protože nevydržel obroušení a opakované obnažení. Výsledkem je, že musely být vytaženy nervy a ze zdravého bezproblémového zubu mám tak zbytek mrtvého zubu s komplikovanými kanálky a reálně tak hrozí, že o něj přijdu. Jeho snaha o záchranu mě bude stát kolem 15 000, a to jen proto, že si chtěl pan doktor přivydělat. Naše rodina i známí (ti však už dříve, protože jim navrhoval zbytečné a nekřesťansky drahé zákroky) jeho ordinaci již opustili. Prý pan doktor patřil dříve k nejlepším, ale konkurence a zvýšené náklady na provoz si nejspíše vybírají svou daň. Honza B.

Už se nebojím zubaře. Vyjma jak zde bylo psáno "vytříbeného" smyslu pro humor, perfektní obsluhy ze strany sestřiček a spolupráce (načasování, bez čekání) s dentální hygienistkou mi pochopitelně pečuje o můj léčbou zdevastovaný chrup a už mám zase pořádný tesáky. Ladislav Krajňák

Mohu potvrdit, že pan doktor je skvělý odborník a vynikající člověk. Chodím k němu již 18 let, odnaučil mne bát se zubaře, má lidský přístup a navíc vytříbený smysl pro humor. Mohu plně doporučit (doufám,že mi i potom zůstane místo).Rovněž i sestřičkám patří můj velký dík.

Vzácný člověk a vynikající lékař. Mé zuby jsou v jeho péči bezmála 20 let. Každý problém se zubem vždy řádně prozkoumá, vysvětlí a na základě vzájemné domluvy ošetří. Zuby bezdůvodně netrhá, snaží se je na rozdíl od jiných stomatologů zachránit. Nikdy neprovádí zbytečné zákroky. Je to můj nejlepší lékař, ze všech lékařů, které mám. Jeho práci s uznáním obdivoval i stomatolog v zahraničí, kterého jsem byla nucena navštívit. Pan doktor je tím nejlepším příkladem, jak má lékař pracovat.

První zubní lékař, kterého se nebojím, dobře předem vysvětlí - co bude mi bude dělat s chrupem - současně navrhne
několik variant a předem upozorní jaká bude asi cena ošetření. Hlavně zbytečně netrhá zuby, snaží se je zachránit!!!!

Pan doktor je velmi nepříjemný, neprofesionální (pacientům se dokonce vysmívá) a svým otřesným přístupem mě málem připravil o dva přední zuby. Absolvovala jsem u něj zcela nepotřebný chirurgický zákrok. Silně nedoporučuji!

Výborný lékař a skvělý člověk.